سه شنبه 9 آذر 1400 - Tuesday, November 30, 2021
تاریخ :1400/07/28 8:06 AM
ادعای آمریکا: یک گروه هکری مرتبط با چین بر شبکه‌های تلفن همراه جهان نفوذ کرده‌ است
یک شرکت امنیت سایبری آمریکا مدعی شد گروهی از هکرهای مرتبط با چین به داده‌های تلفن همراه در سطح جهانی نفوذ کرده‌اند....
یک شرکت امنیت سایبری آمریکا مدعی شد گروهی از هکرهای مرتبط با چین به داده‌های تلفن همراه در سطح جهانی نفوذ کرده‌اند.

به گزارش بصیرآنلاین به نقل از رویترز، یک شرکت امنیت سایبری آمریکا امروز (سه‌شنبه) در بیانیه‌ای مدعی شد که گروهی از هکر‌ها که به نظر می‌رسد با چین مرتبط باشند، با نفوذ به شبکه‌های تلفن همراه در سرتاسر جهان توانسته اند به سوابق تماس‌های افراد دسترسی پیدا کنند.

گروه امنیت سایبری آمریکاییِ «کراوداسترایک» اعلام کرد که این گروه هکری با نام لایت بسین (LightBasin) حداقل از سال ۲۰۱۶ (۱۳۹۵) فعال بوده‌ و اکنون با به کارگیری ابزار‌هایی بسیار پیچیده توانسته‌اند به این داده‌ها دست یابند.

این شرکت آمریکایی در ادامه ادعاهای بی اساس خود گفت شرکت‌های مخابراتی از دیرباز هدف هکر‌های مختلفی از جانب چین، روسیه، ایران و دیگر کشور‌ها بوده‌اند.

مدیر این شرکت آمریکایی نیز اعلام کرد که داده‌های مرتبط با این هک را از راه کشور‌های مختلف جمع کرده است، اما جزئیاتی ارائه نداد و نامی از شخصی نبرد. این شرکت مدعیست که این داده‌های فنی را با هدف آگاهی‌رسانی به باقی شرکت‌ها منتشر کرده است.

مدیر کراوداسترایک همچنین با بیان آنکه این برنامه‌ها می‌توانند داده‌هایی خاص را به شکلی محرمانه بازیابی کنند، گفت: «من هرگز چنین درجه‌ای از هدفمندی را در برنامه‌های هکر‌ها ندیده بودم.»

با وجود این که این مقام آمریکایی اعلام کرد که تیم او، دولت چین را متهم نمی‌کند، مدعی شد که این حملات ارتباطی با چین دارند؛ زیرا زبان استفاده شده در آن با حملات قبلی که از سوی چین انجام شد همخوانی دارد.

سفارت چین در واشنگتن به سوالات خبرنگاران رویترز پاسخ نداد. آژانس امنیت سایبری و آژانس امنیت زیرساخت‌ها نیز اعلام کردند که از این گزارش مطلع هستند و در حال تعامل نزدیک با این شرکت امنیت سایبری برای تحقیقات بیشتر هستند.

یک مقام آمریکایی نیز گفت: «این گزارش بیانگر خطرات مداوم امنیت سایبری است که سازمان‌های بزرگ و کوچک با آن روبرو هستند و نیاز به اقدام هماهنگ دارد.»

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2021 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.