سه شنبه 9 آذر 1400 - Tuesday, November 30, 2021
تاریخ :1400/07/12 7:58 AM
قوانین فوتبال در گیر و دار تناقض گویی
برخی از مسئولان فوتبال از تغییرات قوانین فوتبال اظهار بی اطلاعی کردند.

به گزارش  بصیرآنلاین، در حالی که ۲ هفته دیگر مسابقات لیگ بیست و یکم فوتبال شروع می‌شود، اما هنوز تکلیف قوانین بازی‌های لیگ مشخص نشده است.

حسن کامرانی فر سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال چند روز پیش اعلام کرد که در فصل جدید لیگ برتر فوتبال قرار است که قانون تفاضل گل حذف شود و به جای آن قانون بازی رو در رو قرار خواهد گرفت.

طبق اعلام کامرانی فر، قانون بازی‌های رو در رو در جایگاه تیم‌ها در جدول رده بندی تاثیری ندارد و از برخی حواشی جلوگیری می‌کند. همچنین این قانون در بسیاری از لیگ‌های معتبر جهانی نیز استفاده می‌شود.

نکته قابل توجه این است، در حالی کامرانی فر از جایگزینی قانون بازی‌های رو در رو به جای قانون تفاضل گل خبر می‌دهد که برخی از مسئولان فوتبال اعلام کردند که ابلاغی در این باره دریافت نکردند و به نوعی تناقض گویی در اظهارات مسئولان را شاهد هستیم.

علاوه بر این، طبق اعلام کامرانی فر قرار است قانون بازی‌های رو در رو در فصل جدید لیگ برتر فوتبال اجرایی شود، اما این موضوع به باشگاه‌های فوتبال هم ابلاغ نشده و آن‌ها نیز از این قانون اظهار بی اطلاعی کردند.

البته گفته می‌شود قانون بازی‌های رو در رو فقط در جلسه هیئت رئیسه فدارسیون فوتبال مطرح شده است و هنوز این قانون به تصویب اعضا نرسیده است تا در فصل جدید لیگ برتر فوتبال اجرایی شود.

به هر حال کامرانی فر باید جوابگو باشد که چرا قانونی که هنوز به تصویب هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال نرسیده است بدون هماهنگی با سایر مسئولان فوتبال این موضوع را مطرح می‌کند؟

علاوه بر این، هر ساله شائبه تبانی در هفته‌های پایانی مسابقات فوتبال مطرح می‌شود و در لیگ دسته دوم فوتبال در فصل گذشته هم در بازی تیم‌های شهید قندی یزد و سردار بوکان ۱۱ گل رد و بدل شد تا تیم شهید قندی با تفاضل گل بیشتر به لیگ دسته یک راه یابد به همین علت قانون بازی‌های رو در رو باعث می‌شود که جلوی هر گونه تبانی احتمالی گرفته شود.

البته قانون بازی‌های رو در رو به تنهایی نمی‌تواند مانع بروز تبانی در فوتبال شود و بازدارنده مسائل پشت پرده باشد و باید مسئولان فوتبال راهکار‌های دیگر هم برای ارائه فوتبال پاک و بدون شک و شبهه‌ای در بازی‌های لیگ برتر فوتبال در نظر بگیرند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2021 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.