پنجشنبه 29 مهر 1400 - Thursday, October 21, 2021
ادعای آمریکا: یک گروه هکری مرتبط با چین بر شبکه‌های تلفن همراه جهان نفوذ کرده‌ استهشدار کاهش دما به کشاورزانبخشنامه لغو دورکاری اداراتآماده‌ایم برای وحدت مسلمانان حرکت کنیم/ امت اسلامی مراقب راهبرد دشمنان برای اختلاف‌آفرینی باشندچربی‌سوزی با این تمرینماجرای تماس‌های خارجی با شماره‌های ناشناسروشی برای پیش بینی مرگ ناشی از کروناصفحه اول روزنامه های امروزجنجالی‌ترین سرقت‌های هنری جهانسیر تا پیاز ماموریت فضاپیمای لوسی / واکاوی ماموریت جدید ناسا توسط دانشمندان۱۰ موزه برتر در جهاننام تالاب گاوخونی فقط در کتاب های درسی جغرافیا/ زاینده رود در اسارت ریزگرد‌هاپی بردن به شخصیت افراد با این روش هابرنامه لیگ برتر فوتبالرانت علمی استاد زادگی در ایران/ وقتی ژن‌های برتر در دانشگاه‌های معتبر کشور تحصیل می‌کنندتلاش ارمنستان در ساخت بزرگراه راهبردی با ایران با مشارکت‌ شرکت‌های روسمشکلات پیش روی زنان کارگرواردات ۳۰ میلیون دوز واکسن در ۱۰ روز آیندهماجرای آخرین پرواز سیمرغ بر فراز خونین‌شهرجهش تولید مسکن چگونه محقق می‌شود؟
تاریخ :1400/06/24 7:59 AM
کودکان را علیه کرونا واکسینه می‌کنند؟
با توجه به گسترش سریع گونه‌های جدید ویروس کرونا، برخی از کشورها، اقدام به واکسینه کردن کودکان در سنین پایین کرده‌اند.

به گزارش بصیرآنلاین به نقل از  مدیکال اکسپرس، طبق توصیه مقامات ارشد پزشکی انگلیس، کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله در این کشور توانایی بالقوه‌ای در انتقال و گسترش ویروس کرونا دارند. آن‌ها توصیه کرده‌اند که به جوانان حداقل  باید یک دوز واکسن کرونا داده شود.

برخی از کشور‌ها نیز  مدتی است که تزریق واکسن به نوجوانان و جوان را با رویکردهای متفاوت آغاز کرده‌اند؛ اما چرا واکسیناسیون همه نوجوانان تصمیم سختی است؟ 

کدام کودکان واکسینه می‌شوند و چرا؟

در ماه مه، آژانس دارویی اروپا (EMA) واکسن کرونا را برای کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله تایید کرد. از آن زمان، کشور‌های مختلف اتحادیه اروپا با سرعت‌های مختلف حرکت کردند. دانمارک (نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ ساله) و اسپانیا (نوجوانان ۱۲ تا ۱۹ ساله) هر دو بیشتر کودکان خود را حداقل با یک دوز واکسینه کرده‌اند. فرانسه نیز به سرعت در حال حرکت است و تاکنون ۶۶ درصد از افراد ۱۲ تا ۱۷ ساله  یک دوز و ۵۲ درصد کاملا واکسینه شده‌اند. تا ماه اکتبر دستور اخذ گذرنامه سلامت در این کشور به افراد زیر ۱۸ سال تمدید می‌شود، به این معنی که همه نوجوانان برای دسترسی به مکان‌هایی مانند سینما، موزه‌ها، رستوران‌ها و مراکز خرید داخلی باید مدارک واکسیناسیون یا آزمایش منفی کووید را نشان دهند.

در ماه ژوئن، مشاوران علمی آلمان توصیه کردند که واکسن فقط باید برای کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله با بیماری‌های زمینه‌ای ارائه شود. اما در ماه آگوست، پس از شیوع بیشتر نوع دلتا، عرضه آن به همه افراد بالای ۱۲ سال گسترش یافت.

در سوئد کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله تنها در صورت داشتن بیماری ریوی، آسم شدید یا سایر بیماری‌های پرخطر واجد شرایط واکسن هستند. در نروژ، بخشی از اتحادیه اروپا، عرضه واکسن به تازگی برای کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله تمدید شده است، اما تنها دوز اول ارائه می‌شود و تصمیم برای دوز دوم بعدا گرفته می‌شود.

تزریق واکسن کرونا در آمریکا به کودکان 

در ماه مه، مقامات بهداشتی آمریکا و کانادا اولین کسانی بودند که تزریق واکسن کرونا را برای استفاده در کودکان ۱۲ سال به بالا تصویب کردند. بر همین اساس عرضه واکسن کرونا در سراسر آمریکا با دو تزریق به فاصله سه هفته شروع شد.

تا پایان ماه ژوئیه، ۴۲ درصد از نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ ساله اولین دوز و ۳۲ درصد دوز دوم  واکسن کرونای خود را دریافت کردند. تلاش برای واکسیناسیون کودکان زمانی آغاز شد که آمریکا عفونت‌های ناشی از نوع دلتا را کاهش داد. 

در آخرین گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا آمده است که تعداد کودکانی که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شده اند بین ۳.۴ تا ۳.۷ برابر بیشتر از  ایالت‌هایی بوده است که کمترین پوشش واکسیناسیون را داشته‌اند. 

واکسن کرونا

تعدادی از هیئت مدیره مدارس در آمریکا با وجود مخالفت برخی از والدین، ​​تزریق واکسن به کودکان ۱۲ ساله و بالاتر برای حضور در کلاس جباری اعلام کردند. در لس آنجلس این دستور اخیرا به ۶۰۰ هزار  دانش آموز افزایش یافته است.

شرکت فایزر همچنین آزمایش واکسن کووید خود را روی کودکان کوچکتر آغاز کرده است. انتظار می‌رود نتایج اولیه، در افراد بین ۵ تا ۱۱ سال، در ماه سپتامبرو داده‌های مربوط به نوزادان شش ماهه تا چهار ساله تا پایان سال به دست می‌آید.

چین تزریق واکسن کرونا به  کودکان سه سال به بالا را تایید کرده است

در ماه ژوئن، چین به برخی از کودکان ۳ تا ۱۷ ساله اجازه داد تا واکسن تولید شده توسط س شرکت دارویی سینوواک را دریافت کنند. چین اولین کشوری بود که تزریق واکسن را برای چنین گروه سنی جوانی مورد تایید قرار داد.

این کشور هدف نهایی واکسیناسیون ۸۰ درصد از ۱.۴ میلیارد جمعیت خود را تا پایان سال تعیین کرده است، رقمی که بدون تعداد زیادی از افراد زیر ۱۸ سال نمی‌توان به آن رسید.

از نظر تئوری واکسن کووید در چین داوطلبانه است، اگرچه برخی از مقامات محلی اعلام کرده‌اند که دانش آموزان اجازه نخواهند داشت در این دوره به مدرسه بروند مگر اینکه تمام خانواده آن‌ها واکسن کرونا را دریافت کرده باشند.  واکسن سینوواک همچنین در بسیاری از کشور‌های آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

واکسن کرونا

این واکسن در شیلی، قبلا برای استفاده در کودکان شش ساله تایید شده است، در حالی که این شرکت اخیرا آزمایش‌های بالینی را برای آزمایش واکسن خود بر روی کودکان در آفریقای جنوبی از شش ماه تا ۱۷ سال آغاز کرده است.

هند در صدر لیست تزریق واکسن کرونا به کودکان قرار دارد

تصور می‌شود هند دارای بیشترین جمعیت نوجوان در جهان است که توسط یونیسف حدود ۲۵۳ میلیون نفر تخمین زده می‌شود. آخرین داده‌های سرولوژی ملی نشان می‌دهد که حدود ۶۰ درصد از کودکان از ابتدای شیوع ویروس کرونا در معرض ابتلا به کروناویروس بوده‌اند و احتمالا در برابر عفونت‌های قبلی مصونیت ایجاد کرده‌اند.

در ماه اوت، مقررات دارویی این کشور واکسن جدیدی را که توسط شرکت دارویی محلی Zydus Cadila ساخته شده بود، برای استفاده در همه افراد ۱۲ سال به بالا تایید کرد و این اولین تایید برای پوشش کودکان بود.

در حال حاضر این تزریق واکسن باید در سه دوز جداگانه با استفاده از یک اپلیکاتور بدون سوزن انجام شود، نه یک سرنگ سنتی. این شرکت گفته است امیدوار است به زودی آزمایش‌های خود را در کودکان کوچکتر از دو سال و بالاتر آغاز کند.

واکسن کرونا

مشاوران علمی دولتی گفته‌اند واکسیناسیون برای کودکان ۱۲ تا ۱۷ ساله با بیماری‌های جدی می‌تواند در ماه اکتبر آغاز شود، اما راه اندازی گسترده‌تر تنها پس از اتمام برنامه تزریق واکسن کرونا به بزرگسالان در هند انجام می‌شود که در حال حاضر برای پایان سال برنامه ریزی شده است.


بیشتر بخوانید 


انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2021 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.