يکشنبه 22 فروردين 1400 - Sunday, April 11, 2021
رد پای خام فروشی در صنعت گلابعراق اولین عامل ورود ویروس انگلیسی به کشور بوداعمال محدودیت‌های تردد در جاده‌هافهرست تحریم‌های آمریکا، نحوه لغو و چگونگی راستی‌آزمایی آن‌ها نهایی نشده است/ خوشبین هستمفولاد ایران - العین اماراتنامه رژیم صهیونیستی به شورای امنیت علیه برنامه موشکی ایرانرایزنی وزرای خارجه آمریکا و قطر درباره ایرانساروی به مدال طلا رسیدشکایت فدراسیون فوتبال ایران از AFCآمریکا به‌سرعت تحریم‌های ایران را لغو کندبیانیه اتحادیه اروپا درباره جلسه کمیسیون مشترک برجامآخرین آمار کرونا در ایرانتصویر روزنامه های ورزشیاز ۱۳۰ دستاورد جدید هسته‌ای رونمایی می‌کنیم / تعیین ۱۹۰ هزار سو برای غنی سازی ایران طی ۱۵ سالعلائم بیماری را در گوگل جستجو نکنیم؟نکاتی جالب درباره وسایل نقلیهصفحه اول روزنامه های امروزاولیانوف: نتایج جلسات کارگروه کارشناسی برجام رضایت‌بخش بودگزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره نقض برجام از سوی ایراننرخ مصوب اقلام اساسی در ماه رمضان
تاریخ :1400/01/17 8:27 AM
واکسیناسیون عمومی کرونا از خرداد
دکتر جان بابایی در اراک گفت: واکسیناسیون تعداد زیادی از مردم با واکسن کرونای ایرانی از خرداد شروع می‌شود.

جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه بازدید از بیمارستان امیرالمومنین (ع) اراک، گفت: خبر‌های خوش و تاثیر‌گذاری از تولید واکسن کرونای ایرانی داریم از این جهت که با این واکسن انشالله واکسیناسیون تعداد زیادی از مردم از اواخر بهار و اوایل خردادماه شروع می‌شود.

جان بابایی افزود: این واکسیناسیون می تواند امنیت ایجاد کند برای مردم، اما واکسن‌زدن میزان شدت بیماری و میزان ممکن مرگ و میر را کم می‌کند.

او اضافه کرد: واکسیناسیون به این معنی نیست که مردم رعایت نکنند، چون در هرحال انتقال بیماری اتفاق میافتد و بیماری تولید میشود و باید دستور العمل‌ها رعایت شود.

معاون درمان وزیر بهداشت بیان کرد: در حال حاضر واکسن‌های خارجی به تدریج از مبادی متعدد وارد می‌شود و بر اساس سندی که توزیع می‌شود فعلا تزریق کادر بهداشت و درمان و سالمندان سرای سالمندان شروع شده و سعی می‌کنیم که این افرادی که پر خطر هستند واکسینه شوند.

افزایش فزآینده بیماران کرونایی

او ادامه داد: بیماران کرونایی به صورت تقریباً فزآینده‌ای در حال افزایش هستند و کرونای انگلیسی که در دنیا نگرانی ایجاد کرده در کشورما هم پخش شده و تقریباً همه جا وجود دارد .

جان بابایی تصریح کرد: از یک هفته اخیر روند رو به افزایش داشتیم و البته استان مرکزی و شهر اراک هفته اول فروردین و اواخر سال ۹۹ شرایط کاملاً پایداری داشته و تعداد مریض‌ها در مجموع کمتر از ۷۰ بستری در کل استان مرکزی بود.

او اظهار کرد: در همین مدت کمتر از ۷ یا ۸ روز تعداد بستری‌ها تقریبا به مرز ۳ برابر رسیده و در عین حال مراجعات مریض‌های سرپایی کرونایی غیر از مطب‌ها به بیمارستان هم تقریبا بیش از سه برابر شده است.

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: همچنین مثبت شدن تست‌ها هم افزایش یافته به طوری که تقریبا بیش از ۷۰ الی ۸۰ درصد مریض‌هایی بیمارستان‌ها بستری تست شان مثبت است و حدود بالای ۶۰ درصد بیماران سرپایی هم تست شان مثبت است که این آمار بالای سرپایی با تست مثبت نشان می‌دهد که میزان آلودگی بالاست.

او افزود: متاسفانه هنوز روند رو به افزایش است و اینکه قله این موج چه زمانی خواهد بود خیلی مهم است به دلیل اینکه واقعاً بستگی به تصمیمات و رعایت مردم دارد و اگر محدودیت‌ها را نداشته باشیم نمی‌توانیم بگوییم که این وضعیت چند روز یا چند هفته طول می‌کشد.

باید بر اساس میزان ظرفیت‌ها بیمار داشته باشیم

جان بابایی اضافه کرد: مانند همه جای دنیا تعداد تخت‌های بیمارستان‌های ما مشخص و محدود است و حتی در کشور‌هایی که خیلی بیشتر از ما تخت بیمارستانی دارند هم وقتی موج بیماری سنگین شود سرریز صورت می‌گیرد و بنابراین باید کاری بکنیم که ما بر اساس میزان ظرفیت‌ها بیمار داشته باشیم.

او تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی اراک کارنامه خیلی خوبی داشته و در بازدید از بخش‌ها همکاران خیلی مسلط در بخش‌های عادی و ویژه مدیریت می‌کنند.

با وجود خدمت رسانی‌ها تعداد تخت‌ها محدود است

معاون درمان وزیر بهداشت تاکید کرد: با اینکه بیش از یکسال از بیماری کرونا می‌گذرد، ولی همکاران ما همچنان با انرژی قبلی با توانمندی قبلی به مردم خدمت می‌دهند و این نکته مثبتی است، اما باید بدانیم که این یک محدودیت دارد و این محدودیت تعداد تخت است.

او بیان کرد: فعلا در استان مرکزی روند بیماری کرونا رو به افزایش است و مردم باید حتماً رعایت کنند و در خانه بمانند و اگر فردی مبتلا است بقیه افراد خانواده و محیط شهری را مبتلا نکند تا این بیماری را کنترل کنیم و انشالله شاهد هر چه زودتر روند رو به کاهش باشیم و امیدواریم منع رفت و آمد‌ها در این قضیه تاثیرگذار باشد.

جان بابایی گفت: بیمارستان فعلی ولیعصر اراک فرسوده و قدیمی است و برای بیمارستان جدید ولیعصر منابع مالی در نظر گرفته شده و انشالله با کمک وزارت بهداشت و دولت  روند رو به تکمیل این بیمارستان امسال تسریع شود و زودتربه بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام / ج

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2021 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.