يکشنبه 10 اسفند 1399 - Sunday, February 28, 2021
تاریخ :1399/11/28 7:50 AM
آژیرهای هشدار در کنسولگری آمریکا
منابع امنیتی از سقوط دو موشک در نزدیکی فرودگاه بین المللی اربیل خبر دادند.

به گزارش بصیرآنلاین، شبکه العربیه از سقوط دو موشک در نزدیکی فرودگاه بین المللی اربیل در کردستان عراق خبر داد.

شبکه الجزیره نیز به نقل از خبرنگار خود از وقوع سه انفجار در نزدیکی فرودگاه بین المللی اربیل خبر داد و اعلام کرد ستون‌های دود از محوطه فرودگاه به هوا برخاسته است.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع امنیتی عراق اعلام کرد: سه خمپاره به نزدیکی فرودگاه بین المللی اربیل در شمال عراق اصابت کرد که کشته و یا زخمی در بر نداشته است.

پایگاه خبری صابرین نیوز نیز با اعلام بمباران شدید اربیل عراق اعلام کرد: این حمله در نزدیکی پایگاه نظامی الحریر آمریکا بوده است.

این پایگاه خبری از استقرار نیرو‌های امنیتی و بسته شدن خیابان‌های اصلی منتهی به فرودگاه اربیل خبر داد. صابرین نیوز اعلام کرد: دود از نزدیکی پایگاه هوایی آمریکا که دومین پایگاه بزرگ آمریکا بعد از عین الاسد در عراق محسوب می‌شود و در نزدیکی فرودگاه اربیل قرار دارد، در حال به هوا رفتن است.

این رسانه از پرواز بالگرد‌های UH۶۴ آمریکا بر فراز فرودگاه اربیل خبر داد. این پایگاه اعلام کرد یکی از موشک‌های شلیک شده به داخل بخش نظامی پایگاه آمریکا و نیز خوابگاه سربازان آمریکایی سقوط کرده است.

این پایگاه همچنین اعلام کرد نیرو‌های آمریکایی در‌های این پایگاه نظامی را که در نزدیکی فرودگاه اربیل قرار دارد، بستند.

شبکه الفلوجه نیز از استقرار امنیتی شدید و پرواز بالگرد‌ها بر فراز فرودگاه اربیل خبر داد.

شبکه الجزیره نیز به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد: سه موشک به سوی فرودگاه اربیل شلیک شده که دو عدد از آن‌ها در شهر اربیل فرود آمده است.

خبرنگار این شبکه همچنین از به صدا درآمدن آژیر‌های هشدار در داخل کنسولگری آمریکا در اربیل پس از هدف گرفته شدن این فرودگاه با موشک خبر داد. دستگاه مبارزه با تروریسم در اقلیم کردستان عراق نیز اعلام کرد: فرودگاه اربیل با دو موشک هدف گرفته شد که یکی از موشک ها در منطقه ای مسکونی در نزدیکی فرودگاه اربیل سقوط کرد. شبکه الفلوجه نیز به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد فرودگاه بین المللی اربیل به شکل موقت تعطیل شده است.  

شبکه اسکای نیوز نیز اعلام کرد ضد هوایی‌های ائتلاف بین المللی با چندین موشکی که به سوی فرودگاه شلیک شده بود مقابله کردند. شبکه الجزیره به مقل از خبرنگار خود اعلام کرد سه موشک فرودگاه اربیل را هدف گرفت که دو عدد از آن‌ها داخل فرودگاه سقوط کرد. شبکه العربیه نیز به نقل از برخی منابع رسانه‌ای اعلام کرد ۸ موشک به سوی اربیل شلیک شده که ۵ عدد از آن‌ها داخل شهر سقوط کرده است.

هوشیار زیباری، از سران حزب دموکرات کردستان عراق اعلام کرد ۵ موشک به سوی اربیل شلیک شد که خسارت جانی در بر نداشته است.

همچنین خبرگزاری فرانسه مدعی شد یک پایگاه نیرو‌های آمریکایی در اربیل هدف قرار گرفته است. وزارت کشور اقلیم کردستان عراق اعلام کرد در پی سقوط چند عدد موشک در اربیل، شماری مجروح شدند. همچنین پایگاه خبری روداو مدعی شد در پی حملات موشکی به یک پایگاه نظامی آمریکا در اربیل، یک نظامی آمریکایی زخمی شده است.

گروه عراقی «سرایا اولیاء الدم» مسئولیت حمله به اربیل را برعهده گرفت

پایگاه خبری صابرین‌نیوز نیز اعلام کرد که، یک گروه عراقی تازه تأسیس موسوم به «سرایا اولیاء الدم» مسئولیت حمله راکتی به اربیل را برعهده گرفته است.

این گروه تازه تاسیس در بیانیه‌ای اعلام کرده اند که.

به توفیق الهی و دعای مردم ما، دقیقا در ساعت ۹:۱۵ شب پانزدهم فوریه، مردان شما در سرایا اولیاء الدم، عملیات موفقی را علیه اشغالگران آمریکایی در منطقه شمالی عزیز ما انجام دادند.

ما به فاصله ۷ کیلومتری پایگاه اشغالگران (هه‌ریر) در اربیل نزدیک شدیم و توانستیم ضربات مهلکی با ۲۴ راکت بزنیم که به دلیل ناتوانی سامانه ضد هوایی اشغالگران از رهگیری آنها، دقیقا به اهداف خود اصابت کردند.

عملیات فوق منجر به خسارات شدید به خودروها، انبار‌ها و هواپیما‌های اشغالگران و تعداد زیادی تلفات در بیان عناصر اشغالگر شد.

مردم باید بدانند که، خمپاره‌هایی که بیرون از پایگاه اشغالگران افتاد، راکت‌های آمریکایی بودند که تلاش داشتند موشک‌های ما را رهگیری کنند.

ما میثاق خود را با مردم صبورمان تجدید می‌کنیم.

ما خواست شما را برای گرفتن انتقام سران شهید اجابت می‌کنیم و باید بدانید که، اشغالگران آمریکایی در هیچ‌جایی امنیت نخواهند داشت، حتی در کردستان عراق.

ما به شما وعده عملیات دیگری را می‌دهیم.

خسارات وارده به آمریکایی‌ها در جریان حمله راکتی اربیل

سخنگوی ائتلاف آمریکایی در عراق نیز اعلام کرده است که، در جریان حمله راکتی به اربیل، یک پیمانکار کشته ، ۵ پیمانکار مجروح و ۱ نظامی آمریکایی نیز آسیب دیده است.

صابرین‌نیوز درتشریح خسارات وارده به آمریکایی‌ها در جریان این حمله راکتی اعلام کرده است که، در این حمله یک فروند هواپیمای «سوپر کِی‌اِن‌سی ۳۵۰» متعلق به سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) بصورت جدی آسیب دیده و یک فروند پهپاد «ام‌کیو ۱سی» نیز به کلی از بین رفته است.

همچنین جسد یک گروهبان‌یکم که در پی این حمله تکه‌تکه شده بود با بالگرد امداد به پایگاه عین‌الاسد منتقل شد.

شبکه العربیه از آسیب دیدن هواپیماهای آمریکایی خبر داد و مدعی شد که؛ پس از عملیات راکتی علیه پایگاه آمریکایی‌ها در اربیل، هواپیماهای نظامی ائتلاف آمریکایی در آسمان این شهر به پرواز درآمدند.

استفاده از راکت‌های ۱۰۷ میلی‌متری در حمله به اربیل

سقوط دو موشک در نزدیکی فرودگاه بین المللی اربیل/آژیرهای هشدار در کنسولگری آمریکا به صدا درآمد+ فیلم

برخی منابع امنیتی آمریکایی اعلام کردند که عملیات علیه پایگاه آمریکایی در اربیل، با استفاده از راکت‌های کاتیوشا و از داخل منطقه کردستان عراق انجام گرفته است.

اداره ضد تروریسم منطقه کردستان عراق نیز از کشف خودرویی حامل آتشبار ۲۴ راکت خبر داد که تنها ۳ فروند از آن‌ها شلیک نشده بودند.

مجروح شدن ۵ آمریکایی در جریان حمله به اربیل/ شلیک ۱۴ فروند راکت به سمت پایگاه آمریکایی در این منطقه

وبگاه دیفنس‌وان به نقل از یکی از مقامات وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده است که، تعداد اتباع آمریکایی مجروح در جریان حمله راکتی علیه پایگاه این کشور در اربیل ۵ نفر بوده است و از این تعداد، ۴ نفر پیمانکار غیرنظامی و یک نفر نیروی نظامی بودند و یک پیمانکار غیرنظامی دیگر که در این عملیات کشته شده، آمریکایی نبوده است.

شبکه فاکس‌نیوز از سوی یک مقام آمریکایی مدعی شلیک ۱۴ فروند راکت به سمت پایگاه آمریکا در اربیل شده است که از این تعداد ۴ فروند راکت به پایگاه آمریکا اصابت کرده و ۱۰ فروند نیز در محوطه بیرون آن فرود آمده است.

واکنش برخی مقامات عراقی در پی حمله راکتی به اربیل

رئیس‌جمهور عراق: حمله به اربیل، تلاش‌های دولت برای حفظ امنیت عراق را هدف گرفته است

برهم صالح، رئیس‌جمهور عراق در واکنش به حمله راکتی علیه پایگاه نظامیان آمریکایی در اربیل پیامی در حساب کاربری توئیتر خود منتشر کرد و نوشت:

هدف قرار دادن اربیل، که تلفاتی نیز به همراه داشت، نمایانگر تنش‌زایی خطرناک و اقدام تروریستی مجرمانه است و در حقیقت تلاش‌های ما برای در جهت حفاظت از امنیت عراق و ایمنی شهروندان را مورد هدف قرار داده است.

ما چاره‌ای جز تلاش برای ریشه‌کن کردن نیرو‌های تروریسم و اقدامات برای به آشوب کشاندن کشور نداریم.

این نبرد دولت و حاکمیت با تروریسم و بی‌قانونی است.

الکاظمی خواستار تشکیل کمیته شناسایی عاملین حمله راکتی به اربیل شد

مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق نیز در واکنش به حمله راکتی به فرودگاه اربیل و حومه، خواستار تشکیل کمیته تحقیق و بررسی مشترک بغداد با کارگروه‌های ویژه در منطقه کردستان عراق شد.

وی اعلام کرد: وظیفه کمیته تحقیق مشخص کردن و شناسایی عاملین و افرادی است که پشت این حمله راکتی بوده‌اند.

مسرور بارزانی: به دستگاه‌های امنیتی دستور انجام تحقیقات کامل در زمینه حمله به اربیل را داده ام

مسرور بارزانی، نخست وزیر منطقه کردستان عراق در واکنش به حمله راکتی به اربیل، در حساب کاربری خود در توئیتر، نوشت:

با شدیدترین لحن و تندترین عبارات حمله به اربیل را محکوم می‌کنم و از همه کرد‌ها درخواست می‌کنم تا آرامش خود را در این زمینه حفظ کنند.

به دستگاه‌های امنیتی دستور دادم تا تحقیقات کاملی را در این زمینه آغاز کنند و با مصطفی الکاظمی نیز درباره راه‌های همکاری و شناسایی عاملین این اقدام تروریستی، رایزنی کرده ام.

تاکید رئیس پارلمان عراق بر لزوم اعمال مجازات حداکثری بر هرکسی که به امنیت وطن و شهروندانمان دست‌اندازی می‌کند

محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق نیز ضمن محکوم کردن عملیات راکتی علیه پایگاه اشغالگران آمریکایی در اربیل، آن را تروریستی خواند و در صفحه توئیتر خود نوشت:

ما حمله تروریستی که اربیلِ را بعنوان یک منطقه امن هدف قرار داده است، محکوم می‌کنیم.

این اقدام تروریستی مجرمانه نمایانگر تنش‌زایی خطرناک و هدف قرار داده شدن امنیت کشور است.

همه باید برای حفظ ثبات و حاکمیت عراق همکاری کنند و مجازات حداکثری بر هرکسی که به امنیت وطن و شهروندانمان دست‌اندازی می‌کند، اعمال شود.

در حال تکمیل/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2021 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.