يکشنبه 10 اسفند 1399 - Sunday, February 28, 2021
تاریخ :1399/11/11 7:58 AM
شگرد جدید مجرمان سایبری
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا گفت: کاربران فضای مجازی برای افراد ناشناسی که طلب درخواست کمک مالی دارند، وجهی واریز نکنند.

سرهنگ علی محمد رجبی، گفت: بسیاری از تقاضا‌ها و درخواست‌های شهروندان از یکدیگر از طریق شبکه‌های اجتماعی صورت می‌گیرد و بدون آنکه رو در رو همدیگر را ملاقات کنند و یا تماس بگیرند تقاضا و درخواست خود را از دوست، آشنا و بستگان از طریق همین پل ارتباطی انجام می‌دهند.

وی افزود: تقاضای واریز وجه به عنوان قرض یکی از درخواست‌های کاربران از یکدیگر در شبکه‌های اجتماعی است. این امر باعث شده تا مجرمان و کلاهبرداران سایبری از این بستر سوء‌استفاده کرده و به انحاء مختلف تلاش کنند از کاربران در قالب دوست و آشنا برای دریافت قرض در شبکه‌های اجتماعی سوءاستفاده کنند.

سرهنگ رجبی تصریح کرد: مجرمان سایبری با دسترسی به صفحات شبکه‌های اجتماعی قربانی، برای دوستان و آشنایان او درخواست کمک مالی می‌فرستند.

به گفته رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا، راستی آزمایی هرگونه پیام درخواست کمک مالی از سوی دوستان و آشنایان در شبکه‌های اجتماعی یک ضرورت است.

وی افزود: کاربران در صورت دریافت اینگونه پیام که از آن‌ها تقاضای طلب وجه می‌شود، حتما هویت مخاطب خود را راستی آزمایی کنند و در صورت توان به وی کمک کنند؛ لذا در غیر این صورت از واریز وجوهات به حساب افراد ناشناس خودداری کنند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2021 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.