يکشنبه 10 اسفند 1399 - Sunday, February 28, 2021
تاریخ :1399/11/06 8:43 AM
ظریف: آغوش ما برای گفت‌وگو با همسایگان خود در خلیج فارس باز است
وزیر خارجه در بدو ورود به باکو گفت: ما همیشه معتقد هستیم که منطقه خلیج فارس نیازمند گفت‌وگو و همکاری و همچنین ایجاد روش‌های اطمینان بخش است....
وزیر خارجه در بدو ورود به باکو گفت: ما همیشه معتقد هستیم که منطقه خلیج فارس نیازمند گفت‌وگو و همکاری و همچنین ایجاد روش‌های اطمینان بخش است.

به گزارش بصیرآنلاین، محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در بدو ورود به باکو با تشریح اهداف سفر خود به باکو و کشورهای قفقاز گفت: بسیار خوشحالم که توانستم این سفر را انجام دهم و روز‌های آینده علاوه بر جمهوری آذربایجان به کشور‌های روسیه، ارمنستان، گرجستان و آخر هفته نیز به ترکیه سفر خواهم کرد.

وی ادامه داد: موضوع اصلی بحث همکاری‌های منطقه در این منطقه است که برای ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. البته ارتباطات دوجانبه بین این کشور‌ها که از دوستان ایران هستند نیز در این سفر اهمیت دارد.

ظریف اظهار کرد: فردا در دیدار با مقامات آذربایجانی درباره بازسازی قره باغ نیز صحبت خواهم کرد. همچنین بحث و گفت‌وگو درباره وضعیت قره باغ و حفظ ثبات در این منطقه از دیگر موارد مورد بحث در این دیدارهاست. ما از اینکه ملت دوست و برادر ما جمهوری آذربایجان سرزمین‌های خود را به دست آورده و امروز این سرزمین‌ها در اختیار مردم آذربایجان قرار دارد خوشحال هستیم.

وی ادامه داد: علاقه‌مند هستیم که به بازگشت ساکنان مناطق آزاد شده به محل‌های اقامت خود بازگردند. چراکه آن‌ها از خویشان ما هستند. البته ما درباره مسائل دیگری همچون مسائل ترانزیتی مانند شمال جنوب و جنوب غرب نیز با دوستان خود گفت‌وگو خواهیم کرد.

وزیر خارجه کشورمان در پاسخ سوالی درباره موضوعات مطرح شده درباره انجام گفت‌وگو‌های منطقه‌ای بین ایران و کشور‌های منطقه خلیج فارس اظهار کرد: ما همیشه معتقد هستیم که منطقه خلیج فارس نیازمند گفت‌وگو و همکاری و همچنین ایجاد روش‌های اطمینان بخش بین کشور‌های این منطقه است و آغوش ما در این زمینه همواره برای همسایگان خود باز است.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2021 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.