دوشنبه 6 بهمن 1399 - Monday, January 25, 2021
تاریخ :1399/09/12 7:59 AM
رویترز: تروئیکای اروپایی خواستار لغو برخی از تحریم‌های ترامپ علیه ایران شد
یک رسانه غربی مدعی شد که فرانسه، آلمان و انگلیس در اواخر ماه اکتبر در نامه‌ای از دونالد ترامپ خواستند تا برخی از تحریم‌ها علیه کشورمان را لغو کند....
یک رسانه غربی مدعی شد که فرانسه، آلمان و انگلیس در اواخر ماه اکتبر در نامه‌ای از دونالد ترامپ خواستند تا برخی از تحریم‌ها علیه کشورمان را لغو کند.

به گزارش بصیرآنلاین به نقل از رویترز، بر اساس مستندات دیپلماتیک و به گفته رویترز، آلمان، فرانسه و انگلیس در اواخر ماه اکتبر طی نامه‌ای از دولت ترامپ خواستند که در مورد تحریم‌های گسترده و جدید علیه بانک‌های ایران تجدید نظر کند.

تروئیکای اروپایی مدعی بود که این اقدام آمریکا باعث جلوگیری از تجارت قانونی بشردوستانه و آسیب رساندن به منافع مشترک متحدان می‌شود.

به گزارش رویترز، به گفته منابع دیپلماتیک که نامشان ذکر نشده، بانک مرکزی آلمان یک تسهیلات سپرده چند میلیارد یورویی را برای بانک‌های ایرانی قرار داده است. از جمله این تسهیلات اختصاص دو بانک آلمانی برای ارتباط با ایران در شرایط سخت تحریمی آمریکا علیه کشورمان بوده است.

این نامه پس از آن منتشر می‌شود که آمریکا ۱۸ بانک ایرانی را تحت تحریم‌های جدید وزارت خزانه داری قرار داد.

رویترز در گزارش خود مدعی شده که دیپلمات‌های سه کشور اروپایی در نامه خود در تاریخ ۲۶ اکتبر، به واشنگتن گفته‌اند که تحریم‌های بانکی جدید موجب گرانی مواد غذایی و دارویی می‌شود و به مردم عادی ایران آسیب وارد می‌کند.

نکته مهم درباره این گزارش، انتشار آن درست پس از اقدام مجلس در تصویب اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها صورت می‌گیرد. این مصوبه از بی اعتنایی کشورهای غربی به انجام تعهدات خود در قبال ایران انتقاد می‌کند و خواستار انجام اقدامات سنجیده و متقابل است.

انتهای پیام/


نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2021 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.