سه شنبه 11 آذر 1399 - Tuesday, December 1, 2020
چندنرخی شدن ارز در لایحه بودجهرئیس دوره‌ای اوپک مشخص شدمافیای واردات خودرو فعال شددورهمی و مهمانی خانوادگی برگزار نکنیدمیراث حسن روحانی برای اصلاح‌طلبانظریف: نام فخری‌زاده را آمریکا و اسرائیل به آژانس دادندتغییر و تحول ۴۰ ساله در روش‌های ترور/ از ترور «تن به تن» تا آدم کشی از راه دوروکالت؛ بازوی عدالت یا بستر کسب و کار؟! / آیا وکلا به چشم کاسبان دیده خواهند شد؟!میلیون‌ها خانوار آمریکایی در آستانه دریافت دستور تخلیه خانه‌های خودفعالیت یواشکی این‌ روز‌های اصنافتصویر روزنامه های ورزشیترور دانشمند ایرانی اقدام هوشمندانه‌ای نبود و برنامه هسته‌ای ایران را عقب نمی‌اندازدنحوه دریافت بسته معیشتی کروناصفحه اول روزنامه های امروزتاکتیک جنگی "زمین‌های مسلح"جهش تولید سیمان در کشور با همت متخصصان ایرانیدستور تشکیل کارگروه ویژه جهت تعقیب عاملان ترور شهید فخری‌زادهآرامش به قیمت کالاهای اساسی باز می گردد؟/بازار مرغ کنترل شدکمیسیون ماده صد منبع درآمد نامتعارفمحکومیت ترور شهید فخری زاده از سوی سخنگوی سازمان ملل
تاریخ :1399/08/28 8:46 AM
احتمال جهش شاخص بورس تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد
کارشناسان معتقدند تصمیمات شورای عالی بورس نمی‌تواند در کوتاه مدت بر بازار سرمایه تاثیر بگذارد بلکه باید اثر گذاری آن را در بلند مدت مشاهده کرد.

عواملی که منجر به رشد بورس می شود؛ احتمال جهش شاخص بورس تا یک میلیون و ۴۰۰هزار واحدبه گزارش بصیرآنلاین، با توجه به تصمیماتی که دوشنبه شب در شورای عالی بورس مبنی بر  افزایش سقف صندوق‌های سرمایه گذاری بر درآمد ثابتش گرفته شد، شاهد  آن بودیم که شاخص بورس  با رشد ۲۳ هزار واحدی به یک میلیون و ۲۹۶ واحد رسید.

همچنین روز گذشته شستا با گذشت حدودا دوماه در بازه قیمتی ۲۹ هزار کار خود را آغاز کرد و در پایان به قیمت ۳۰ هزار و ۴۵۰ رسید که این اتفاق نشان دهنده این است که تا حدودی اعتماد مردم  باتوجه به حمایت های صورت  گرفته از جانب مجلس ، قوه قضائیه و دولت به بازار سرمایه بازگشته است.
تصمیمات شورای عالی بورس تا چه حد توانست شاخص را مثبت کند؟

علی عباسی کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در رابطه با تاثیر تصمیمات اخیر شورای عالی بورس بر بازار سرمایه، اظهار کرد: تصمیمی که در شورای عالی بورس گرفته شده نمی تواند تاثیر چندانی در بازه کوتاه مدت بر بازار سرمایه بگذارد، بلکه باید روند اثر گذاری آن را در بلند مدت مشاهده کرد به علت آنکه ما تازه داریم نتیجه تصمیماتی که در گذشته درباره بازار گرفته شده اعم از بازار گردانی، اوراق تبعی و غیره را مشاهده می کنیم.

او افزود: تصمیمات آنی که در خصوص بازار سرمایه در فروردین و اردیبهشت ماه گرفته شد، طی یک ماه گذشته عامل اصلی اُفت بازار سرمایه بوده به علت آنکه بازار سرمایه یک بازار تخصصی است و عکس العمل آن به تصمیمات زمان می برد.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: مردم تا بازار مثبت می شود نباید هیجانی عمل کنند به علت آنکه بازار سرمایه یک بازار تخصصی است و هر اقدامی که بدون فکر باشد می تواند به ضرر بازار تمام شود.


بیشتر بخوانید 


برتری بازار سرمایه نسبت به بازار های موازی

محمد علی احمد زاده اصل کارشناس بازار سرمایه در رابطه با تاثیر تصمیمات اخیر شورای عالی بورس بر بازار سرمایه اظهار کرد: وقتی درباره بازار سرمایه صحبت می کنیم باید به کلیت اقتصاد کشور هم اشاره کنیم، اکنون اوضاع در بازار های موازی اعم از ارز ، طلا ، مسکن و غیره مناسب نیست پس می توان پیش بینی کرد که مردم نقدینگی را که در زمان اُفت از بازار خارج کردند حال با  بهبود اوضاع بازار دوباره آن را وارد بازار می کنند.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: در حالی می توان به طور قطع از بازگشت سرمایه به بازار صحبت کرد که دولت دوباره اعتماد از بین رفته مردم را با اصلاح زیر ساخت بازار سرمایه بازگرداند، پیش بینی ما صرف نظر از تصمیمات دیروز این است که تا یک ماه آینده شاخص با رشد مواجه شود ، شورای عالی بورس باید ابزار های نظارتی را به منظور جلوگیری از هرگونه اختلال یا بروز شرایط نامتعارف، در بازار سرمایه را افزایش دهد تا بتوانیم سرمایه ها را باتوجه به میزان ارزندگی که دارند حفظ کنیم.

او تاکید کرد: در رابطه با حمایت بحث ما این است که سیاست گذاران کمی بازار را به حال خود بگذارند به طوری که هر روز برای بازار قوانین جدیدی را تصویب نکنند. بازار نیازمند ثبات قوانین است ، اکنون بازار به جایی رسیده که می شود به آن اعتماد کرد و سرمایه خود را به منظور سرمایه گذاری به آن سپرد.

سهامداران به ارزش های بنیادی شستا توجه کنند

احمد زاده اصل در رابطه با تاثیر بازگشایی نماد شستا بر بازار سرمایه گفت: شستا سهم بسیار ارزشمندی است ولی اکنون فضای نامتعارفی بر آن حاکم شده این سهم را سهامداران باید براساس ارزش های بنیادی اش گرفت ، p/e این سهم اکنون کمتر از میانگین بازار است.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: حتی اگر این سهم با ریزش مواجه شود مسئولان باید از کارشناسان بازار سرمایه بخواهند که نظرات کارشناسی خود را به منظور ارتقا این سهم بدهند، در همین رابطه باید گفت که کشف قیمت این سهم اگر به درستی رخ دهد قطع به یقین شاهد رشد بازار خواهیم بود.

تامین سرمایه منطقی شستا عامل موثر  بر رشد سهام های بزرگ

پیمان حدادی کارشناس بازار سرمایه در رابطه با تاثیر بازگشایی سهام شستا برشاخص بورس اظهار کرد: بازار سرمایه در آغاز یک حساسیت منفی انتزاعی نسبت به بازگشایی شستا از خود به نمایش گذاشت، اما از آنجایی که شرکت سرمایه گذاری شستا یک تامین سرمایه منطقی را انجام داد توانست از ضریب منفی به سمت مثبت حرکت کند که این امر توانست نشان دهد که تا حدودی اعتماد سهامداران به بازار سرمایه بازگشته است.

او بیان کرد: باتوجه به استقبالی که به نماد شستا در بازار سهام است اگر مدیران  این سهم  بتواند روند افزایش سهم خود را به طور منطقی انجام دهد قطع به یقین  رشد این سهم بر سهم های بزرگ  دیگر حاضر در بازار تاثیر خواهد گذاشت.

رشد شاخص تا یک میلیون و چهارصد هزار واحد در هفته آینده

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با تاثیر تصمیمات اخیر شورای عالی بورس گفت: اکنون قیمت ارز به یک ثباتی رسیده و سبب شده تا بقیه بازار ها به سمت تسویه قبوض قیمتیشان بروند و همچنین این امر می تواند در سرازیر شدن مجدد سرمایه افراد به سمت بازار سرمایه موثر واقع شود.

حدادی تصریح کرد: یکی از محرک های این روز های بازار سهام افزایش قیمت سهام برخی کالاها اعم از  پتروشیمی، صنایع فلزی و غیره در بازار های جهانی است  همچنین باید گفت  ادامه دار بودن این امر می تواند در هفته آینده شاخص را تا یک میلیون و چهارصد برساند. 

در پایان نکته ای که باید به این اشاره کرد اگر  مسئولان از آغاز نظارت جدی بر عملکرد  اشخاص حقیقی و حقوقی داشتند قطع به یقین بازار سرمایه با اُفت حدود پنجاه درصدی مواجه نمی شد، همچین از سهامداران خرد خواهانیم تا با توجه به شرایط حساس بازار از رفتار های هیجانی خودداری کنند زیرا بازار سرمایه یک بازار تخصصی است.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.