شنبه 15 آذر 1399 - Saturday, December 5, 2020
تاریخ :1399/08/25 7:21 AM
حماسه فراموش نشدنی سوسنگرد


موشن گرافیکی با عنوان «حماسه سوسنگرد» منتشر شده که نگاهی کوتاه به آزادسازی شهر مرزی سوسنگرد داشته است.

سوسنگرد به گزارش بصیرآنلاین، ارتش بعث عراق در تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۱۳۵۹ با حمله همه جانبه‌ای که به مرز‌های غربی کشور داشت، تجاوز نظامی خود را به ایران اسلامی شروع کرد.

رژیم بعث در اولین گام شهر‌های نزدیک مرز همچون سوسنگرد و بستان را مورد هدف قرار داد.

از روز ۲۲ آبان، فعالیت دشمن در اطراف سوسنگرد افزایش پیدا کرد، بالگرد‌های عراقی بر فراز محور‌های حمیدیه – سوسنگرد به پرواز درآمده، اقدام به شناسایی کرده مواضع پدافندی سپاه پاسداران را که در این محور مستقر بود را گلوله باران کردند.

واحد‌هایی از لشکر ۹ زرهی عراق در روز۲۳ آبان ماه پیشروی خود را از شمال رودخانه کرخه کور به طرف جاده حمیدیه - سوسنگرد آغاز کردند و شهر سوسنگرد را در ۲۴ آبان ۵۹ از شرق، جنوب و غرب به محاصره خود در آوردند.

خبر محاصره شدن شهر سوسنگرد و خطر اشغال این شهر به گوش امام خمینی (ره) رسید. رزمندگان اسلام نیز پس از فرمان تاریخ ساز امام که «تا فردا باید سوسنگرد آزاد شود» حمله گسترده‌ای را به شهر سوسنگرد و کمک به رزمندگان محاصره شده در شهر، آغاز کردند.

حمله از بیرون و مقاومت از درون شهر تاثیر گذار بود و سرانجام در روز ۲۶ آبان ماه، رزمندگان اسلام با شکستن حلقه محاصره سوسنگرد، از سمت شرق وارد شهر شدند و از افتادن این شهر به دست ارتش بعثی صدام جلوگیری کردند.

در همین راستا و در آستانه فرارسیدن ۲۶ آبان، یاد روز رشادت و حماسه آفرینی‌های رزمندگان آذربایجانی در آزادسازی سوسنگرد قهرمان از چنگ رژیم بعث عراق موشن گرافیکی با عنوان «حماسه سوسنگرد» منتشر شده است که در ادامه آن را مشاهده می‌کنید.

 


بیشتر بخوانید


 

 

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.