سه شنبه 11 آذر 1399 - Tuesday, December 1, 2020
چندنرخی شدن ارز در لایحه بودجهرئیس دوره‌ای اوپک مشخص شدمافیای واردات خودرو فعال شددورهمی و مهمانی خانوادگی برگزار نکنیدمیراث حسن روحانی برای اصلاح‌طلبانظریف: نام فخری‌زاده را آمریکا و اسرائیل به آژانس دادندتغییر و تحول ۴۰ ساله در روش‌های ترور/ از ترور «تن به تن» تا آدم کشی از راه دوروکالت؛ بازوی عدالت یا بستر کسب و کار؟! / آیا وکلا به چشم کاسبان دیده خواهند شد؟!میلیون‌ها خانوار آمریکایی در آستانه دریافت دستور تخلیه خانه‌های خودفعالیت یواشکی این‌ روز‌های اصنافتصویر روزنامه های ورزشیترور دانشمند ایرانی اقدام هوشمندانه‌ای نبود و برنامه هسته‌ای ایران را عقب نمی‌اندازدنحوه دریافت بسته معیشتی کروناصفحه اول روزنامه های امروزتاکتیک جنگی "زمین‌های مسلح"جهش تولید سیمان در کشور با همت متخصصان ایرانیدستور تشکیل کارگروه ویژه جهت تعقیب عاملان ترور شهید فخری‌زادهآرامش به قیمت کالاهای اساسی باز می گردد؟/بازار مرغ کنترل شدکمیسیون ماده صد منبع درآمد نامتعارفمحکومیت ترور شهید فخری زاده از سوی سخنگوی سازمان ملل
تاریخ :1399/07/22 8:04 AM
روش بالابردن اعتماد به نفس
هر شخصی در درون خود توانایی کسب و رشد اعتماد به نفس را دارد و برای دستیابی به این ویژگی باید راه‌های آن را بشناسد.
به گزارش بصیرآنلاین، برخی از افراد تصور می‌کنند اعتماد به نفس، پدیده‌ای است که بعضی افراد، به صورت طبیعی از آن بهره‌مند هستند و یا از داشتن آن محرومند، اما این عقیده کاملاً اشتباه است، چرا که هر کسی می‌تواند اعتماد به نفس را کسب کند و آن را درون خود پرورش دهد.
 
حتی اگر احساس تزلزل می‌کنید و از کمبود اعتماد به نفس رنج می‌برید، باز هم این امید وجود دارد که برای کسب آن روی خود کار کنید، چون شما یک کالای آسیب‌دیده نیستید و در حقیقت، دارای استعداد‌های نهان و ناشناخته در اعماق خود هستید که بهتر است با شش روش ارائه شده در این مقاله، به پتانسیل خود برای این منظور دست پیدا کنید.

افزایش میزان آگاهی از روح خود

روح شما کاملاً امن و مملو از احترام به خود است، اما زندگی در جهان ناامن و تجربه‌هایی که به روح شما صدمه وارد می‌کنند، می‌توانند ارتباط شما با روحتان را قطع کنند و اعتماد به نفس ذاتی شما را پنهان کنند و همچنین باعث شوند که در این جهان خطیر، احساس ترس و تهدید به شما دست دهد که در این میان، باید با روح خود ارتباطی مجدد برقرار کنید و از آن به صورت کامل آگاه شوید، زیرا هرچه آگاهی شما عمیق‌تر باشد، اعتماد به نفس شما نیز عمیق‌تر خواهد شد.

باید از اعتماد به نفس خود مطمئن شوید و به این پدیده درونی اعتماد کامل داشته باشید، اما برای رسیدن به آن باید با روح خود ارتباط برقرار کنید، چرا که با برقراری ارتباط با روح خود از طریق مطالعه، دعا، کار‌های خوب و ... می‌توانید از اعتماد به نفس ذاتی روح خود انرژی کسب کنید.

ایجاد تغییر در کار‌های روزمره

گاهی اوقات که نمی‌توانید به عمیق‌ترین نقطه وجود خود دست پیدا کنید، باید پوسته‌های خارجی را که انرژی درونیتان را پنهان می‌کنند، از بین ببرید که از نظر روانشناسی، تغییر رفتاری نامیده می‌شود، چرا که یک تغییر بیرونی باعث به وجود آمدن یک تغییر درونی خواهد شد.

برای این کار هم تنها لازم است برنامه‌های معمول روزانه خود را تغییر دهید و با این کار خواهید دید که این تغییرات، به نوبه خود باعث عوض شدن روحیه و حالات درونی شما خواهند شد.

تظاهر کردن زیاد برای دستیابی به واقعیت

یکی از راه‌هایی که می‌توان تغییراتی را در کار‌های روزمره خود ایجاد کرد، تظاهر کردن به آن تغییرات است؛ حتی در زمان‌هایی که حوصله آن کار را ندارید، آن را در خلال کار‌های روزمره خود قرار دهید و به اتفاق افتادن آن‌ها امید داشته باشید، اما باید بدانید که همه کار‌های خود را با اعتماد به نفس انجام دهید، حتی زمانی که چنین احساسی ندارید.

با این وجود، اشتباه نکنید، چون شما به خودتان دروغ نمی‌گویید، بلکه از احساس و باور‌های محدودکننده خود فراتر رفته‌اید که به نوبه خود پتانسیل درونی شما را آزاد خواهد کرد.

جستجو برای حمایت

حمایت همسالان و اعضای خانواده، عاملی مهم در کسب اعتماد به نفس است، چرا که از اوایل کودکی، حمایتی که از والدین دریافت می‌کنید یا حتی اگر از طرف پدر و مادر حمایتی نمی‌شوید، به صورت مستقیم، بر میزان اعتماد به نفس شما تأثیر می‌گذارد. وقتی کودک مورد تأیید و تشویق قرار می‌گیرد، شجاعت کسب می‌کند و می‌آموزد به خودش اعتماد داشته باشد؛ به همین دلیل هنگامی که کودک اطراف خود را کاوش می‌کند، به این دقت کنید که چگونه به دنبال تأیید والدین و بزرگسالان است.

این روند در مورد بزرگسالان هم صدق می‌کند، چرا که حتی اگر کودکی شما منجر به از بین رفتن اعتماد به نفس شما شده است، همیشه این امید وجود دارد که بتوانید آن را دوباره کسب کنید و برای این کار، تنها کافی است به دنبال حمایت از طرف دوستان و مربیان خود باشید.

تعامل با افراد دارای اعتماد به نفس

راه قدرتمند دیگر برای ایجاد اعتماد به نفس رفتاری، این است که در کنار افراد با اعتماد به نفس باشید، چرا که اعتماد به نفس مسری است و گذراندن وقت با افرادی که این ویژگی را در خود دارند، اعتماد به نفس درونی شما را پرورش می‌دهد؛ درست همان گونه که تعامل با افراد بی اعتماد به نفس باعث بالا رفتن حس ناامنی در شما می‌شود.

انتقال اعتماد به نفس به دیگران

انتقال اعتماد به نفس به دیگران مانند یک آینه عمل می‌کند و همان اعتماد به نفس را دوباره به خودتان منتفل می‌کند. شما معمولاً به دیگران احساس خود را منتقل می‌کنید و همان چیزی را که هستید، پیش‌بینی می‌کنید و آنچه را که پیش‌بینی می‌کنید، هستید.

افراد با اعتماد به نفس و امنیت خاطر باعث می‌شوند دیگران نیز همین حس را داشته باشند و در عوض، افرادی با احساس امنیت پایین، باعث می‌شوند دیگران هم احساس تزلزل و ناامنی داشته باشند؛ پس شما می‌توانید به دیگران کمک کنید تا اعتماد به نفس داشته باشند تا همین اعتماد به نفس دوباره به خودتان بازگردد.


بیشتر بخوانید


ترجمه از فاطمه میرزایی دخت

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.