جمعه 4 مهر 1399 - Friday, September 25, 2020
تروریستی که از کولبران اخاذی می‌کردبهترین زمان مصرف ویتامین‌هامجلس ترمز گرانی را می کشد؟خاصیت شگفت انگیز روغن آرگانمسافران رفتند، اما چه هزینه‌هایی بر دوش مازندران گذاشتند؟بازداشت رییس شورای شهر ایرانشهرشجاع در صدر بهترین پاسور‌هاآغاز هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل+جزئیات سخنرانی‌هاگلچین مداحی شهادت حضرت رقیه (س)پیامک ویژه روز شهادت حضرت رقیه‌(س)آل سعود در آستانه یک فاجعه تمام عیار پس از ۵ سال جنایت/ رزمندگان یمنی آماده ورود به مرکز استان نجرانآیت الله ممدوحی درگذشتبی‌عدالتی؛ گمشده نظام آموزشی/ ۹۵ درصد مدارس خاص‌ در میان برترین‌های کنکورنبرد مرگ و زندگی در دوحهجای پارک به شرط شستشوی خودروتصویر روزنامه های ورزشیصفحه اول روزنامه های امروزسایه گرانی بر سر اقلام اساسی/ هزینه بالای تولید، چالش پیش روی تولیدکنندگانروحانی: آمریکا نه می‌تواند مذاکره را بر ما تحمیل کند و نه جنگ رادرخواست پمپئو از اروپا علیه ایران
تاریخ :1399/06/24 8:53 AM
عذرخواهی آقای وزیر برای بی‌سلیقگی
وزیر آموزش و پرورش گفت: بابت بی‌سلیقگی انجام‌ شده در کتاب ریاضی سوم دبستان عذرخواهی کرده و آن را اصلاح می‌‌کنیم. 

به گزارش بصیرآنلاین،  محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش‌وپرورش در ششمین برنامه گفتگوی هفته با موضوع گفت‌وگو بر محور تحول و با حضور وزیر آموزش‌وپرورش، که با حضور معاون حقوقی رئیس‌جمهور، اعضای شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش، مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌ها و بیش از ۷۵۰نفر از مدیران مناطق آموزش‌وپرورش کشور به‌صورت ویدئو کنفرانس و از طریق بستر شبکه شاد برگزار شد، اظهار کرد: در آموزش‌وپرورش تربیت نسل آینده را به زنان محول کردیم، زیرا بیش از ۶۰ درصد نیرو‌های آموزش و پرورش را زنان تشکیل می‌دهند لذا ساختن آینده، نسل نو و شکل گیری شخصیت و هویت نسل آنان چه در مقام مادر چه در مقام معلم، زنان نقش ویژه‌ای دارند.

او ادامه داد: همچنین بیش از نیمی از دانش آموزان کشور هم دختران هستند لذا تبعیض دیرینه جنسیتی که در دسترسی به آموزش وجود داشت به طورکامل بر طرف شده است و امروز هیچ دختری در هیچ نقطه‌ای از ایران محروم از تحصیل نیست و اگر فکر کنیم که پایه اصلی عدالت اجتماعی در توزیع برابر فرصت‌های یادگیری است، فرصت‌های یادگیری خوبی را در برابر دختران قرار دادیم و آثارش را نیز مشاهده می‌کنیم و در مسابقات و المپیاد‌ها بیش از نیمی از شرکت کنندگان دختران هستند.

او ادامه داد: یک بی‌سلیقگی در حذف تصویر دختران از کتاب سوم ابتدایی انجام شده است لذا از این بابت عذرخواهی می‌کنیم و آن را اصلاح می‌کنیم اعتقاد داریم که در این شرایط سخت به تمام فعالیت‌هایی که آموزش‌وپرورش با تمرکز بر دختران انجام می‌دهد توجه شود.

معلمان می‌توانند مروجان مبانی حقوق شهروندی در سطح تمام جامعه باشند

در ادامه  لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس‌جمهور  اظهار کرد: هدف این نشست، بررسی موضوع کلان حق بر آموزش و تضمین آن‌که یک حق اساسی برای مردم و جامعه است و موضوعاتی که مورد به مورد آموزش‌وپرورش استان‌های کشور درگیر آن است، بود.

او افزود: در نشست امروز تلاش کردیم برخی مسائل مربوط به فرهنگیان، اصلی‌ترین مشکلات دانش آموزان، مسائل صنفی فرهنگیان، تعیین تکلیف مالکیت مدارس و اموال غیرمنقول تأمین فضای آموزشی، موقوفات آموزش‌وپرورش، مشکلات مربوط به حوزه عوارض و تأمین اجتماعی فرهنگیان و حتی در حوزه ایجاد فضاهای آموزشی در شهرک‌ها و مناطق جدیدالتأسیس و ... را مطرح و مورد بررسی قرار دهیم و راه‌حل‌های اولیه را مطرح کنیم.

جنیدی با نتیجه ‌بخش خواندن این نشست، تصریح کرد: در انتهای نشست مصوب کردیم که برای اطمینان از نتایج نشست، کارگروه مشترکی بین معاونت حقوقی دولت و وزارت آموزش‌وپرورش تشکیل شود. حتی در صورت نیاز ذیل کارگروه اصلی، کمیته‌های خاصی هم در بین دو دستگاه و هم در بین دستگاه‌های دیگر و دو دستگاه برای مواردی که بخشی از موضوع به دستگاه‌های دیگر مرتبط است، تشکیل دهیم و فهرست کاملی از مشکلات حقوقی را در آن کارگروه و کمیته‌های ذی‌ربط مطرح و بررسی کنیم تا پس از پیگیری‌های منظم، بتوانیم مشکلات را حل کنیم همچنین با نظارت کارگروه مذکور، اگر در برخی موارد نیاز به تغییر قانون باشد، لوایحی را با همکاری دو دستگاه فراهم کنیم.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور در پاسخ به این سؤال که "با توجه به اینکه منشور اجرای حقوق شهروندی از مطالبات جدی رئیس‌جمهور است و آموزش‌وپرورش به‌عنوان بزرگ‌ترین و مؤثرترین دستگاهی است که می‌تواند از سنین کودکی حقوق شهروندی را در کودکان نهادینه کند چه برنامه‌هایی برای اجرای حقوق شهروندی در آموزش‌وپرورش به اجرا گذاشته ‌شده است"، بیان کرد: منشور حقوق شهروندی بر اساس فصل سوم قانون اساسی بیان‌ شده است که به اعتقاد من، این فصل بر اصول دیگر قانون اساسی برتری دارد چون تمام ضوابط و قواعد مربوط به دولت داری و کشورداری در نهایت باید به تأمین حقوق شهروندی منجر شود. بنابراین فلسفه کل قانون اساسی به تعبیری در فصل سوم قانون اساسی و حقوق شهروندی خلاصه ‌شده است.

جنیدی ادامه داد: در منشور حقوق شهروندی، بر حق دسترسی آموزش به‌صورت بنیادی اشاره ‌شده است درنتیجه تأمین حق بر آموزش و قدرت و توانایی که از این حق به دست می‌آید؛ به‌راحتی می‌تواند دیگر حقوق خود را تضمین کند.

او نماد حق تأمین آموزش را دستگاه آموزش‌وپرورش کشور عنوان کرد و گفت: با دقت در این زمینه به‌سادگی می‌توان درک کرد که آموزش‌وپرورش چه جایگاه محوری را در درون فصل سوم قانون اساسی دارد. حتی حقوق دیگر فصل سوم هم به میزان زیادی به همین حق اساسی که مردم بر آموزش، تأکید می‌کند و در همین چارچوب امروز یکی از بحث‌هایی که به‌صورت مکرر بر آن تأکید شد، تقویت شاه‌راه‌های اساسی ترویج حقوق شهروندی و حقوق اساسی مردم بود. برای تقویت این مسیر اعلام آمادگی کردیم و در چارچوب همین کارگروه برای ترویج بهتر آموزش حقوق شهروندی کمک کنیم.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور در پایان گفت: معلمان می‌توانند مروجان مبانی حقوق شهروندی در سطح تمام جامعه باشند. مسئله آموزش حقوق شهروندی یکی از مهم‌ترین مباحث مطرح ‌شده در نشست امروز بود و مصوب شد که بررسی طرق آن در دستور کار اصلی کارگروه مشترک دو دستگاه قرار گیرد.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.