سه شنبه 1 مهر 1399 - Tuesday, September 22, 2020
درخواست پمپئو از اروپا علیه ایراناعمال تحریم‌های جدید آمریکامی‌خواستید ماشین بدهید چرا پژو پارس یا تیبا ندادید؟واریز سهمیه بنزین مهرعکس های قدیمی از شیرازچرا مجلس به نمایندگان خودروی دنا پلاس اتومات داد؟از تولید فیلم‌های دفاع مقدسی غافلیم/ فریب سطحی نگر‌ها را نخوریدجنایات هولناک کوملهتصویر روزنامه های ورزشی۴۲ سال شکست آمریکا در قبال ایران/ توطئه‌هایی که به ترکستان رفت!سریع ترین روش کاهش وزناستقلال محکوم به برد استصفحه اول روزنامه های امروزعراق: ورود زائران خارجی برای مراسم اربعین حسینی ممنوع استجدیدترین راه حل برای کاهش قیمت خودرو/مجلس ترمز گرانی را می کشد؟ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایرانبه جای ایران، این آمریکاست که به انزوا کشیده شده استپردرآمدترین رشته های دانشگاهیرئیس‌جمهور به صورت مجازی در مجمع سازمان ملل سخنرانی می‌کند/ اگر کسی پای خود را از گلیمش بیرون بگذارد، واکنش ما سخت خواهد بوداندر حکایات یک‌دندگی جبهه پایداری
تاریخ :1399/06/22 8:49 AM
قیمت موشک‌های ایرانی
قیمت ارزان موشک‌های ایرانی چند سال است که در محافل بین المللی مورد بحث و بررسی است.

به گزارش بصیرآنلاین، قدرت موشکی ایران از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون یکی از دستاورد‌های بزرگ کشورمان در عرصه قدرت دفاعی کشور است. نقطه آغاز این قدرت و دستاورد‌ها را می‌توان شروع جنگ تحمیلی و محاصره همه جانبه کشورمان در آن زمان توسط سایر کشور‌ها دانست.

جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب تاکنون با استفاده از دانش بومی و متخصصان جوان توانسته از علم روز دنیا در صنایع دفاعی به ویژه صنایع موشکی استفاده کند. همین امر موجب شده است تا ایران در حوزه دفاعی پیشرفت‌های بسیاری داشته باشد و موشک‌ها و تجهیزات پیشرفته‌ای را معرفی و رونمایی کند.

دشمنان که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران تا کنون با اعمال تحریم‌های ظالمانه به دنبال فشار به ملت ایران هستند سعی دارند که قدرت دفاعی ایران که یکی از مولفه‌های اقتدار ایران در منطقه غرب آسیا و جهان است را پای میز مذاکره برده تا آن را از ایران خلع کنند.

یکی از مواردی که دشمنان بر روی آن مانور می‌دهند هزینه‌ای است که ایران برای موشک‌های خود انجام می‌دهد و می‌گویند که ایران هزینه بسیاری را برای صنایع دفاعی خود به ویژه صنایع دفاعی انجام می‌دهد؛ در صورتی که مقامات ایرانی بار‌ها اعلام کرده اند که هزینه موشک‌های ایرانی یک دهم نمونه‌های خارجی این موشک هاست.

قیمت موشک‌های ایرانی چه قدر است؟

بودجه دفاعی ایران چقدر است؟

دشمنان کشورمان همچون آمریکا و رژیم صهیونیستی که بار‌ها و از طرق مختلف به دنبال محدود کردن ایران بوده و هستند، می‌گویند که ایران به جای اینکه بودجه کشورش را برای مردم خود صرف کند، آن را به گسترش توان نظامی اختصاص داده است. حال آنکه آمار‌ها حاکی از آن است که ایران تنها در حدود ۵ درصد از بودجه عمومی کشور را صرف امور نظامی می‌کند.

Remaining Time -2:06

امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح کشورمان نیز ۲۸ مردادماه امسال با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر درباره بودجه نظامی کشورمان گفت که بودجه‌های دفاعی ما کاملا روشن است و عموما منتشر می‌شود. ما در قانون داریم که بنیه دفاعی ما ۵ درصد بودجه کشور است. ما می‌توانیم الگوی نیرو‌های مسلح ارزان را ارائه کنیم که علت آن هم صنعت دفاعی است، چرا که به دنبال درآمد در آنجا نیستیم و محصول را با قیمت تمام شده در اختیار نیرو‌های مسلح قرار می‌دهیم. این در حالی است که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی حدود ۳۵ درصد بودجه کشور برای امور نظامی هزینه می‌شد.

قیمت موشک‌های ایرانی چه قدر است؟

رتبه بندی جهانی هم این موضوع را اثبات می‌کند؛ سایت خبری TRT ترکیه در آماری که درباره بودجه نظامی کشور‌ها ارائه کرده است که ایران را در رده ۲۵ دنیا قرار داده است و این یعنی پایین‌تر از کشور‌هایی همچون عربستان سعودی با ۶۷/۶ میلیارد دلار، قطر با ۵۰ میلیارد دلار و امارات متحده عربی با ۲۲/۸ میلیارد دلار. این در حالی است که به گفته وزیر دفاع کشورمان بودجه نظامی ایران در طول ۲۰ سال گذشته به طور میانگین یک میلیارد دلار برآورد شده است.  

قیمت موشک‌های ایرانی چه قدر است؟

قیمت موشک‌های ایرانی چه قدر است؟

مسئله مهمی که در این میان و ذیل بودجه دفاعی کشورمان از سوی دشمنان ایران همچون رژیم صهیونیستی مطرح می شود هزینه صنایع موشکی و شرکت های زیرمجموعه آن است. مسئله ای که دشمنان کشورمان سعی داشتند تا آن را در ذیل مسئله برجام و با مذاکره از ایران بگیرند و مانع رشد و توسعه آن شوند. موضوعی که بعدها به برجام موشکی نیز معروف شد. 

قیمت موشک‌های ایرانی چه قدر است؟

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا ۱۹ اردیبهشت ماه سال ۹۷ در بیانات خود در دانشگاه فرهنگیان و در خصوص توان موشکی فرمودند که مسئله انرژی هسته‌ای را ما در برجام به شکلی که مخالفین ما می‌خواستند، زیر بار رفتیم و قبول کردیم، امّا دشمنی‌ها تمام نشد؛ مسئله حضور ما در مناطق خاورمیانه را مطرح می‌کنند، مسئله موشک را مطرح می‌کنند. شما اگر فردا اعلام کنید که ما دیگر موشک درست نمی‌کنیم یا بیشتر از فلان مقدار بُرد، موشک تولید نمی‌کنیم، این قضیّه [هم] تمام خواهد شد، امّا یک قضیّه دیگر درست خواهد شد، یک موضوع دیگر را مطرح می‌کنند. دعوا، دعوای بنیادی است؛ با نظام جمهوری اسلامی مخالفند.

قیمت موشک‌های ایرانی چه قدر است؟

دشمنان که نتوانسته اند در چند سال گذشته مسئله موشکی ایران را به نوعی برای خود حل کنند و از طریق فشار به مجامع بین المللی ایران را از داشتن این قدرت محروم کنند، حال به دنبال مطرح کردن این موضوع هستند که مردم ایران در حال پرداخت هزینه های دفاعی هستند و از جیب مردم این هزینه ها انجام می شود.

قیمت موشک‌های ایرانی چه قدر است؟

به نحوی که در مقاله‌ای که در پایگاه خبری المشارق به قلم سلطان البارعی از ریاض نوشته شده است که مردم ایران باید هزینه توسعه قدرت موشکی ایران را پرداخت کنند که این موضوع کذب است و همان طور که در بالا هم اشاره شد تنها ۵ درصد از بودجه کشورمان مربوط به حوزه‌های نظامی است. اما همان طور که مقامات ایرانی هم بار‌ها اعلام کرده اند ایران از نظر نظامی کم ترین هزینه را در بین کشور‌های منطقه انجام می‌دهد و نسبت قیمت‌های موشک ایرانی هم نسبت به نمونه‌های خارجی خود چیزی در حدود یک دهم برآورد می‌شود.  

قیمت موشک‌های ایرانی چه قدر است؟

سردار سرلشکر پاسدار محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و فرمانده کل سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس ۲۹ شهریورماه سال ۱۳۹۵ با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری درباره قیمت موشک های ایرانی گفت که ما موشک‌های پیشرفته خود را با هزینه یک دهم نسبت به قبل می‌سازیم. وقتی دشمن روز به روز تسلیحات جدید تولید می‌کند ما هم باید به افزایش توان دفاعی خود بپردازیم. امروز امنیت فقط در حوزه سخت‌افزاری نیست بلکه در ابعاد فرهنگی، سیاسی، اقتصاد و اجتماعی نیز تعریف می‌شود و این امنیت چند مؤلفه دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها انسجام ملی است و این به معنی آن است که افراد زیاد خلاف یکدیگر حرف نزنند و نگویند چرا این همه نیروی نظامی داریم.

قیمت موشک‌های ایرانی چه قدر است؟

چرا قیمت موشک‌های ایرانی ارزان است؟

علت ارزان بودن موشک های ایرانی در این موضوع است که جمهوری اسلامی ایران بدون اتکا به خارج از کشور و با اتکا به دانش جوانان متخصص خود و استفاده از توان شرکت های دانش بنیان قدرت موشکی خود را پایه ریزی کرده و آن را تا امروز توسعه داده است. البته این موضوع به سبب قرارگیری ایران اسلامی در یک منطقه استراتژیک و نقش آفرینی بازیگران متعددی در این خطه از دنیا و داشتن وضعیت و شرایط خاص امری ضروری است و ما نیازمند ارتقای دائم توان دفاعی و بازدارندگی بومی خود هستیم.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.