جمعه 4 مهر 1399 - Friday, September 25, 2020
تروریستی که از کولبران اخاذی می‌کردبهترین زمان مصرف ویتامین‌هامجلس ترمز گرانی را می کشد؟خاصیت شگفت انگیز روغن آرگانمسافران رفتند، اما چه هزینه‌هایی بر دوش مازندران گذاشتند؟بازداشت رییس شورای شهر ایرانشهرشجاع در صدر بهترین پاسور‌هاآغاز هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل+جزئیات سخنرانی‌هاگلچین مداحی شهادت حضرت رقیه (س)پیامک ویژه روز شهادت حضرت رقیه‌(س)آل سعود در آستانه یک فاجعه تمام عیار پس از ۵ سال جنایت/ رزمندگان یمنی آماده ورود به مرکز استان نجرانآیت الله ممدوحی درگذشتبی‌عدالتی؛ گمشده نظام آموزشی/ ۹۵ درصد مدارس خاص‌ در میان برترین‌های کنکورنبرد مرگ و زندگی در دوحهجای پارک به شرط شستشوی خودروتصویر روزنامه های ورزشیصفحه اول روزنامه های امروزسایه گرانی بر سر اقلام اساسی/ هزینه بالای تولید، چالش پیش روی تولیدکنندگانروحانی: آمریکا نه می‌تواند مذاکره را بر ما تحمیل کند و نه جنگ رادرخواست پمپئو از اروپا علیه ایران
تاریخ :1399/06/17 8:27 AM
اعتراض داوطلبان کنکور هنر به نتایج
پس از انتشار کلید سوالات کنکور کارشناسی ارشد، گروه ۱۳۵۹ با نقص‌هایی مواجه شده و اعلام کردند که کلید منتشر شده اشتباه است.

به گزارش بصیرآنلاین، حدود ۳ روز بعد از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ کلید سوالات آن در روز ۲۰ مرداد منتشر شد.

سخنگوی سازمان سنجش در این رابطه گفت: بر اساس اعلام قبلی، کلید سوالات کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۹ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دوشنبه، ۲۰ مرداد بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر شده است. داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش و وارد کردن اطلاعات ثبت نامی و نوع دفترچه سوال و رشته می‌توانند کلید سوالات را دریافت کنند.

با انتشار کلید سوالات کنکور ارشد ۹۹، داوطلبان کد رشته ۱۳۵۹ یا همان داوطلبان رشته «پژوهش هنر» اعلام کردند که کلید سوالات اشتباه است. این داوطلبان اعلام کردند که سازمان سنجش برای این رشته کلیدی را منتشر کرده که از سوال ۳۴ تا ۶۳ ایراد دارد و گزینه‌ها جا به جا اعلام شده است. به این صورت که جواب هر سوال گزینه‌ی سوال قبلی بود.


بیشتر بخوانید


انتشار کلید سوالات اشتباه!

بعد از اعتراض داوطلبان رشته پژوهش هنر این کلید از روی سایت سازمان سنجش برداشته شد و اصلاح شده آن بار دیگر منتشر شد. بسیاری از داوطلبان معترض به این کلید اشتباه گمان نمی‌کردند که در نتیجه کنکور نیز به مشکل بخورند و رتبه آن‌ها اشتباه شود.

با اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد رشته هنر داوطلبانی که از نتیجه آزمون خود مطمئن بودند با رتبه‌هایی غیر واقعی مواجه شدند. این داوطلبان بار دیگر اقدام به ثبت اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ رشته پژوهش هنر کردند و معتقدند نتایج اعلام‌شده بر اساس کلید اشتباهی که در ابتدا منتشر شده بود، اعلام شده است.

یکی از داوطلبان در این باره گفت: در کارنامه‌های منتشر شده نتایج کنکور نتایج بر طبق همان کلید اشتباه ابتدایی است و چند داوطلب دیگر در این رشته نیز با این مشکل مواجه شده اند.


بیشتر بخوانید


بعد از اعتراض‌های این داوطلبان فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور به خبرنگار دانشگاهی باشگاه خبرنگاران گفت: کلید سوالات و پاسخنامه کلیه رشته‌های امتحانی آزمون ارشد ساعت ۲۰ شنبه ۱۵ شهریور در سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود و داوطلبان می‌توانند برای مشاهده آن به سایت سازمان مراجعه کنند.

سخنگوی سازمان سنجش در ادامه بیان کرد: با توجه به جابجایی کلید سوالات ۳۴ تا ۶۳ کد رشته امتحانی ۱۳۵۹ رشته پژوهش هنر در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹، نمرات این داوطلبان تصحیح شده و کارنامه برای داوطلبان این رشته در سایت سنجش قرار می‌گیرد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش در ادامه بیان کرد: این موضوع با ارسال پیامک به داوطلبان این رشته اطلاع رسانی شده است. رتبه این داوطلبان در ابتدا اشتباه اعلام شده بود و هم اکنون تصحیح شده است. این داوطلبان برای مشاهده نتایج جدید باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

کنکور


بیشتر بخوانید


سازمان سنجش همچنین در پیامک‌های ارسالی به داوطلبان اعلام کرده است که متاسفانه در کلید سوالات ۳۴ تا ۶۳ جابجایی صورت گرفته است؛ نمرات و رتبه اعلام شده صحیح نیست. پس از آن داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش متوجه شدند که مشکل به وجود آمده حل شده و رتبه‌های آن‌ها تغییر کرده است.

اعتراض داوطلبان بعد از اصلاح رتبه ها

بعد از این اقدام بود که برخی از داوطلبان از یکسان شدن رتبه آخرین داوطلبان مجاز شده در تمام کد رشته‌ها خبر دادند و نوشتند: کارنامه من در رشته هنر‌های پژوهشی تصحیح شد. اما چرا رتبه آخرین فرد مجاز در همه‌ی کد‌های این رشته یکی شده است؟ قبل از این اصلاح هر کدوم با رشته دیگر تفاوت داشت. کارنامه کنکور سال قبل هم به صورت فعلی نبود. نمی‌شود کسی که کد ٣ را می‌خواهد انتخاب کند در کد یک که پژوهش هنر است با داوطلب‌های آن کد مقایسه شود، این تغییر قابل قبول نیست. این که در تمام کد‌ها و حتی دوره‌های روزانه شبانه و دانشگاه آزاد هم آخرین فرد مجاز رتبه‌ی ٢٧٠٠ باشد؟

داوطلب دیگری نیز نوشت: آخرین رتبه آزاد و سراسری را برای من هم ۲۷۰۰ زده است. من موزه سفید گذاشتم. در کارنامه برای موزه دوره روزانه مجاز شده ام. درصدهایم پایین‌تر از درصد‌های قبل ویرایش شده است.

زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش در این رابطه به خبرنگار دانشگاهی گفت: رتبه آخرین فرد مجاز در قبولی افراد تاثیر گذار نیست و مهم درست شدن نمرات داوطلبان و رتبه‌های خود فرد است که در پذیرش نهایی آن‌ها موثر است.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۹

نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد پنج شنبه، ۱۳ شهریور اعلام شد و انتخاب رشته داوطلبان مجاز شده در این مرحله از شنبه، ۱۵ شهریور آغاز شده و در ساعت ۲۴ سه شنبه، ۱۸ شهریور به پایان می‌رسد. در این مرحله تعداد ۴۲۴ هزار و ۲۷۶ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده‌اند. داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش و دانلود و مطالعه دفترچه، می‌توانند در صورت تمایل اقدام به انتخاب ۱۰۰ کد رشته تحصیلی کنند.


بیشتر بخوانید


انتخاب رشته متقاضیان پذیرش در دانشگاه آزاد به صورت مجزا انجام می‌شود و داوطلبان برای انتخاب رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد باید به سایت مرکز آزمون این دانشگاه آزاد مراجعه کنند.

پذیرش و فارغ التحصیلی آن دسته از داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ که براساس کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مجاز به انتخاب رشته شده اند و علاقه‌مند به انتخاب رشته/محل‌های دایر در دانشگاه آزاد هستند می‌توانند با استفاده از کد دسترسی انتخاب رشته مندرج در ذیل کارنامه سازمان سنجش از یکشنبه، ۱۶ شهریور لغایت ساعت ۲۴ روز سه شنبه، ۲۵ شهریور با مراجعه به سامانه ثبت نام الکترونیکی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.