شنبه 18 مرداد 1399 - Saturday, August 8, 2020
تاریخ :1399/05/08 8:58 AM
ابتلای ۵۴ داوطلب کنکور به کرونا
خدایی گفت:تعداد ۵۴ داوطلب کنکور دکتری بر اساس تاییدیه وزارت بهداشت به بیماری کرونا مبتلا شده اند که به همین دلیل خارج از حوزه امتحانی کنکور خواهند داد.

به گزارش بصیرآنلاین، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص نحوه برگزاری کنکور دکتری اظهار کرد: فاصله صندلی داوطلبان به ۱۶۰ سانتی متر افزایش پیدا کرده و زمان ورود آن‌ها برای جلوگیری از تجمع از یک ساعت به ۲ ساعت افزایش پیدا کرده است،همچنین حوزه‌هایی که برای کنکور در نظر گرفته شده است حوزه‌های دانشگاه‌های بزرگ و اماکنی هستند که از محوطه باز و حیاط بزرگ برخوردار هستند تا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله فاصله‌گذاری اجتماعی کاملا برای داوطلبان انجام شود.

وی افزود: عوامل اجرایی حدود ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده و بازرسی بدنی در محل‌های برگزاری کنکور حذف شده و به صورت راکد انجام می‌شود. همچنین تمام مکان‌های حوزه‌ها و مخازن از ۲۴ ساعت قبل ضد عفونی شده است. تمامی حوزه‌ها مجهز به وسایل حفاظتی از جمله ماسک و دستکش هستند.


بیشتر بخوانید


 

خدایی در ادامه گفت: با هماهنگی معاونت درمان وزارت بهداشت برای آن دسته از داوطلبانی که بیماری قطعی کرونا دارند شرایط ویژه در نظر گرفته شده است به طوریکه افراد داوطلب خارج از حوزه امتحانی و به صورت جداگانه در بیمارستانها، درمانگاه‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌توانند امتحان دهند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور یادآوری کرد: تعداد ۵۴ داوطلب بر اساس تاییدیه وزارت بهداشت به بیماری کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد یک نفر در بیمارستان بستری است و در همان مکان امتحان می دهد و ۵۳ نفر دیگر در محل‌های جداگانه و خارج از حوزه امتحانی کنکور خواهند داد، همچنین داوطلبانی که مشکوک به کرونا هستند نیز در یک محیط جداگانه کنکور خود را خواهند داد.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان