پنجشنبه 16 مرداد 1399 - Thursday, August 6, 2020
تاریخ :1399/04/21 9:19 AM
دموکرات‌ها: ترامپ فاسدترین رئیس‌جمهور تاریخ است
سران حزب دموکرات با انتقاد از توسل رئیس‌جمهور آمریکا به اختیارات خود برای کاهش دوران محکومیت یکی از دوستانش، آن را اقدامی در جهت نقض قانون و دموکراسی در کشورشان توصیف کردند....
سران حزب دموکرات با انتقاد از توسل رئیس‌جمهور آمریکا به اختیارات خود برای کاهش دوران محکومیت یکی از دوستانش، آن را اقدامی در جهت نقض قانون و دموکراسی در کشورشان توصیف کردند.

به گزارش بصیرآنلاین به نقل از پایگاه خبری هیل، مداخله دونالد ترامپ در اجرای حکم راجر استون، مشاور و دوست قدیمی خود، با محکومیت شدید از سوی دموکرات‌های آمریکا همراه شد.

الیزابت وارن، نماینده دموکرات ایالت ماساچوست در پیامی توئیتری در واکنش به این اقدام ترامپ نوشت دونالد ترامپ حاکمیت قانون را زیر پا گذاشته و دموکراسی ما را به سخره گرفته است. او واقعا فاسدترین رئیس جمهور تاریخ است.

آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا نیز در حساب توئیتر خود آورد: ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود دست به اقدامات بی شماری زده است که هم به خود خدمت کرده و هم برای دموکراسی ما مخرب است. اما مداخله در حکم راجر استون، دوست صمیمی او که برای حفاظت ترامپ مانع تحقیقات ما شد و دروغ گویی کرد، یکی از بزرگترین توهین‌ها به قانون و اصول عدالت است.

رؤسای کمیته‌های نظارت و کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا نیز در بیانیه مشترکی اعلام کردند ترامپ از اختیارات قانونی خود برای پاداش دادن به فردی که در رفتار‌های جنایتکارانه او دخیل بوده سوء استفاده کرد.

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد راجر استون که به تحمل ۴۰ ماه حبس محکوم شده بود، با استفاده از اختیارات رئیس‌جمهور آمریکا در قانون اساسی از ادامه مجازات عفو شد.

کاخ سفید در حالی که دوست ترامپ به دلیل ارتکاب جرائم مختلف از جمله دروغگویی به کنگره و مانع‌تراشی در روند تحقیقات مربوط به دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا به تحمل این حبس محکوم شده بود، این مجازات را غیرعادلانه و استون را قربانی ماجرای قلابی روسیه توصیف کرد که ساخته و پرداخته سیاستمداران چپ‌گرا و متحدان آن در رسانه‌ها با هدف تضعیف ریاست‌جمهوری ترامپ بوده است.

دادگاهی در آمریکا روز ۱ اسفندماه سال ۹۸ مشاور سابق رئیس‌جمهور آمریکا را در پرونده اتهاماتش بابت دروغ به کنگره و ممانعت از انجام تحقیقات قانونی درخصوص پرونده ارتباط روسیه با پیروزی ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ مجرم شناخته و او را به تحمل ۴۰ ماه حبس محکوم کرد.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.