يکشنبه 15 تير 1399 - Sunday, July 5, 2020
اعتبارنامه تاجگردون یا مجلس یازدهم؟جلوگیری از فساد به شرط حمایتاعلام‌ نتیجه آزمایش داروی کرونادر مدارس آمریکا به کودکان ما درس نفرت از کشورشان داده می‌شودبایدها و نبایدهایی برای ورزشکارانسکوت در مقابل افزایش قیمت نان/ پرونده‌های گرانفروشی نان به تعزیرات ارجاع نمی‌شوندفاش شدن راز ۱۱ سپتامبر توسط ژنرال آمریکاییزمان کسر وام کروناییفضای مجازی جایگزین مناسبی برای آموزش حضوری نیستمردم دنبال چه اخباری هستند؟اسرای دفاع مقدس؛ از هفت هزار روز اسارت تا تکه تکه شدن توسط رژیم بعثاحتمال تعطیلی بزرگترین شرکت حمل و نقل جاده‌ای کشور/ ۷۰۰ نفر در آستانه بیکاریتصویر روزنامه های ورزشیآخرین آمار کرونا در ایرانصفحه اول روزنامه های امروزعروسی و عزا به صرف مرگ و کروناکسی نباید مبتلا شدن به ویروس کرونا را عار بداندگرانی گوشت قرمز دلالی یا قاچاق دام؟/سرانجام بازار مرغ چه می شود؟استعفای نخست‌وزیر فرانسهطرحی برای باید و نباید‌هایِ کار نمایندگی مجلس/ نظارت بر رفتار وکلای ملت تغییر می‌کند؟
تاریخ :1399/03/31 8:17 AM
کاهش تصادفات رانندگی
با رعایت قوانین و مقررات رانندگی و پای کار آمدن دستگاه‌های مربوطه در حوزه تصادفات رانندگی، می‌توان آمار تلفات تصادفات رانندگی را کاهش داد.


به گزارش بصیرآنلاین، حوادث رانندگی از جمله عوامل اصلی منجر به مرگ در کشور‌های جهان است و روزانه تعداد زیادی از افراد بر اثر تصادفات رانندگی جان خود را از دست می‌دهند.

طبق آمار، در سال ۹۶ بالغ بر۱۶ هزار نفر، در سال ۹۷ تعداد ۱۷ هزار و در سال ۹۸ از ابتدای سال تا بهمن ‌ماه ۱۶ هزار نفر از هموطنان در تصادفات جان خود را از دست داده‌اند که البته امسال به دلیل شرایط کرونا آمار جانباختگان حوادث رانندگی نسبت به سال گذشته کاهش داشته است؛ چراکه بسیاری از هموطنان سفری به خارج از شهر‌های خود نداشتند.

این در حالی است که بیش از ۳۲ دستگاه در تصادفات نقش مستقیم دارند، اما بسیاری از این دستگاه‌ها کنار کشیده‌اند و تنها دستگاه‌هایی مانند پلیس راهور برای کاهش تصادفات پای کار هستند.

طبق اعلام سردار هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا کشور، شرایط مطلوبی در حوزه تصادفات نداریم و باید کار‌های زیادی در این زمینه انجام شود تا کاهش تصادفات را شاهد باشیم.

همچنین بالغ بر ۵ هزار نقطه حادثه خیز در اقساء نقاط کشور وجود دارد، که از سال ۱۳۸۵ تاکنون هیچ گونه تغییری در آن‌ها انجام نشده و هنوز جزء نقاط حادثه خیز هستند.

در کنار این آمار جانباختگانی که هر روزه بر اثر تصادفات بیشتر می‌شود، پلیس راهور نیز از تلاش‌های خود برای کاهش آمار جان باختگان می‌گوید و در این راستا علاوه بر دغدغه های فراوان، ناراحتی‌هایی هم از برخی دستگاه‌ها دارد.

آموزش، از جمله اقداماتی است که در راستای ارتقا سطح رانندگی رانندگان وسایل نقلیه توسط پلیس انجام می‌شود، اما خود رانندگان نیز باید قوانین و مقررات رانندگی را رعایت کنند.

البته یکی از عوامل مهم در تصادفات رانندگی عامل انسانی است، چراکه ۴ عامل اصلی سبقت و سرعت غیر مجاز، عدم توجه به جلو، خستگی و خواب آلودگی از عوامل اصلی تصادفات هستند.

اگر همه دستگاه‌های مرتبط در این حوزه پای کار آیند و برای رفع نقاط حادثه خیز و ایمنی راه‌ها تلاش کنند، همچنین رانندگان وسایل نقلیه هم قوانین را رعایت کنند، می‌توانیم در کاهش تصادفات کاهش بسیار خوبی را شاهد باشیم.

بیشتر بخوانید

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.