دوشنبه 16 تير 1399 - Monday, July 6, 2020
باورهای اشتباه درباره صبحانهاز برجامی که پیکرش هنوز نفس می‌کشد تا معادنی که کشف شده‌اندنکات مهم در استفاده از ماسکرهبر معظم انقلاب در کنار پدر بزرگوارشان + عکسبهترین ماسک برای مقابله با کروناتاثیرگذارترین دانشمندان زنبازار شیر تو شیر لبنیاتی ها؛ نرخ تمام شده شیر خام چقدر است؟آمریکای زیبا؛ مرگ کم هزینه‌تر از درمانتصویر روزنامه های ورزشیفوران آتشفشان نفرت مردم آمریکا از برده دارانآخرین آمار کرونا در ایرانصفحه نخست روزنامه های امروز«جان سیاه‌پوستان اهمیت دارد»، بزرگترین اعتراضات تاریخ آمریکاتوطئه دشمنان در فروپاشیدن اقتصاد ایران به نتیجه‌ای نخواهد رسیداعتبارنامه تاجگردون یا مجلس یازدهم؟جلوگیری از فساد به شرط حمایتاعلام‌ نتیجه آزمایش داروی کرونادر مدارس آمریکا به کودکان ما درس نفرت از کشورشان داده می‌شودبایدها و نبایدهایی برای ورزشکارانسکوت در مقابل افزایش قیمت نان/ پرونده‌های گرانفروشی نان به تعزیرات ارجاع نمی‌شوند
تاریخ :1399/03/18 7:58 AM
هزاردستان پای میزمحاکمه
دادگاه اکبر طبری مرد در سایه قوه قضاییه امروز برگزار می‌شود.

مرد همیشه در سایه قوه قضاییه پای میز محاکمه رسید/ رونمایی از فسادهای اکبر طبری در دادگاه

به گزارش بصیرآنلاین، حدود یک سال پیش بود که حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی پس از چند روز نشستن بر مسند ریاست دستگاه قضا دستور بازداشت اکبر طبری معاون اجرایی حوزه ریاست سابق قوه قضاییه را صادر کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی که از اولین روز‌های رفتن به  قوه قضاییه شعار مبارزه با فساد را سر داد، در اولین قدم برای مقابله با فساد و دستور بازداشت اکبر طبری را صادر کرد.

اکبر طبری که سابقه معاونت اجرایی حوزه ریاست سابق قوه قضاییه را بر عهده داشت، در پروژه ساخت مجتمع اقامتی رفاهی شاهچراغ در شیراز و ساخت بیمارستان ۱۶۵ تختخوابی هم نقش داشته است؛ اما به واسطه برخی فساد‌های صورت گرفته توسط سپاه پاسداران بازداشت شد. به گفته سخنگوی دستگاه قضا ارتباطات خلاف موازین قضایی با برخی از اصحاب پرونده و اعمال نفوذ در دستگاه قضایی از جمله اتهامات او بوده است.طبری

دستگیری بیش از ۱۷ نفر در پرونده اکبر طبری

البته پس از دستگیری طبری و اعلام چرایی دستگیری او افراد دیگری هم که در پرونده این معاون اجرایی سابق حوزه ریاست نقش داشتند دستگیر شدند و بنا به گفته اسماعیلی سخنگوی دستگاه قضا بیش از ۱۷ نفر که سه نفر آن‌ها قاضی بودند در این پرونده بازداشت شده‌اند.

علاوه بر متهمانی که در این پرونده بازداشت شدند، اکبر طبری ارتباطات سری و غیر سری و ناصوابی با متهمان پرونده‌های مختلف داشته و با دخالت در پرونده آن‌ها به نوعی قصد در برهم زدن روند دادرسی پرونده‌ها داشته است.


بیشتر بخوانید: پرونده هزاردستان هر روز پیچیده‌تر از دیروز


اولین بار نام طبری در پرونده فساد رسول دانیال زاده مطرح شد، پرونده‌ای که بنا به شنیده‌ها طبری برای آن رشوه‌ای فوق لاکچری و پنت هاوسی چند صد متری در یکی از برج‌های تهران دریافت کرده بود و سعی داشت تا با استفاده از مقام خود در قوه قضاییه پرونده را از روند دادرسی خارج سازد.

طبری

علاوه بر دانیال زاده، نام طبری در پرونده دیواندری هم به چشم خورد و قهرمانی نماینده دادستان با اشاره به ارتباطات سری طبری با متهم ردیف اول علی دیواندری اظهار کرد: طبری سعی داشته تا پرونده دیواندری را از روند بررسی خارج کند و بازپرس پرونده را تحت فشار قرار داده است.

رد پای مسئول سابق قوه قضاییه در پرونده فساد پتروشیمی

اما دیواندری‌ و دانیال زاده تنها متهمانی  نبودند که طبری با آن‌ها ارتباط داشته است، بلکه رد پای طبری در پرونده فساد پتروشیمی هم دیده شده است و به گفته قاضی مسعودی مقام نام طبری در پرونده پتروشیمی خودنمایی می‌کند.

رئیس قوه قضاییه در اولین سخنرانی خود اعلام کرد که در خود قوه قضاییه با مواردی مواجه شده‌ایم و رشوه‌هایی اخذ شده که بهت آور هستند، از آپارتمان‌های ۱۰۰ متری تا ویلا‌های چند هزار متری از جمله این رشوه‌ها بودند. به دنبال پیگیری رئیس دستگاه قضا برای مقابله با مفسدان اکبر طبری به عنوان اولین مسئول اجرایی قوه قضاییه به دلیل فساد‌های موجود بازداشت شد.


بیشتر بخوانید: ماجرای هزاردستان در قوه قضاییه چیست؟ 


این معاون اجرایی حوزه ریاست سابق قوه قضاییه که تا پیش از دستگیری به مرد همیشه در سایه معروف بود و چندان نامی از آن نبود، فساد‌های سازمان یافته بسیاری را انجام داد به دلیل اعمال نفوذ در برخی از پرونده‌ها دستگیر و برایش پرونده قضایی تشکیل شد و امروز اولین جلسه رسیدگی به پرونده او در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک و به ریاست قاضی بابایی برگزار می‌شود و باید دید که چه پشت پرده‌های دیگری از پرونده او و ارتباطات ناصوابش با اصحاب پرونده برملا خواهد شد.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.