دوشنبه 16 تير 1399 - Monday, July 6, 2020
باورهای اشتباه درباره صبحانهاز برجامی که پیکرش هنوز نفس می‌کشد تا معادنی که کشف شده‌اندنکات مهم در استفاده از ماسکرهبر معظم انقلاب در کنار پدر بزرگوارشان + عکسبهترین ماسک برای مقابله با کروناتاثیرگذارترین دانشمندان زنبازار شیر تو شیر لبنیاتی ها؛ نرخ تمام شده شیر خام چقدر است؟آمریکای زیبا؛ مرگ کم هزینه‌تر از درمانتصویر روزنامه های ورزشیفوران آتشفشان نفرت مردم آمریکا از برده دارانآخرین آمار کرونا در ایرانصفحه نخست روزنامه های امروز«جان سیاه‌پوستان اهمیت دارد»، بزرگترین اعتراضات تاریخ آمریکاتوطئه دشمنان در فروپاشیدن اقتصاد ایران به نتیجه‌ای نخواهد رسیداعتبارنامه تاجگردون یا مجلس یازدهم؟جلوگیری از فساد به شرط حمایتاعلام‌ نتیجه آزمایش داروی کرونادر مدارس آمریکا به کودکان ما درس نفرت از کشورشان داده می‌شودبایدها و نبایدهایی برای ورزشکارانسکوت در مقابل افزایش قیمت نان/ پرونده‌های گرانفروشی نان به تعزیرات ارجاع نمی‌شوند
تاریخ :1399/03/12 7:57 AM
خط و نشان رئیس به دولت در اولین سخنرانی رسمی/ تایید اعتبار سه وکیل روی لبه تیغ
وکلای ملت در نشست امروز بررسی اعتبار نامه تعدادی از منتخبان مجلس یازدهم را در دستور کار خود داشتند....
وکلای ملت در نشست امروز بررسی اعتبار نامه تعدادی از منتخبان مجلس یازدهم را در دستور کار خود داشتند.

به گزارش بصیرآنلاین، نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۱ خرداد) پارلمان  ساعت ۸:۱۰ دقیقه آغاز شد و محمد باقر قالیباف رئیس مجلس یازدهم  در نخستین نطق پیش از دستور خود در صحن علنی پارلمان با سلام بر روح پر فتوح امام راحل سخنرانی خود را آغاز کرد.

از نخستین نطق رئیسِ تازه نفس مجلس تا اولتیماتوم به دولت/عدم اعتبارنامه سه مردی که از سوی شعب اعلام نشد/نخستین نطقی که به اولتیماتوم به دوت ختم شد/هشدارهایی برای دولت در اولین نطق مجلس

او با بیان اینکه مجلس یازدهم پیام رهبر معظم انقلاب را نقشه راه خود قرار می‌دهد، گفت: مجلس یازدهم حل مسائل ملی و محلی مردم را به عنوان یک وظیفه انقلابی وجه همت خود قرار خواهد داد و با این شاخص تعامل خود را با دولت فعلی و دولت آینده تنظیم می‌کند. رئیس قوه مقننه با بیان اینکه مجلس یازدهم بنای تقابل و مچ‌گیری ندارد و در پیگیری منافع و حقوق مسامحه نمی‌کند، گفت: مجلس تلاش می‌کند موانع قانونی دولت را حذف و اصلاح کند، اما در عین حال اجازه نخواهد داد دولت در اجرا و پیاده سازی قوانینی که حل کنند مسائل مردم است سهل‌انگاری کند.

قالیباف  خود را نماینده همه مردم ایران دانست و ادامه داد: مجلس حتی خود را نماینده کسانی که به هر دلیل سیاسی، یا نارضایتی از شرایط کشور، به آن رأی نداده‌اند و بر اساس نگاه بلند رهبر معظم انقلاب، معتقد است که تمام دستگاه‌های حاکمیتی، باید مثل خورشید، بدون تبعیض بر همه‌ی شهروندان ایران بتابند و به آنها خدمت کنند.

از نخستین نطق رئیسِ تازه نفس مجلس تا اولتیماتوم به دولت/عدم اعتبارنامه سه مردی که از سوی شعب اعلام نشد/نخستین نطقی که به اولتیماتوم به دوت ختم شد/هشدارهایی برای دولت در اولین نطق مجلس

وکلای ملت در ادامه نشست خود بررسی گزارش شعب ۱۵گانه در مورد اعتبارنامه منتخبان را در دستور کار خود قرار دادند و سخنگو‌های هر شعبه گزارش خود را به صورت جداگانه قرائت کردند. پس از قرائت گزارش تک تک شعب در صحن علنی درباره تأیید اعتبارنامه‌ها، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی تصویب اعتبارنامه منتخبان در صحن علنی را اعلام کرد و به این ترتیب کار این نمایندگان رسمیت یافت.

تعداد نمایندگان مجلس یازدهم ۲۹۰ نفر است که این دوره کارش را با ۲۷۶ نماینده آغاز کرد، دو منتخب تهران و آستانه اشرفیه فوت کردند، مدرک تحصیلی یکی از منتخبان تایید نشد و تکلیف ۱۱ منتخب هم در دور دوم انتخابات تعیین خواهد شد.

در جلسه امروز مجلس اعتبارنامه ۲۷۱ منتخب تایید شد و تنها تایید اعتبارنامه سید کاظم دلخوش، غلامرضا تاج‌گردون و حسین محمدصالحی از سوی شعب اعلام نشد.

اعتبارنامه سه منتخب مجلس از سوی شعب اعلام نشد

حجت الاسلام علیرضا سلیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خبرنگار مجلس هم در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به بررسی اعتبارنامه منتخبان مجلس یازدهم گفت: در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی اعتبارنامه نمایندگان تأیید شد و تنها تأیید اعتبارنامه سه منتخب سید کاظم دلخوش، غلامرضا تاج‌گردون و حسین محمدصالحی از سوی شعب اعلام نشد.

او افزود: اعتبارنامه‌هایی که تصویب نشده، شعب اعتراضات را بررسی می‌کند اگر اعتبارنامه در شعبه به تصویب رسید به صحن علنی مجلس می‌آید و تأیید آن در صحن اعلام می‌شود و در صورتی که اعتبارنامه در شعبه رد شود به کمیسیون تحقیق ارجاع شده و پس از آن در صحن علنی برای تأیید اعتبارنامه این افراد رأی‌گیری خواهد شد. کمیسیون تحقیق هم ۱۵ روز فرصت بررسی دارد و نتیجه را به شعبه اعلام می‌کند.

تعدادی از نمایندگان مجلس نسبت به اعتبارنامه این سه نفر معترض شدند و در حال حاضر اعتراض آنها در شعب ذی‌ربط در حال رسیدگی است و  روح الله نجابت، نماینده مردم شیراز در مجلس یازدهم در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: جلسه بررسی اعتبار نامه «غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران» فردا (دوشنبه، ۱۲ خرداد) ساعت ۹ صبح در شعبه ۱۲ برگزار خواهد شد.

نشست امروز پارلمان هم مانند نشست‌های پیشین عاری از تذکر و اخطار وکلای ملت نبود.


بیشتر بخوانید: اعتبارنامه منتخبان مجلس یازدهم تصویب شد + اسامی 

تحویل خانه ملت به مستاجران جدید/ از تکیه بر صندلی ریاست تا نشستن روی صندلی مهمان


محسن زنگنه  در مورد اینکه طی روزهای اخیر تعدادی از نمایندگان براساس تکلیف مواردی را در فضای مجازی درباره مسائل نمایندگان مجلس یازدهم مطرح کردند، گفت که برخی درباره تسهیلاتی که در اختیار نمایندگان مجلس دهم قرار گرفت، اما هنوز هیئت رئیسه درباره آنها برای مجلس یازدهم تصمیمی نگرفته است، اظهاراتی داشتند.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس گفت که نمایندگان باید بدانند هر حرفی در فضای مجازی می‌تواند تبعاتی برای کل مجلس یازدهم داشته باشد، مجلس یازدهم ضد فساد خواهد بود و نظارت را از خود شروع می‌کند و نمایندگان باید بدانند چهره مردمی خود را در رسانه‌ها به گونه ای نشان ندهند که گویا باید جوابگوی اقدامات مجالس قبل باشیم.

در پاسخ به این تذکر، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان، بر رعایت حفظ حرمت مجلس  تأکید کرد.

از نخستین نطق رئیسِ تازه نفس مجلس تا اولتیماتوم به دولت/عدم اعتبارنامه سه مردی که از سوی شعب اعلام نشد/نخستین نطقی که به اولتیماتوم به دوت ختم شد/هشدارهایی برای دولت در اولین نطق مجلس

 

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.