دوشنبه 16 تير 1399 - Monday, July 6, 2020
باورهای اشتباه درباره صبحانهاز برجامی که پیکرش هنوز نفس می‌کشد تا معادنی که کشف شده‌اندنکات مهم در استفاده از ماسکرهبر معظم انقلاب در کنار پدر بزرگوارشان + عکسبهترین ماسک برای مقابله با کروناتاثیرگذارترین دانشمندان زنبازار شیر تو شیر لبنیاتی ها؛ نرخ تمام شده شیر خام چقدر است؟آمریکای زیبا؛ مرگ کم هزینه‌تر از درمانتصویر روزنامه های ورزشیفوران آتشفشان نفرت مردم آمریکا از برده دارانآخرین آمار کرونا در ایرانصفحه نخست روزنامه های امروز«جان سیاه‌پوستان اهمیت دارد»، بزرگترین اعتراضات تاریخ آمریکاتوطئه دشمنان در فروپاشیدن اقتصاد ایران به نتیجه‌ای نخواهد رسیداعتبارنامه تاجگردون یا مجلس یازدهم؟جلوگیری از فساد به شرط حمایتاعلام‌ نتیجه آزمایش داروی کرونادر مدارس آمریکا به کودکان ما درس نفرت از کشورشان داده می‌شودبایدها و نبایدهایی برای ورزشکارانسکوت در مقابل افزایش قیمت نان/ پرونده‌های گرانفروشی نان به تعزیرات ارجاع نمی‌شوند
تاریخ :1399/03/12 7:48 AM
خشم مردم آمریکا از رفتار نژادپرستانه پلیس/ ادامه تظاهرات در شهر‌ها و ایالت‌ها
در پی قتل بی‌رحمانه یک شهروند سیاه‌پوست به دست پلیس آمریکا، سراسر این کشور صحنه اعتراضات مردم به نژادپرستی شده است.


به گزارش بصیرآنلاین، پلیس شهر مینیاپولیس هفته گذشته جورج فلوید، شهروند بی‌دفاع سیاه‌پوست را که مدعی بود «کلاهبرداری» کرده به شکل فجیعی خفه کرد و به قتل رساند. طبق ویدئویی که از قتل این تبعه سیاه‌پوست آمریکا منتشر شده، پلیس پس از توقف، او را به زمین می‌زند و در حالی که بر گردن او زانو زده است، دستانش را از پشت می‌بندد. در این لحظه فلوید فریاد می‌زند که نمی‌تواند نفس بکشد و التماس می‌کند که او را نکشند. اما بی‌توجهی پلیس به او و فشاری که به گردنش وارد می‌شود باعث خفگی این شهروند بی‌دفاع می‌شود.

با گذشت چند روز از قتل جورج فلوید به دست پلیس شهر مینیاپولیس، ایالت‌های مختلف این کشور صحنه تظاهرات به رفتار نژادپرستانه پلیس است.

معترضان در اعتراضات خود به خشونت پلیس علیه این شهروند سیاه‌پوست، پنجشنبه شب به یک کلانتری در شمال شهر مینیاپولیس حمله کردند. گروهی از تظاهرکنندگان در جریان این حمله ساختمان کلانتری ناحیه سوم مینیاپولیس را به آتش کشیدند.

خشم مردم آمریکا از رفتار نژادپرستانه پلیس/ ادامه تظاهرات در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف

خشم مردم آمریکا از رفتار نژادپرستانه پلیس/ ادامه تظاهرات در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف

خشم مردم آمریکا از رفتار نژادپرستانه پلیس/ ادامه تظاهرات در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف

خشم مردم آمریکا از رفتار نژادپرستانه پلیس/ ادامه تظاهرات در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف

آخرین اخبار درباره اعتراضات علیه نژادپرستی در آمریکا را در اینجا بخوانید:

تجمع معترضان به تبعیض نژادی در مقابل کاخ سفید
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۰۳:۵۹

در ادامه اعتراضات به قتل جورج فلوید، سیاه پوست بی گناه به دست پلیس آمریکا، مردم بار دیگر در مقابل کاخ سفید تجمع کردند.

در این تظاهرات معترضان شعار‌های ضدنژادپرستی سر دادند و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را نژادپرست خطاب کردند. معترضان با حمل پلاکاردهایی، خواستار خاتمه دادن به تبعیض نژادی و اهمیت به رنگین پوستان در آمریکا شدند.

نیرو‌های گارد ملی آمریکا با حضور در میان تظاهرکنندگان، مانع از نزدیک شدن آن‌ها به محوطه کاخ سفید شدند. همچنین در برخی موارد زد و خوردی نیز میان معترضان و نیرو‌های امنیتی رخ داد.

شبکه الجزیره اعلام کرد درپی تجمع معترضان، کاخ سفید از کارکنان خود خواسته است امروز در محل کار خود حاضر نشوند.

جنبش آنتیفا در لیست تروریسم داخلی آمریکا
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۰۳:۵۸

وزارت دادگستری آمریکا جنبش چپ مستقل ضدنژادپرستی (آنتیفا) را تروریسم داخلی اعلام کرد.

بر این اساس، همزمان با اوج گرفتن اعتراضات به قتل جورج فلوید، سیاه پوست بی گناه آمریکایی به دست پلیس این کشور، وزارت دادگستری با صدور بیانیه‌ای علیه معترضان اعلام جرم کرد.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است: شاهد آن هستیم که گروه‌های تندرو و افراطی در حال سواستفاده از اعتراضات هستند. وقت آن رسیده است که مقابل خشونت‌ها بایستیم.

این بیانیه می‌افزاید: خشونت‌هایی که به تحریم آنتیفا یا گروه‌های مشابه در ارتباط با شورش‌ها انجام شده است، مصداق تروریسم داخلی است و با آن برخورد خواهد شد.

درخواست ترامپ از گارد ملی برای سرکوب معترضان در فیلادلفیا
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۰۱:۲۳

دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا بار دیگر خواستار سرکوب معترضان به تبعیض نژادی شد.

بر این اساس، ترامپ در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: هم اکنون باید قانون و نظم در فیلادلفیا برقرار شود! معترضان فروشگاه‌ها را غارت می‌کنند. همچون شب گذشته در مینیاپولیس که (به لطف دونالد ترامپ) با گارد ملی برای مداخله تماس گرفتند، شما هم با گارد بزرگ ملی ما تماس بگیرید.

وی در ادامه با طعنه به رقیب دموکرات انتخابات آتی ریاست جمهوری نوشت: آیا این چیزی است که رای دهندگان به جو بایدن خواب آلود می‌خواهند!

پلوسی: ترامپ آتش‌بیار معرکه اعتراضات آمریکا شده است
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۲۳:۵۸

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دونالد ترامپ را به شعله‌ور کردن آتش اعتراضات داخلی در این کشور متهم کرد.

پلوسی با اشاره به اظهارات چند روز اخیر رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص ناآرامی‌ها تاکید کرد: ترامپ از توئیت‌های خود به عنوان طعمه‌ای برای انحراف افکار عمومی از ریشه اصلی اعتراضات ناشی از مرگ جورج فلوید به دست پلیس مینیاپولیس استفاده می‌کند.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: من درباره بی‌عدالتی حرف می‌زنم درباره فشار زانو بر گردن صحبت می‌کنم نه اظهارات ترامپ.

پلوسی تاکید کرد: رئیس‌جمهور به جای شعله‌ور کردن آتش اعتراضات، باید بر اتحاد کشور تمرکز کند.

وضعیت فوق‌العاده در لس‌آنجلس
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۲۳:۵۲

همزمان با اوج گرفتن ناآرامی‌ها و اعتراضات اخیر در لس آنجلس در پی قتل فجیع جورج فلوید، شهروند سیاه‌پوست در شهر مینیاپولیس در ایالت مینه‌سوتا آمریکا، گاوین نیوسام، فرماندار ایالت کالیفرنیا وضعیت فوق‌العاده در لس آنجلس اعلام کرد.

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۲۳:۴۶

فرماندار واشنگتن ۲۰۰ نیروی گارد ملی را برای مقابله با ناآرامی‌ها در سیاتل اعزام کرد.

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۲۳:۳۷

فرماندار پنسیلوانیا از معترضان خواست تا با برگزاری اعتراضات مسالمت آمیز به دموکراسی احترام بگذارند.

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۲۳:۲۸

در پی وارد آمدن خسارات‌های جدی به شهر سانفرانسیسکو، شهردار آن اعلام حکومت نظامی کرد.

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۲۳:۱۱

در منطقه اورگان ایالت فلوریدا تا اطلاع ثانوی منع آمد و شد عمومی اعلام شد.

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۲۳:۰۰

همزمان با تداوم تظاهرات در کاخ سفید، به کارکنان دفتر ریاست جمهوری آمریکا اعلام شده که در محل کار خود حاضر نشوند، در این اعلامیه ذکر شده که وضعیت امنیتی کاخ سفید همچنان در حالت هشدار قرار دارد.

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۲۲:۵۵

بیش از ۶۰ افسر سرویس مخفی آمریکا مستقر در اطراف کاخ سفید تاکنون مجروح شده اند.

در جریان اعترضات ضد نژادپرستی در شیکاگو دست‌کم ۲۴۰ نفر بازداشت شدند و ۶ نفر هدف تیراندازی پلیس قرار گرفتند.

کاخ سفید: ایران، روسیه و چین در آشوب‌های آمریکا دست دارند!
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۲۲:۵۵

رابرت اوبرایان، مشاور امنیت ملی آمریکا در ادعایی کذب ایران، چین و روسیه را به دست داشتن در آشوب‌ها و ناآرامی‌های ضد نژادپرستانه در این کشور متهم کرد!

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۲۲:۴۰

۵ هزار نیروی گارد ملی برای مقابله با معترضان در ۱۵ ایالت آمریکا وارد عمل شدند و ۲ هزار نیروی دیگر نیز در حالت آماده باش هستند.

اداره پلیس دنور از بازداشت ۸۳ معترض در ناآرامی‌های شب گذشته خبر داد.

سناتور آمریکایی: سیاه‌پوستان قرن‌هاست عدالتی را در آمریکا ندیده‌اند
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۲۲:۱۸

کاملا هریس، سناتور ایالت فلوریدای آمریکا در واکنش به قتل فجیع جورج فلوید در پیامی که در صفحه شخصی خود در توئیتر منتشر کرد بر ریشه‌دار بودن نژادپرستی علیه سیاه‌پوستان در تاریخ آمریکا تاکید کرد.

سناتور ایالت فلوریدا نوشت: جوامع سیاه‌پوستان قرن‌هاست که عدالتی برابر مطابق با قانون دریافت نکرده‌اند. خون سیاه‌پوستان پیاده‌رو‌های آمریکا را لکه‌دار کرده است. (این) درد واقعی است. این درد عمیق است. باید گوش فرا داده و تصدیق کنیم و برای تغییر جوامع خود اقدام کنیم.

ترامپ معترضان ضد نژادپرستی را تروریست اعلام می‌کند
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۲۲:۱۲

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در تازه‌ترین واکنش به تظاهرات سراسری در این کشور از تصمیم خود برای تروریست اعلام کردن معترضان ضد نژادپرستی خبر داد.

ترامپ در توییتر نوشت: به گارد ملی برای اقدام بزرگی که شب گذشته بلافاصله پس از ورود به مینیاپولیس در مینه سوتا انجام دادند، تبریک می‌گویم. آنتیفا، که آنارشیست‌ها را هدایت می‌کرد، به سرعت جمع شد. اگر این اقدام همان شب اول توسط شهردار انجام می‌شد، هیچ دردسری بوجود نمی‌آمد.

ترامپ نوشت: دیگر شهر‌ها و ایالت‌های دموکرات باید متفرق شدن شب گذشته آنارسیشت‌های چپگرا در مینیاپولیس را نظاره کنند. گارد ملی اقدام بزرگی انجام داد و تا دیر نشده باید این کار در ایالت‌های دیگر نیز انجام شود.

وی در توییت دیگری نوشت: آمریکا آنتیفا را به عنوان یک گروه تروریستی معرفی خواهد کرد.

 

لشکر ۸۲ هوابرد ارتش آمریکا برای سرکوب معترضان وارد عمل می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۲۱:۲۸

برخی منابع آگاه از اعلام آماده‌باش به نیرو‌های لشکر ۸۲ هوابرد ارتش آمریکا مستقر در پایگاه فورت برگ در ایالت کارولینای شمالی برای اعزام به ایالت مینه سوتا به منظور سرکوب تظاهرات ضد نژادپرستی خبر دادند.

این منابع آگاه گزارش دادند که به سربازان لشکر ۸۲ هوابرد آمریکا گفته شده در این ماموریت با خود سلاح حمل نکنند. هنوز مشخص نیست که این نیرو‌ها چه موقع به ایالت مینه سوتا اعزام می‌شوند، اما همه آن‌ها در حالت آماده‌باش قرار دارند.

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۲۱:۱۰

تیم اسکات، سناتور جمهوری‌خواه تاکید کرد همه عوامل در قتل فلوید باید دستگیر شوند.

روسیه خشونت پلیس آمریکا علیه خبرنگاران را محکوم کرد
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۲۰:۳۶

همزمان با بالا گرفتن اعتراضات در آمریکا، وزارت خارجه روسیه ضمن انتقاد شدید از عملکرد ایلات متحده در مواجه خشونت‌بار علیه معترضان این کشور برخورد خشونت‌آمیز پلیس این کشور با خبرنگاران را شدیدا محکوم کرد.

وزارت خارجه روسیه دربیانیه‌ای اعلام کرد:

استفاده ماموران پلیس آمریکا از سلاح‌های کنترل شورش علیه خبرنگاران و روزنامه نگاران را غیرقابل قبول است.

حمله به «میخائیل تورگیف» خبرنگار «نووستی» علی‌رغم شناسایی وی به عنوان یک خبرنگار، اقدامی کاملا غیرقانونی بوده است.

ایلهان عمر: ترامپ باید در بالاترین سطح محکوم شود
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۲۰:۱۴

ایلهان عمر، نماینده مسلمان ایالت مینه‌سوتا در کنگره آمریکا که تظاهرات ضد نژادپرستی در سراسر این کشور در اعتراض به قتل بی‌رحمانه جورج فلوید به دست پلیس این کشور از آنجا آغاز شد، دونالد ترامپ را به تلاش برای تمجید از خشونت در جریان اعتراضات اخیر در این کشور متهم کرد.

عمر که حوزه انتخاباتی او به شدت درگیری ناآرامی‌ها به دلیل قتل فجیع یک مرد سیاه‌پوست است، گفت: ما ملت‌های دیگر را محکوم می‌کنیم که روسای جمهور آن‌ها چنین اظهاراتی می‌کنند، در حالی که باید رئیس‌جمهور خودمان در بالاترین سطح محکوم شود.

نماینده دموکرات کنگره آمریکا در مصاحبه با‌ ای‌بی‌سی گفت: ترامپ هیچ درکی از درد و رنجی که بسیاری از شهروندان ما درگیر آن هستند، ندارد.

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۲۰:۱۱

در ادامه اعتراضات در آمریکا بیش از ۴۰ معترض دیگر در ایالت فلوریدا بازداشت شدند.

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۹:۵۱

در پی تشدید اعتراضات، منطقه تجاری در مرکز شهر شیکاگو تعطیل شد.

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۹:۳۳

رابرت اوبرایان، مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد ترامپ فعلا از استقرار ارتش در محل‌های تظاهرات در ایالت‌های مختلف عقب‌نشینی کرده است.

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۹:۱۷

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای، با خانواده جورج فلوید و تمامی کسانیکه از حادثه مرگ او متاثر شده اند، ابراز همدردی کرد.

مردم لندن همنوا با معترضان آمریکایی به خیابان‌ها آمدند
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۸:۵۸

دامنه اعتراضات مردمی در واکنش به فاجعه هولناک قتل یک مرد سیاه‌پوست به دست پلیس آمریکا، از مرز‌های این کشور فراتر رفت و به پایتخت انگلیس رسید.

بازداشت دهها معترض در آتلانتا به اتهام نقض مقررات آمد و شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۸:۴۴

پلیس شهر  آتلانتا ۷۰ نفر را به اتهام نقض مقررات منع آمد و شد بازداشت کرد.

پلیس آمریکا خبرنگار رویترز را هدف قرار داد
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۷:۲۹

گروه خبری خبرگزاری رویترز در هنگام انجام وظیفه برای پوشش اخبار اعتراضات آمریکا به صورت مستقیم از سوی پلیس مینیاپولیس هدف قرار گرفتند.

فیلمبردار خبرگزاری رویترز در هنگام انجام وظیفه از سوی نیرو‌های پلیس هدف گلوله پلاستیکی قرار می‌گیرد و زخمی می‌شود.

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۶:۳۱

پلیس اوکلند واقع در ایالت کالیفرنیا برای متفرق کردن معترضانی که در مقابل دادگستری این شهر تجمع کرده بودند از گاز اشک آور استفاده کرد.

خبرنگاران هدف گاز اشک آور پلیس قرار گرفتند
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۴:۵۳

خبرنگار شبکه ام اس ان بی سی نیوز در حین تهیه گزارش از اعتراضات در مینیاپولیس هدف گلوله گاز اشک آور قرار گرفت.

خبرنگار شبکه تلویزیونی ام اس ان بی سی، تصاویری از خبرنگار آسیب دیده را منتشر کرد. او در ادامه تصاویری از تجمع پلیس ضد شورش و گارد ملی را نشان می دهد که همچنان با شلیک گاز اشک آور سعی در متفرق کردن معترضان دارد.

نیروهای پلیس به سمت خبرنگاران می آیند. آنها با گفتن اینکه خبرنگار هستیم، سعی می کنند مانع از برخورد پلیس شوند.

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۴:۵۰

پلیس هوستون تحقیقاتی را در خصوص زیر گرفتن یک زن معترض توسط یک پلیس اسب سوار آغاز می‌کند.  

ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد در جریان درگیری میان معترضان و نیرو‌های پلیس، یکی از نیرو‌های پلیس سواره با اسب خود از روی یک معترض زن رد می‌شود. اقدامی که خشم و فریاد‌های دیگر معترضان را به همراه داشت.

 

پلیس با گلوله های حاوی فلفل به معترضان در واشنگتن حمله کرد / تشدید درگیری‌ها در ضلع شمالی کاخ سفید
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۴:۲۸

شبکه ام اس ان بی سی نیوز اعلام کرد از صبح امروز درگیری‌ها بین معترضان و پلیس در اطراف کاخ سفید تشدید شده و پلیس برای متفرق کردن معترضان از گلوله‌های حاوی فلفل استفاده می‌کند. درگیری‌ها میان پلیس و معترضان در ضلع شمالی کاخ سفید تشدید شده است.

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۳:۵۱

میشل اوباما، همسر رئیس‌جمهور پیشین آمریکا ضمن محکوم کردن قتل جورج فلوید به دست پلیس آمریکا در پیامی فیس بوکی گفت: مردم غیر سیاه هم باید برای ریشه کن کردن نژادپرستی یاری کنند. مثل خیلی از شما، از فاجعه اخیر رنج می برم و من از یک دلهره خسته شده‌ام که به نظر نمی رسد هرگز متوقف شود.

تاکنون بیش از ۱۳۰۰ معترض آمریکایی بازداشت شده‌اند
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۳:۰۹

روزنامه گاردین نوشت با گسترش اعتراضات به نژادپرستی در آمریکا، از روز پنجشنبه بیش از ۱۳۰۰ نفر در ۱۶ شهر آمریکا بازداشت شده‌اند که فقط ۵۰۰ نفر از این تعداد روز جمعه در لس‌آنجلس دستگیر شدند.

یورش دو خودروی پلیس به جمعیت معترضان ضد نژادپرستی در نیویورک
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۳:۰۷

خشم مردم آمریکا از رفتار نژادپرستانه پلیس/ ادامه تظاهرات در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف+ تصاویر و فیلم

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۲:۵۵

رسانه‌های آمریکایی از کشته شدن دستکم سه نفر بر اثر تیراندازی در شهر مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا در آمریکا خبر دادند.

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۱:۵۹

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی اعلام کرد نیرو‌های امنیتی تاکنون ۱۴۰۰ معترض را در ۱۷ شهر آمریکا بازداشت کرده‌اند.

تخریب و تخلیه ساختمان پلیس شهر فرگوسن آمریکا
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۱:۵۷

در پی قتل دلخراش یک سیاه‌پوست در ایالت مینه‌سوتا، مردم فرگوسن، شهری که در سال ۲۰۱۴ کانون اعتراضات به نژادپرستی بود، ساختمان پلیس این شهر را تخریب کردند.

استقرار گارد ملی آمریکا مقابل کاخ سفید برای مقابله با معترضان به خشونت پلیس
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۱:۴۵

خشم مردم آمریکا از رفتار نژادپرستانه پلیس/ ادامه تظاهرات در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف+ تصاویر و فیلم

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۰:۴۷

هم‌اکنون ۱۶ ایالت درگیر تظاهرات گسترده مردمی علیه جنایت اخیر پلیس آمریکا هستند.

در ۲۵ شهرنیز حکومت نظامی اعلام شده و تاکنون دست‌کم ۴ نفر در این اعتراضات با شلیک مستقیم گلوله کشته‌اند.

خشم مردم آمریکا از رفتار نژادپرستانه پلیس/ ادامه تظاهرات در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف+ تصاویر و فیلم

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۰:۴۲

نیرو‌های گارد ملی آمریکا با هدف ممانعت از حرکت معترضان به سوی اداره پلیس شهر مینیاپولیس، ورودی دفتر پلیس را با دیوار‌های سیمانی پیش ساخته مسدود کردند.

جو بایدن: اعتراض به وحشیگری ضروری است
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۰:۴۱

نامزد دموکرات انتخابات آتی ریاست‌جمهوری آمریکا، در واکنش به ناآرامی‌های اخیر این کشور که به دنبال کشته شدن یک شهروند بی‌دفاع سیاه پوست به دست پلیس شهر مینیاپولیس به راه افتاده است، گفت این اعتراضات به جا و ضروری هستند.

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۰:۰۲

شمار زیادی از معترضان آمریکایی، نزدیک ساختمان مرکزی وزارت دادگستری در واشنگتن دی سی تجمع کردند و سپس با سر دادن شعار «جان سیاهپوستان اهمیت دارد» به سوی کنگره راهپیمایی کردند.

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۹:۵۸

«رایان کمپ» فرماندار جورجیا با امضای یک فرمان اجرایی اجازه استقرار ۳۰۰۰ نیروی گارد ملی در جورجیا را صادر کرد.

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۹:۵۴

رندال تیلور، رئیس پلیس شهر ایندیاناپولیس آمریکا در نشست خبری خود اعلام کرد در اعتراضات شب گذشته این شهر دستکم به سوی سه نفر از معترضان تیراندازی شده و یک نفر نیز کشته شده است. بنا به گفته او یک افسر پلیس نیز در این درگیری‌ها مصدوم شده است.

شلیک مستقیم پلیس آمریکا به سوی مردم در مینیاپولیس
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۹:۳۵

پلیس شهر مینیاپولیس در ادامه سرکوب اعتراضات ضدنژادپرستی که در سراسر آمریکا به راه افتاده است، به سوی افرادی که در مقابل خانه خود ایستاده بودند، شلیک کرد.

Remaining Time -0:45
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۹:۱۸

شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد: شهردار لس آنجلس از فرماندار ایالت کالیفرنیا درخواست کرد تا عناصر گارد ملی را به لس آنجلس اعزام کند.

زیر گرفتن یک معترض آمریکایی توسط پلیس
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۹:۱۶
Remaining Time -0:36
کد ویدیو
پرتاب بمب آتش‌زا به سوی خودروی پلیس در اعتراضات ضدنژادپرستی آمریکا
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۹:۱۳

در اعتراضات ضدنژادپرستی آمریکا که به دنبال قتل یک شهروند سیاه‌پوست به دست پلیس این کشور آغاز شده است، یک زن به سوی خودروی پلیس در ایالت نیویورک بمب آتش‌زا پرتاب کرد.

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۹:۰۸

تظاهرکنندگان در واشنگتن پایتخت آمریکا، شیشه‌های برخی ساختمان‌ها و مغازه‌ها را شکستند.

شماری از تظاهرکنندگان نیز سطل‌های زباله را در واشنگتن به آتش کشیدند و پلیس برای متفرق کردن تظاهرکنندگان وارد عمل شد.

طبق این گزارش، پلیس آتلانتا ۵۱ نفر را به دلیل انجام اقدامات خشونت بار در اعتراضات برای محکوم کردن قتل جورج فلوید بازداشت کرد.

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۹:۰۷

همزمان با بالا گرفتن تنش‌ها در آمریکا، پلیس دیترویت به سوی معترضان گاز اشک آور شلیک کرد.

پیشتر تعدادی از معترضان جوان دامنه تظاهرات را به بزرگراه کشاندند و عده‌ای نیز خیابان نزدیک کازینو گریک تاون را با موانع ترافیکی بستند.

همزمان با شدت گرفتن درگیری بین نیرو‌های پلیس و معترضان، بالگرد‌های آمریکایی از آسمان اوضاع را زیرنظر دارند.

تصاویر زنده سی ان ان از غارت یک فروشگاه به دست معترضان در لس آنجلس
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۹:۰۶
Remaining Time -1:51
کد ویدیو
انتقاد توئیتری ترامپ از عملکرد شهردار دموکرات مینیاپولیس
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۸:۵۲

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا مجددا درباره تحولات اخیر این کشور پیامی توئیتری منتشر کرد.

وی در توئیت خود نوشت: گارد ملی در مینیاپولیس است تا کاری را انجام دهد که شهردار دموکرات شهر قادر به انجام آن نبود. اگر این کار دو روز پیش انجام گرفته بود، هیچ تخریبی صورت نمی‌گرفت و مقر پلیس اشغال و تخریب نمی‌شد. کار عالی گارد ملی. هیچ بازی در کار نیست.

ترامپ اندکی بعد این توئیت خود را ریتوئیت کرد.

ابراز انزجار نماینده دموکرات آمریکا از خشونت علیه سیاه‌پوستان
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۸:۴۹

جان لوئیس، نماینده دموکرات ایالت جورجیا در مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به اقدام نژادپرستانه پلیس در قتل جورج فلوید، ضمن یادآوری ماجرای قتل دلخراش «اِمِت تیل» گفت: «ویدئو پس از ویدئو از قتل آمریکایی‌های سیاه‌پوست غیرمسلح که به اشتباه متهم شده‌اند. قلب من برای این زنان و مردان، خانواده های آنها و کشوری که آنها را رها می‌کند، می شکند».

۱۳ نیروی پلیس آمریکا در جریان اعتراضات در فیلادلفیا مصدوم شدند
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۸:۴۷

عده‌ای از تظاهرکنندگان در فیلادلفیا‌، چند مجسمه را تخریب کردند. این مجسمه‌ها مقابل ساختمان شهرداری فیلادلفیا نصب شده بودند. نیرو‌های پلیس کوشیدند با ایجاد موانع امنیتی مانع اقدامات معترضان خشمگین شوند.

شبکه تلویزیونی الجزیره اعلام کرد ۱۳ نیروی پلیس آمریکا در جریان اعتراضات در فیلادلفیا مصدوم شدند و قانون منع رفت‌وآمد در شهر میامی نیز وضع شد.

جیم کنی، شهردار فیلادلفیای آمریکا با امضای یک فرمان اجرایی اعلام کرد مقررات منع رفت‌وآمد در این شهر از یکشنبه شب تا دوشنبه صبح برقرار خواهد بود.

مردم تنها برای رفتن سرکار و کار‌های ضروری یا خدمات درمانی یا کمک انتظامی می‌توانند از خانه خارج شوند.

اعلام حکومت نظامی در برخی مناطق آمریکا
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۸:۴۵

تظاهرات گسترده مردم آمریکا در واکنش به نژادپرستی پلیس این کشور در قتل بی‌رحمانه جورج فلوید افزایش تنش‌ها و آشوب در شهر‌های لس‌آنجلس، فیلادلفیا، آتلانتا و دِنوِر را در پی داشت و شهرداران این مناطق مجبور شدند برای سرکوب این اعتراضات و وضعیت ناپایدار در شهر‌های خود حکومت نظامی و منع رفت‌وآمد اعلام کنند.

تاکنون مقامات شهر‌های نیویورک، سیاتل، لس آنجلس، آتلانتا، فیلادلفیا، دنور، لوئیس ویل، مینیاپولیس، کلمبوس، سینسیناتی، پرتلند، راچستر، کلمبیا و میلواکی اعلام کرده اند در این شهر‌ها مقررات منع رفت‌وآمد شبانه برقرار شده است.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.