شنبه 5 مهر 1399 - Saturday, September 26, 2020
تاریخ :1399/02/31 8:29 AM
جزئیات بازگشایی دانشگاه‌ها
رئیس سازمان امور دانشجویان توضیحاتی درباره بازگشایی خوابگاه‌ و سلف سرویس دانشگاه‌ها از ۱۷ خرداد ارائه کرد.


مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان درباره آخرین تصمیمات سازمان امور دانشجویان برای بازگشایی خوابگاه‌ها اظهار کرد: ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کرده است که دانشگاه‌ها از ۱۷ خرداد ۹۹ بازگشایی می‌شوند، به همین منظور دانشگاه‌ها اختیار کامل درباره نحوه پذیرش دانشجویان را دارند.

او افزود: دانشگاه‌ها برای تکمیل فرآیند فعالیت‌های آموزشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید زمینه حضور حداقلی دانشجویان را فراهم کرده و امکاناتی مثل خوابگاه و سایر خدمات رفاهی دانشگاه‌ها به صورت محدود در اختیار دانشجویان گذاشته شود.

صدیقی با بیان اینکه دانشگاه‌ها آموزش مجازی را ادامه بدهند، ادامه داد: دانشگاه‌ها می‌توانند در مواردی مثل رفع اشکال و یا آزمون‌های حضوری، بازگشایی شوند البته زمینه این حضور برای برگزاری آزمون‌ها به گونه‌ای فراهم شود که تامین خوابگاه در حداقل ممکن باشد.

رئیس سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: اگر قرار است خوابگاه‌ها بازگشایی شوند، باید فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود و تمهیدات لازم برای بررسی وضعیت دانشجویان اندیشیده شود.

او درباره روند برگزاری امتحانات گفت: برنامه ریزی برای بازگشایی دانشگاه‌ها باید توسط خود دانشگاه‌ها و با توجه به شرایط و موقعیت آنها انجام شود. همچنین باید امکاناتی را فراهم کنند که دانشجویان حتی الامکان در خوابگاه‌ها اقامت نداشته باشند و بتوانند به محل سکونت خود بازگردند. 


بیشتر بخوانید: استمرار آموزش الکترونیکی توصیه اول ما برای تکمیل ترم جاری است


نحوه فعالیت سلف سرویس‌های دانشگاه‌ در روزهای کرونایی

صدیقی درباره نحوه فعالیت سلف دانشگاه‌ها گفت: ترجیح می‌دهیم که در بازه زمانی بازگشایی دانشگاه‌ها و شرکت دانشجویان در امتحانات، سلف فعالیت نکند و اگر هم ضرورتی وجود داشت، غذا در ظروف یکبار مصرف ارائه شود.

او درباره تفاوت شیوه فعالیت در مناطق سفید با سایر مناطق توضیح داد: درست است که برخی از مناطق کشور دارای وضعیت سفید هستند اما چون دانشجویان از نقاط مختلف کشور در دانشگاه‌ها حضور دارند امکان بروز مشکل وجود دارد.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.