شنبه 10 خرداد 1399 - Saturday, May 30, 2020
تاریخ :1399/02/30 7:53 AM
ثبات به بازار‌ها باز خواهد گشت
همتی گفت: وضعیت امروز بازار‌ها در اقتصاد کشورمان حتما سخت‌تر از مرداد و شهریور۹۷ نیست.
پیش بینی نرخ تورم در امسال را اعلام می کنیمبه گزارش بصیرآنلاین، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در جدیدترین پست اینستاگرامی خود نوشت: وضعیت امروز بازارها در اقتصاد کشورمان حتماً سخت تر از مرداد و شهریور۹۷ نیست در آن روزها با شروع و تشدید تحریمهای آمریکا، بازار های ارز، سکه و سایر دارایی ها به شدت به هم ریخت و نرخ دلار در بازار به رقم های بسیار بالا رسید.
 
همتی ادامه داد: ولی، با مدیریت بازارها و تدابیری که به کار گرفته شد، علیرغم تمامی مشکلات در مدت دو سال گذشته، ثبات نسبی بازارها در نرخ های بسیار پایین تر ارز، برقرار و رشد اقتصاد غیرنفتی در اواخر سال ۹۸ مثبت شد.

وی تاکید کرد: این روزها نیز به علت تداوم فشار حداکثری، شیوع کرونا و تعطیلی سه ماهه بسیاری از فعالیت‌ها و کاهش قیمت نفت و سایر فرآورده های نفتی، تهدیدات جدید آمریکا و...انتظارات تورمی را بالا برده است. در روزهای آتی، پیش بینی های بانک مرکزی از تورم یکسال آتی و «تورم هدف»،اعلام خواهدشد.
 
همتی نوشت: محاسبات وبرآوردهای اداره بررسیهای اقتصادی بانک بسیار کمتر از آن چیزی است که درفضای تبلیغاتی مطرح میشود.همانطور که قبلاً گفتم شرایط دشوار است. لیکن،رونددرحال بهبود بوده و قابل مدیریت و ثبات نیزقابل اعاده است.

رئیس کل بانک مرکزی اضافه کرد: در روزهای اول حضورم در بانک مرکزی اعلام کردم همه داشته های علمی و تجربی خود را برای کنترل اوضاع به کار خواهم بست. امروز نیز با تجربیاتی به مراتب بیشتر از آن روز، اعلام می کنم. با تلاش جدی همکارانم در بانک مرکزی، سیستم بانکی و نیز سایر بخش های مختلف اقتصادی، به حول قوه الهی، ثبات لازم در بازارها برقرار خواهد شد.

این مقام مسئول تاکید کرد: همراهی مردم  و فعالان اقتصادی دربخش های تولید و صادرات این بار نیز، پشتیبان اصلی تلاش خدمتگزارانشان خواهدبود.

شرایط امروز سخت‌تر از مرداد و شهریور ۹۷ نیست/ ثبات به بازار‌ها باز خواهد گشت

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.