چهارشنبه 7 خرداد 1399 - Wednesday, May 27, 2020
تاریخ :1398/12/28 8:11 AM
کلاهبرداری به شیوه کرونایی
سرهنگ حسین صادقی از چند مورد کلاهبرداری جدید به شیوه کرونایی در استان خبر داد و گفت: مردم‌فریب پیامک‌های جعلی کمک به بیماران کرونایی‌ را نخورند.


به گزارش بصیرآنلاین، سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان با بیان اینکه در روز‌های گذشته چندین مورد کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک‌های جعلی و درخواست کمک نقدی برای تهیه اقلام بهداشتی رخ‌داده است، گفت: عده‌ای از افراد سودجو همواره در کمین هستند تا از فرصت‌های پیش‌آمده سوءاستفاده کنند.

او با بیان اینکه مردم از باز کردن پیامک‌ها و ایمیل‌های ناشناس خودداری کنند، تصریح کرد: برخی افراد سودجو در حال ارسال ایمیل هستند که مجهز به بدافزار است و به‌محض بازگشایی آن اطلاعات شخصی دستگاه در اختیار این شیادان قرار می‌گیرد.

رئیس پلیس فتا استان سمنان با تأکید بر اینکه مردم برای تست کرونا و خود اظهاری در خصوص این بیماری از آدرس سامانه معتبر وزارت بهداشت استفاده کنند، افزود: کاربران هرگونه اطلاعات و نرم‌افزار در زمینهٔ ویروس کرونا را صرفاً با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir دریافت کنند.

صادقی بابیان اینکه کمک‌های نقدی و غیر نقدی نیز از سوی مراکز معتبر مردم‌نهاد از جمله هلال‌احمر، دانشگاه علوم پزشکی، کمیته امداد و خیریه‌ها و مراکز نیکوکاری مورد تأیید است، افزود: از پرداخت هرگونه وجه نقد به شماره‌حساب و کارت‌های ناشناس خودداری کنید.

انتهای پیام / ر

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.