چهارشنبه 7 خرداد 1399 - Wednesday, May 27, 2020
تاریخ :1398/12/28 8:07 AM
تولید پیچیده‌ترین داروهای مقابله با کرونا در ایران/ خبرهای خوش درراه است
ستاری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: شرکت‌های ایرانی درحال تولید پیچیده‌ترین داروهای مقابله با بیماری کرونا هستند....
ستاری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: شرکت‌های ایرانی درحال تولید پیچیده‌ترین داروهای مقابله با بیماری کرونا هستند.


به گزارش بصیرآنلاین، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد که شرکت‌های ایرانی در حال تولید پیچیده‌ترین داروهای ساخت داخل برای مقابله با بیماری کرونا هستند.
 
ستاری در اینستاگرام نوشت:
 
در چند سال گذشته و با سیاست‌های اجرا شده در معاونت علمی و فناوری، زیست بوم بسیار مناسبی در حوزه بیوتکنولوژی در کشور ایجاد شده است.
 
مجموعه‌ای از دانشگاهها، اساتید، محققین و مهمتر از آنها، استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان باعث شده اند که هم اینک ایران در توسعه علم و فناوری و اقتصاد زیست فناوری قدرت اول منطقه و سوم آسیا باشد.
 
حجم اقتصاد زیست فناوری در آینده ایران به حدود ۱۰ درصد کل اقتصاد کشور خواهد رسید اما این ویروس چموش باعث شد که ما به روی دیگر سکه زیست فناوری پی ببریم و آن بخش امنیت زیستی کشور است. توسعه زیست فناوری فقط توسعه اقتصادی کشور نیست (گاهی یک گرم داروی زیستی قیمتی معادل یک میلیون یورو دارد) بلکه توسعه امنیت کشور است.
 
در این مدت کوتاه محققین و شرکت‌های دانش بنیان اقدامات بسیار مهمی را انجام داده اند. شش قرارداد برای توسعه ساخت کیت‌های تشخیص کرونا بسته شده است.
 
خوشبختانه محصول کیت تشخیصی ۳ شرکت به تأیید اولیه رسیده است و تا هفته آینده تولید انبوه برخی از شرکت‌ها عرضه خواهد شد. ساخت کیت‌های تشخیص در این مدت کم در بخش خصوصی نشاندهنده عمق اشراف علمی جامعه زیست فناوری کشور است.
 
گرچه هنوز بسیاری از این شرکت‌ها دوره استارتاپی و نوپایی خود را طی می‌کنند، آمادگی درگیری در یک جنگ تمام عیار با یک ویروس بسیار پیچیده را ندارند، ولی بسرعت در حال رشد هستند و دانش لازم برای مقابله با حوادث این چنینی را به دست آورده اند. ضمن اینکه همین شرکت‌ها در حال تولید پیچیده‌ترین دارو‌های ساخت داخل برای مقابله با این بیماری هستند و کلیه دارو‌های استفاده شده در مراکز درمانی، "ایران ساخت" هستند.
 
در حوزه تجهیزات پزشکی پیچیده‌ترین دستگاه‌ها در داخل کشور ساخته می‌شود. در همین ایام با همکاری وزارت بهداشت مجوز‌های زیادی برای این محصولات صادر شد و یا در حال صدور است. تولید اقلام ضروری اتاق‌های ICU با سرعت و بصورت سه شیفت در حال انجام است. برای مثال فقط تولید ونتیلاتور‌های اتاق عمل به حدود ۳۰ دستگاه در روز رسیده است.
 
دستگاه‌هایی که تاکنون در کشور تولید نمی‌شده از پالس اکسیمتر و بای پپ گرفته تا سی تی اسکن در حال اخذ تأییدیه‌های لازم است.

انشاالله با کمک همه، از این مبارزه به سلامت عبور خواهیم کرد. البته خبر‌های خوش در راه است.
 
تلاش برای تولید پیچیده‌ترین داروهای مقابله با کرونا در ایران
 
انتهای پیام/
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.