سه شنبه 13 خرداد 1399 - Tuesday, June 2, 2020
تاریخ :1398/12/14 10:16 AM
شخص محتکر مفسد فی الارض است
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: افرادی که اوازم را احتکار می‌کنند، مصداق مفسد الارض هستند و قوه قضائیه باید با آنها شدیدا برخورد کند.

/آیت الله مجتهد شبستری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به احتکار مواد بهداشتی در کشور و لزوم برخورد با محتکران گفت: احتکار در هر شرایطی جرم بوده و از گناهان کبیره است، مخصوصا در شرایطی که جامعه به چنین اقلامی نیاز اساسی دارد.

او ادامه داد: در این شرایط که لوازم بهداشتی مورد نیاز حیات افراد جامعه است، اگر ثابت شود که افرادی سود جویی کرده و آنها را احتکار می‌کنند مصداق مفسد الارض هستند و قوه قضائیه باید با آنها شدیدا برخورد کرده و مجازات شدیدی را برای آنها در نظر بگیرد؛ زیرا همانطور که عرض کردم ممکن است این افراد حکم مفسد فی الارض را داشته باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در گوشه ای دیگر اما شاهد اقدامات و از خود گذشتگی کادر درمانی هستیم که در بیمارستان‌ها زحمت می‌کشند و خود را در معرض خطر قرار می‌دهند که جای تشکر بسیاری دارد؛ همانطور که مقام معظم رهبری هم فرمودند اینها  اقدامات جوانمردانه ای بوده که قابل تقدیر است و مردم هم انشالله با  همکاری هم توصیه‌ها را انجام دهند و دعا کنند که کادرپزشکی موفق باشند.

آیت الله شبستری خاطر نشان کرد: دولت هم باید بپذیرد که امروز شرایط حاد است و ارگان‌های مربوطه باید هر آنچه در توان دارند را بگذارند تا انشاالله این ویروس منحوس از جامعه رخت ببندد؛ همچنین باید به خانواده افرادی هم که درگذشتند و  مستضعف هستند توجه جدی شود؛ به امید اینکه انشاالله فرج عمومی حاصل شود.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.