سه شنبه 13 خرداد 1399 - Tuesday, June 2, 2020
تاریخ :1398/12/14 9:59 AM
آخرین آمار کرونا در ایران
تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به گفته معاون بهداشت وزارت بهداشت افزایش یافت.


به گزارش بصیرآنلاین، رییسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا، در ایران اظهار کرد: تعداد مبتلایان کرونا در کشور به ۲ هزار و ۳۳۶ نفر و تعداد افراد فوت شده به ۷۷ نفر رسیده است. براین اساس حدود ۴۳۵ نفر بهبود یافته اند.

او افزود: استان های گیلان، قم و تهران در صدر درگیری هستند اما روند ابتلا در قم به ثبات رسیده است؛ در سایر استانها نیز به صورت تک گیر موارد ابتلا داریم.
 
رییسی ادامه داد: تا کنون بیش از ۵ هزار و ۷۳۷ نفر تست کرونا داده اند که از این تعداد ۲ هزار و ۳۳۶ نفر مثبت قطعی شده اند.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد: هیئتی از سازمان جهانی بهداشت و ۲ کارشناس از کشور چین به ایران آمدند و درباره نوع غربالگری، تشخیص و درمان بحث های فنی را مطرح کردیم و تبادل اطلاعات داشتیم. همچنین درباره رفتار در مبادی مرزی و خدمات در منزل و ایزولاسیون و درمان برای بیماران با داروهای جدید به بحث پرداختیم.
 
او در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اکنون شبکه آزمایشگاهی ما به ۲۴ رسیده است، تصریح کرد: در هر استان یک بیمارستان ویژه برای بیماران مشکوک به کرونا در نظر گرفته ایم و همه استان‌ها آزمایشگاه در مراکز استان دارند.

رییسی با بیان اینکه ۱۲۰۰ آزمایش در انستیتو پاستور انجام می‌شود، گفت: با راه اندازی آزمایشگاه‌ها دیگر نمونه‌ای در صف نخواهد ماند، اما برای تایید کشوری نمونه از آزمایشگاه استانی به انستیتو پاستور ارسال می‌شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به نحوه تدفین بیماران کرونایی گفت: دستورالعمل تدفین مبتنی بر مبانی شرعی خواهد بود . تمام موارد بررسی شده و بحث حفاظت فردی برای افرادی که امر تدفین را به عهده دارند نیز در نظر گرفته شده است.

رییسی بارزترین علائم مراجعه افراد به مراکز درمانی را تشریح کرد و توضیح داد: فرد با تنگی نفس و بدن درد به بیمارستان مراجعه می‌کند و پزشک با توجه به بیماری زمینه‌ای، فرد را در صورت نیاز بستری می‌کند و پس از سی تی اسکن، تحت درمان قرار می‌گیرد.

او درباره اکیپ های اعزامی برای مقابله با کرونا به منازل گفت: تیم بهداشت محیط و مبارزه با بیماری‌ها برای ضدعفونی و گندزدایی به خانه افراد مبتلای قطعی یا فوت شده مراجعه کرده و همچنین افراد مشکوک را شناسایی می‌کنند.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت توصیه کرد: مردم خدماتی که از مراکز بهداشتی دریافت می‌کنند مثل واکسیناسیون و مراقب از مادران باردار را متوقف نکنند.

رییسی با اشاره به اینکه اهدای خون در شرایط کنونی خطری ندارد، توضیح داد: اهدای خون با حفاظت لازم صورت می‌گیرد؛ مردم همیشه نشان داده اند که در بحران‌ها بیماران را تنها نمی‌گذارند.
 
انتهای پیام/
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.