سه شنبه 13 خرداد 1399 - Tuesday, June 2, 2020
تاریخ :1398/12/10 8:32 AM
حضور غیرقانونی آنکارا در سوریه
ترکیه اخیرا اروپایی‌ها را تهدید کرده است در صورتی که در جهت متوقف کردن عملیات ضدتروریستی در استان ادلب گامی بر ندارند، دروازه‌های ورود پناهجویان سوری به روی اروپا را بازمی‌کند.

حضور غیرقانونی آنکارا در سوریه و باج‌خواهی اردوغان از اروپایی‌هابه گزارش بصیرآنلاین، پس از حمله هوایی مرگبار به نظامیان ترکیه‌ای مستقر در سوریه، رسانه‌های این کشور روز جمعه با انتشار تصاویری از خروج صد‌ها مهاجر اعلام کردند آنکارا رسما مرز‌های آبی و خاکی خود با یونان را باز کرده و از این پس مانع ورود پناهجویان به کشور‌های اروپایی نخواهد شد.

شامگاه پنج‌شنبه اعلام شد که کاروان نظامی ارتش ترکیه در استان ادلب سوریه، هدف حمله هوایی قرار گرفته و دست‌کم ۳۴ نیروی نظامی ترکیه کشته شدند و بنا بر گزارش رسانه‌ها، جنگنده‌های روسیه عامل این حمله بودند.

وزارت خارجه روسیه، اما روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای معنادار ضمن تکذیب حمله جنگنده‌های این کشور علیه ارتش ترکیه تاکید کرد نظامیان کشته‌شده ترکیه در میان صفوف گروه‌های تروریستی حضور داشتند و علاوه بر این آنکارا حضور نیرو‌های نظامی خود در ادلب را به مسکو اطلاع نداده بود.

دولت سوریه با همراهی مبارزان مقاومت بنا بر حق قانونی و حاکمیتی خود، از چند هفته پیش عملیات آزادسازی آخرین پناهگاه تروریست‌های چندملیتی، یعنی استان ادلب را آغاز کرده و با پیشروی‌های خیره‌کننده تاکنون بخش زیادی از این استان را از اشغال عناصر تروریستی آزاد کرده است.

در حال حاضر، اما مهمترین مانع پیش روی نیرو‌های ارتش سوریه، تهدید‌های دولت ترکیه است که آشکارا اعلام کرده که «مانع پیشروی ارتش سوریه در استان ادلب خواهد شد».


بیشتر بخوانید: ده‌ها نظامی ترکیه در سوریه کشته و زخمی شدند/ برگزاری نشست شورای امنیت ملی به ریاست اردوغان


آنکارا «دغدغه‌های امنیتی و موج ورود ساکنان ادلب به خاک ترکیه» را تنها دلیل این اظهارات و اقدامات غیرقانونی خود بیان کرده و مقامات ترکیه گویا در قدم‌گذاشتن در این مسیر خطرناک جدی هستند.

مقامات آنکارا باید بدانند بنا بر همین استدلال و منطق خود آنها، دولت و ارتش سوریه حق دارد برای رفع خطرات امنیتی و یکپارچگی سرزمینی سوریه، گروه‌های تروریستی سازمان‌یافته در ادلب را نابود و مردم این استان را از سلطه عناصر مرتجع تروریستی آزاد کند.

اما دولت ترکیه متاسفانه برای توقف عملیات ارتش سوریه و متحدانش، حجم وسیعی از تجهیزات و نیرو‌های نظامی خود را به خاک سوریه اعزام و گروه‌های مسلح در ادلب را با انواع سلاح‌های پیشرفته تجهیز کرده است.

هفته گذشته عناصر تروریستی دست‌کم ۲ بالگرد ارتش سوریه را با سامانه ضدهوایی ترکیه‌ای سرنگون کردند.

آنکارا برای مقابله با حق قانونی دولت سوریه برای آزادسازی اراضی اشغالی و نابودی تروریست‌ها، حتی به آمریکا و کشور‌های اروپایی رو آورده و رسما سران اروپا را تهدید کرده که اگر در مقابله با ارتش سوریه به ترکیه کمک نکنند، باید خود را برای موج جدید مهاجران غیرقانونی آماده کنند.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.