شنبه 18 مرداد 1399 - Saturday, August 8, 2020
تاریخ :1398/11/21 10:33 AM
آیت الله طبرسی، اسطوره وحدت و ولایتمداری
مدل مدیریتی آیت الله طبرسی، ترجیح منافع مردم بر منافع شخصی مدیران بود و اینکه امکان ارتباط پائین دست ترین مردم جامعه با بالاترین رده های مدیریتی جامعه همواره وجود داشته باشد....
عروج ملکوتی مجاهد نستوه و عالم جلیل القدر حضرت آیت الله طبرسی نماینده سابق ولی فقیه در مازندران و امام جمعه مرکز استان که نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری را نیز به عهده داشت، مازندران قدرشناس را در غم و اندوهی بزرگ فرو برد.

آیت الله طبرسی با درک درست از امامت جمعه شهر، با اصل قرار دادن دو رکن ولایت و وحدت، با حذف تندروی ها و کندروی ها، مرضی الطرفین نیروهای وابسته به انقلاب اسلامی در طیف های مختلف بوده و همانند فرماندهان دفاع مقدس که در جذب بسیجی ها، به معیارهای اصلی حضور در جبهه مانند داوطلبی، صداقت، ولایتمداری، شجاعت پیشگی، استکبارستیزی و شهادت طلبی اکتفاء می کردند، ایشان نیز با اتکاء به صفات اصلی حضور نمازگزاران در نماز جمعه به جذب اهل ایمان و انقلاب و امام و رهبری پرداخت و از این رو نماز جمعه ساری مظهر وحدت نیروهای خودی بوده و همین کیفیت، همه مناسبتها و مراسم و فراخوانهای نظام را شامل می شد.

نماینده فقید ولی فقیه در مازندران، مظهر حمایت از مردم و اقشار آسیب پذیر و محروم جامعه بوده و در جلسات بالادست، تنها دغدغه اجرایی ایشان تعالی و بهبود وضعیت همین اقشار  بود.

آیت الله طبرسی در تمام دوران زندگی اش، از مبارزات نفس گیر دوران ستمشاهی تا دوران اقتدار جمهوری اسلامی، همواره همان ذی ساده طلبگی اش را استمرار بخشید و تا لحظه وداع از این جهان، دل به زخارف دنیا نبست.

طبرسی برای قاطبه مردم دارای شخصیت کاریزمایی بود و قدرت نفوذ زیادی در اقشار مختلف داشت و به همین دلیل چون احساس می شد سخنش از دل برمی آید، خیلی عمیق بر دلها می نشست و حتی در فراخوانهای بزرگ نظام پشت رادیو یا تلویزیون صحبت می کرد، خیلی راحت و گسترده از دعوت ایشان استقبال می شد.

تقدیر از طبرسی، تقدیر از خلوص و پاکدستی و صداقت و صراحت است و خوشا به حال جامعه ای که بزرگانش، با مردم اینچنین روراست و یکرو باشند.

مدل مدیریتی آیت الله طبرسی، ترجیح منافع مردم بر منافع شخصی مدیران بود و اینکه امکان ارتباط پائین دست ترین مردم جامعه با بالاترین رده های مدیریتی جامعه همواره وجود داشته باشد که الحمدالله خودش اینگونه عمل می کرد.

یکی از ویژگی های ستودنی آیت الله طبرسی، بصیرت سیاسی و دینی ایشان بود که تحت هیچ شرایطی توسط اطرافیان کانالیزه نمی شد و فراشناخت ایشان مثال زدنی بود.

ارتحال آیت الله طبرسی، ثلمه ای بزرگ بود و استان، اعم از علما و مردم خسارت مشهودی از بابت این فقدان بزرگ دیده اند و جای خالی این بزرگان در سختی حوادث آینده بیشتر احساس خواهد شد.

علیهذا آیت الله طبرسی پس از ۷۹ سال عمر با عزت آسمانی شد و در مزار و ارواح طیبه شهدا و نیز در جوار رحمت واسعه الهی آرام خواهد گرفت.
راهش پررهرو و روحش شاد باد
دکتر صادقعلی رنجبر
مدرس دانشگاه/ بهمن ۹۸
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.