سه شنبه 8 مهر 1399 - Tuesday, September 29, 2020
پیشتازی ۱۰ درصدی بایدن از ترامپتشدید جدال‌های انتخاباتی در آمریکاروزه مستحبی بدون اذن شوهر چه حکمی دارد؟/ فتوای استفاده از رانت اطلاعاتی در بورسپرسپولیس یک - السد صفرماجرای عکس شهید ۱۳ ساله‌ای که بر دیوار اتاق مقام معظم رهبری نصب استچگونه وام مسکن ۴۰۰ میلیونی بگیریم؟خواص جالب برگ بوگرانترین مدارس جهان با امکانات عجیباز دفاع مقدس تا دفاع مجازی، جنگ هنوز تمام نشده!/ فضای مجازی دفاع جانانه سربازان جنگ نرم را می‎طلبد۲۱ جمله مخوف از قاتلان سریالیتصویر روزنامه های ورزشیصفحه اول روزنامه های امروزآمریکا اتاق مذاکره را منفجر کرد/ تحریم‌های واشنگتن علیه ایران در شیوع کرونا تروریسم پزشکی استوزارت صمت در خط مقدم جبهه مبارزه اقتصادی استموافقان و مخالفان نرخ خرید گندم چه می گویند؟سرلشکر باقری: هیچ‌گاه آغازگر جنگ نبوده‌ایم/ دفاع مقدس یک بازدارندگی بی‌نظیر ایجاد کرده است/ برخی به دنبال تحریف فرهنگ دفاع مقدس هستنداستقبال فعالان صنایع چوب کشور برای سرمایه گذاری در حوزه زراعت چوبمعترضان صهیونیست: نتانیاهو یک آشغال است«Q»‌هایی که برای پیروزی ترامپ سنگ تمام می‌گذارند/ «علی صوفان» چگونه لشکر سایبری ترامپ را مدیریت می‌کند؟تصویر روزنامه های ورزشی
تاریخ :1398/11/20 7:48 AM
«حدیث نخبگان» روایتگری متفاوت
کتاب «حدیث نخبگان» معرفی شخصیت علمی، جایگاه اخلاقی و خدمات علمی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی آیت الله ضیاءالدین نجفی تهرانی است که توسط مرتضی خواجوند سریوی، گردآوری و تنظیم و به همت موسسه فرهنگی حفظ و نشر آثار اهل بیت (ع) روانه بازار نش شد.

 کتاب «حدیث نخبگان» معرفی شخصیت علمی، جایگاه اخلاقی و خدمات علمی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی آیت الله ضیاءالدین نجفی تهرانی است که به همت موسسه فرهنگی حفظ و نشر آثار اهل بیت (ع) تدوین و چاپ شد.

 کار گردآوری و تدوین این کتاب به مدت یک سال توسط مرتضی خواجوند سریوی، فعال فرهنگی و پژوهشگر حوزه دانش روانشناسی و تاریخ پیشگامان انقلاب انجام شد که طی آن از تازه ترین روش های فیش برداری و پژوهش کتابخانه ای و میدانی و بر اساس رویکرد توصیفی استفاده شد.

 به گفته خواجوند سریوی برای گردآوری مطالب، حدود 400 ساعت مصاحبه با آیت الله نجفی تهرانی و 110 ساعت مصاحبه با برخی از استادان دانشگاه و حوزه و شماری از نخبگان حوزه فرهنگ، ادب و دانش کشورمان انجام شد.

 

کتاب حدیث نخبگان در شش فصل تنظیم شد که عناوین این فصل ها عبارتند از: مقام دانش و دانشمند، ولادت و تبار خانوادگی، جایگاه علمی و خدمات اجتماعی، دیدگاه بزرگان دانشگاه و حوزه از گذشته تاکنون، همایش ستارگان محراب و نجفی تهرانی به روایت تصویر.

 

این اثر می کوشد به دور از هرگونه اغراق، خدمات آیت الله نجفی تهرانی در حوزه های مختلف دانش را به تصویر بکشد و در ذکر هر مطلبی، سند و مدرک مربوطه را ارائه می کند.

 

این کتاب که در 169 صفحه تنظیم شده، کاملا رنگی است و به قیمت 60 هزار تومان و توسط انتشارات اهل بیت (ع) روانه بازار نشر شد و در مراسم نکوداشت آیت الله نجفی تهرانی و توسط آیت الله سید هاشم بوشهری، دبیر شورای عالی حوزه علمیه، رونمایی شد.

 

یادآور می شود، آیت الله ضیاء‌الدین نجفی تهرانی در سال ۱۳۲۵ شمسی در شهر مقدس نجف اشرف، دیده به جهان گشود. خاندان نجفی عموماً از فقهای نامدار شیعه و از مفاخر رجال مرجعیت و روحانیت عصر خویش بوده و طبق مدارک موجود در صده های متوالی از پرورش یافتگان بزرگانی همچون مقدس اردبیلی، شیخ بهایی، شیخ انصاری، میرزای نائینی، میرزای شیرازی، آخوند خراسانی، سید ابوالحسن اصفهانی و... بوده اند.

پدر ایشان مرحوم آیت الله محمد حسین نجفی عاملی یکی از ستارگان درخشان حوزه علمیه نجف اشرف از پرورش یافتگان درس آیات عظام: میرزای نائینی، سید ابوالحسن اصفهانی، شیخ محمد حسین کمپانی، آقا ضیاء الدین عراقی و آیت الحق سید علی قاضی و هم بحث علامه طباطبایی، علامه امینی، آیت الله خویی و یکی از شخصیت‌های بنام و مورد احترام جامعه علمی نجف بوده‌اند به طوری در عصر زعامت مرحوم آیت الله العظمی بروجردی با بدرقه جمعی از مراجع معاصر خود از نجف به تهران عزیمت، و عهده دار تدریس و تربیت طلاب علوم دینی و زعامت امور اجتماعی مردم شدند. وی در تمامی این مدت مورد تکریم امام راحل، آیات عظام و رجال علمی آن روز بوده و در سال ۱۳۶۸ هجری در تهران وفات یافتند و بدن شریفش طی مراسم با شکوهی در تهران و مشهد طبق وصیت، در جوار امام هشتم در ایوان طلا، صحن انقلاب آرمیدند روانش شاد.

وی پس از گرانیدن سطوح عالیه در دروس خارج فقه و اصول مراجع آن زمان که استوانه‌های علم و تحقیق و اجتهاد بودند شرکت نمود و بیش از هفت سال از دروس خارج حضرات آیات: آیت الله گلپایگانی، آیت الله حاج میرزا هاشم آملی، آیت الله حاج مرتضی حائری یزدی استفاده علمی داشت و حاصل آن تألیف چهار جلد تقریرات درس اصول و شش جلد تقریرات درس فقه است. تا این که موفق به أخذ اجازه اجتهاد از مراجع بزرگ حوزه علمیه قم، و اجازاتی در تایید مراتب علمی تخصصی و امور روایی خود گردید و این موفقیت برای کمتر کسی در عصر حاضر امکان پذیر است. قابل ذکر است که وی از محضر حضرت آیت الله سید شهاب الدین مرعشی نجفی و آیت الله شیخ محمد علی اراکی و بعضی دیگر نیز به صورت بحث‌های کوتاه مدت، بهره داشته‌اند.

 
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.