پنجشنبه 10 مهر 1399 - Thursday, October 1, 2020
تاریخ :1398/11/19 7:58 AM
بازتاب پیشرفت ایران در دانش هسته‌ ای
طی چند دهه اخیر دانشمندان و متخصصان ایرانی با تکیه بر توان داخلی و با وجود انواع فشار‌ها و تحریم‌ها موفق به پیشرفت گسترده‌ای در بسیاری از زمینه‌ها شدند که فناوری و دانش هسته‌ای یکی از مهمترین این زمینه‌ها است.
پیشرفت ایران در زمینه فناوری و دانش هسته‌ایبه گزارش بصیرآنلاین؛ با گذشت ۴ دهه از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دانشمندان و متخصصان داخلی در بسیاری از زمینه‌های علمی پیشرفت‌های قابل توجهی را کسب کرده اند.

این پیشرفت‌ها در سایه اتکا به توان داخلی و با وجود انواع فشار‌های خارجی و تحریم‌ها صورت گرفته است.

دانش هسته‌ای نیز از این امر مستثنی نبوده و دشمنان جمهوری اسلامی ایران که تاب این پیشرفت‌ها را نداشته اند، نهایت تلاش خود را به کار بسته اند تا با آن مقابله کنند.

ایران با اتکا به متخصصان و دانشمندان خود امروز به یکی از کشور‌های دارنده دانش هسته‌ای در جهان تبدیل شده و دستاورد‌های بی شمار در این زمینه از افتخارات کشورمان به شمار می‌آیند.

 

بیشتر بخوانید:

 

پیشرفت دانش هسته‌ای ایران به حدی بوده که علاوه بر رسانه ها، تحلیلگران، کارشناسان و بسیاری از مقامات غربی بار‌ها به این پیشرفت اذعان کرده اند.

آمریکا و کشور‌های غربی طی سال‌های اخیر همواره در راستای متوقف کردن این پیشرفت گام برداشته اند و به خصوص آمریکا با مطرح کردن اتهامات بی اساس سعی در مانع تراشی در برابر آن داشته است.

بر اساس پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته ای، دستیابی به دانش هسته‌ای حق قانونی هر کشوری است که به این پیمان پیوسته و آن را اجرا می‌کند اتما با این وجود آمریکا و هم پیمانانش که تاب پیشرفت‌های گسترده ایران در این زمینه را ندارند با مطرح کردن ادعا‌هایی مانند تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای سعی در متوقف کردن این روند داشته اند.

امروزه تاتیر دانش هسته‌ای بر زندگی بشر غیر قابل تردید است و این فناوری نقش به سزایی در بخش‌های مختلف از جمله، پزشکی، صنعت و کشاورزی ایفا کرده است.

پیشرفت ایران در توسعه دانش و فناوری هسته‌ای سریع و با شتاب صورت می‌گیرد به گونه‌ای که در حال حاضر کشورمان موفق به کسب جایگاهی درخور توجه برای خود در میان کشور‌های دارای فناوری هسته‌ای شده است.

این جایگاه مدیون تلاش بی وقفه دانشمندان و محققان داخلی است که اکنون با وجود فشار‌های خارجی و تحریم‎ها، توانمندی‌ها و قابلیت‌های بسیاری برای کشورمان در حوزه‌های پزشکی، کشاورزی، صنعت و بسیاری دیگر از بخش‌ها در بر داشته است.

فناوری هسته‌ای به خصوص در بخش پزشکی کاربرد‌های بسیاری مانند تشخیص، درمان بیماری، انجام تحقیقات و ... دارد و دانشمندان کشورمان موفق شده اند تا از دانش هسته‌ای در این بخش‌ها بهره ببرند.

 

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.