پنجشنبه 10 مهر 1399 - Thursday, October 1, 2020
تاریخ :1398/11/05 7:47 AM
توسعه مدارس غیر دولتی بر مبنای نیاز جامعه
مدیر کل مدارس و مراکز غیر دولتی درباره سیاست این سازمان برای توسعه کمی وکیفی مدارس غیر دولتی توضیح داد.

سعید صالح مدیرکل مدارس و مراکز غیر دولتی درباره سیاست این سازمان برای توسعه کمی و کیفی مدارس غیر دولتی در سال تحصیلی آینده اظهار کرد: اینکه فقط بخواهیم مدارس غیر دولتی را افزایش دهیم درست نیست و این کار تنها بر اساس تقاضای مردم و نیاز جامعه انجام می‌شود.

مدیر کل مدارس و مراکز غیر دولتی ادامه داد: مدرسه‌داری امری اجتماعی و فرهنگی است که در مدارس غیر دولتی جنبه اقتصادی هم پیدا می‌کند؛ به همین دلیل هیچگاه اصراری بر تأسیس مدارس غیر دولتی نداریم. بلکه همکاران و افرادی که در حوزه تعلیم و تربیت فعالیت و تجربه کافی داشته‌اند وارد عمل شده و بر اساس نیاز جامعه این فعالیت را دنبال می‌کنند.

صالح گفت: هر شخصی که به دنبال تأسیس مدرسه غیر دولتی است باید ضوابط قانونی را طی کرده پس از صدور مجوز اقدام به این کار کند و اینگونه نیست که با تبلیغ یا اصرار بخواهیم اشخاصی را به مدرسه‌داری تشویق کنیم.

او در پاسخ به این پرسش که آیا هدف‌گذاری سالانه برای توسعه مدارس غیر دولتی وجود دارد یا خیر، اظهار کرد: با شرایط فعلی برنامه‌ای برای کاهش یا افزایش مدارس نداریم و این امری اقتصادی است که گاهی مفهوم مدارس غیر دولتی را تحت تأثیر قرار می دهد.


بیشتر بخوانید: مدرسه‌داری آموزش و پرورشی‌ها در زمان فعالیت قانونی است؟


مدیر کل مدارس و مراکز غیر دولتی ادامه داد: باید مفهوم مدارس غیر دولتی را متفاوت با آنچه تاکنون به آن پرداخته شده است بدانیم. در برنامه ششم توسعه به این موضوع اشاره شده است که مدارس غیر دولتی تا پایان برنامه ششم باید ۱۵ درصد از مدارس کشور را شامل شود. اما این  بدین معنی نیست که مدارس غیر دولتی با شکل فعلی باید ۱۵ درصد مدارس تهران را شامل شود و همه هزینه‌ها توسط اولیای دانش‌آموزان تأمین شود. ممکن است در یک مدل دولت بخشی از هزینه‌ها را تأمین کند و مدارس غیر دولتی صرفا مجری خدمات باشند مانند بسیاری از کشورهای دنیا که مدل‌های مختلفی را در این حوزه اجرا می‌کنند.

صالح تصریح کرد: مدارس غیر دولتی اکنون انتهای بردار مشارکت مردمی قرار دارد و اکنون تصور از مدارس غیر دولتی چندین مدرسه شاخص شمال شهر است؛ در حالی که بسیاری از مؤسسان در تأمین هزینه‌های اولیه با مشکل مواجه هستند.

انتهای پیام /

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.