پنجشنبه 10 مهر 1399 - Thursday, October 1, 2020
تاریخ :1398/10/28 9:24 AM
اظهارات خصمانه هوک علیه ایران
برایان هوک در اظهاراتی خصمانه در امور دخالی ایران دخات کرد و مدعی شد که هر کسی با جمهوری اسلامی ایران، همکاری کند، جریمه می‌شود....
برایان هوک در اظهاراتی خصمانه در امور دخالی ایران دخات کرد و مدعی شد که هر کسی با جمهوری اسلامی ایران، همکاری کند، جریمه می‌شود.

برایان هوکبه گزارش بصیرآنلاین، به نقل از العربیه، برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، روز پنچ‌شنبه کنفرانس خبری‌ای را درباره ایران برگزار کرد و در آن به سوالات خبرنگاران واکنش نشان داد. 

وی در ابتدا مدعی شد که تحریم‌ها ایران را تحت فشار قرار داده و این‌که آمریکا در این‌باره به موفقیت دست یافته است.

هوک خبر از تحریم یک شخصیت دیگر در سپاه داد و اعلام کرد که سردار «حسن شاهوارپور»، یکی از فرماندهان ارشد سپاه، به بهانه‌های حقوق بشری در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته است.

او همچنین این را هم گفت که واشنگتن برای نظام جمهوری اسلامی ایران، جریمه‌های سختی را در نظر گرفته و این‌که آمریکا ثابت کرده که هر رژیمی که با ایران همکاری داشته باشد، مورد جریمه‌های سنگین قرار می‌گیرد. 

هوک همچنین در اظهار نظری عجیب، انتخابات آتی در ایران را یک بازی خواند! این گفته هوک در حالی است که انتخابات نقش کلیدی‌ای را در آینده کشور ایفا می‌کند و مردم ایران به اهمیت فوق‌العاده آن واقف هستند.

وی بار دیگر ادعاهای مقامات آمریکایی را تکرار کرد و مدعی شد که ایران تظاهرات در کشور خود را سرکوب می‌کند. البته وی هیچ اشاره‌ای به نقش کلیدی سفیر انگلیس در سازماندهی اعتراضات در ایران نکرده است!

او در پاسخ به سوالی که آیا آمریکا تروئیکای اروپایی را برای فعال کردن مکانیزم ماشه تحت فشار قرار داده و یا خیر، گفت که این موضوع را نه تایید می‌کند و نه تکذیب، به عبارتی دیگر از پاسخ به این سوال طفره رفت. 

وی همچنین از اقدام انگلیس در تروریستی خواندن حزب‌الله لبنان و بلوکه شدن دارایی‌های این نهاد مقاومتی هم استقبال کرد و گفت که تفاوتی بین عملکرد سیاسی و نظامی حزب‌الله وجود ندارد.

هوک همچنین بر عدم حق غنی‌سازی در داخل ایران تاکید ورزید و مدعی شد که پذیرش غنی‌‌سازی اشتباهی بوده که در توافق‌هسته‌ای پیشین گنجانده شده بود.

وی همچنین در ادامه اظهارات خصمانه خود علیه ایران، بار دیگر مدعی شد که: «ایران طی چهل سال گذشته به دنبال توسعه‌طلبی سیاسی بوده و کسی هم با آن مخالفت نکرده است. اما این بار ترامپ مخالفت خود با این روش اعلام کرد و در برابر آن می‌ایستد».

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.