چهارشنبه 18 تير 1399 - Wednesday, July 8, 2020
طرحی که نصف و نیمه رها شد۴ لپ‌تاپ پرفروش‌ بازار ایرانجزئیاتی از قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین؛ پیله‌های ارزشمند تجارت جاده ابریشم نصیب ایران هم می‌شود؟آمریکا: رفتار‌های ایران ثابت کرد این کشور شایسته لغو تحریم‌های تسلیحاتی نیستتنها راه آقای وزیر برای کنترل قیمت‌هاورود ۲۰ شرکت جدید به بازار سرمایه/ شاخص بورس همچنان صعودی استدنیای بی در و پیکر فضای مجازیبه جان هم افتادن شاهزاده‌های سعودیقیمت خودرو در بازار آزادواکاوی پدیده‌ای نوظهور در اینستاگرام/ هرآنچه باید از حجاب استایل‌ها بدانیدکلکسیون تخلف‌ها در پاساژ گوهریچرا اصلاح‌طلبان روحانی را از قطار اصلاحات پیاده کردند؟تصویر روزنامه های ورزشیآخرین آمار کرونا در ایرانتصویر روزنامه های امروزنصرالله: ارتباط با همه به جز رژیم صهیونیستی ممکن استسهم دولت در خودروسازی ها واگذار نمی شود؟/ تجربه مردمی شدنکلنگ هایی که زده شد، آجرهایی که چیده نشدفیفا پرسپولیس را محکوم کردپرداخت مطالبات پرستاران فداکار
تاریخ :1398/10/14 7:51 AM
خرمشهر؛ دقیق‌ترین موشک ایران
امروز دانش ساخت موشک بسیار پیچیده و فقط در اختیار چند کشور است.

به گزارش بصیرآنلاین، در دنیای امروز تهدیداتی که توسط برخی کشور‌های قدرت طلب به وجود آمده موجب شده تا بسیاری از کشورها، چون جمهوری اسلامی ایران از موشک به عنوان سلاحی راهبردی استفاده کنند، چرا که با این سلاح نیرو‌های مسلح کشورمان قادر خواهند بود با کمترین تلفات علاوه بر خنثی کردن تهدیدات دشمن، هر نقطه را در عمق استراتژیک آن‌ها هدف قرار دهند، اما این سلاح یک شبه در ایران به وجود نیامده است.

خرمشهر؛ مرگبارترین و دقیق‌ترین موشک جمهوری اسلامی ایران + فیلم و تصاویر

۳۱ شهریور ۱۳۵۹ وقتی عراق با حمایت ابرقدرت‌های شرقی و غربی به صورت رسمی علیه ایران اعلام جنگ کرد، تصور این را که ملت ایران مقاومت کنند را نداشت، به همین جهت به جنگ شهری روی می‌آورد و اکثر شهر‌های ایران را آماج حملات موشکی قرار می‌دهد، اما پس از مدتی پاسخ حرکت خود را با مو‌شک‌های اسکاد بی که ایران از لیبی گرفته بود، گرفت.

خرمشهر؛ مرگبارترین و دقیق‌ترین موشک جمهوری اسلامی ایران + فیلم و تصاویر

در آن زمان جوانانی، چون شهید حسن طهرانی مقدم دست به کار شدند و راه ساخت موشک‌های بومی را باز کردند و امروز این راه به مسیری هموار تبدیل شده که متخصصان ایرانی به راحتی در آن حرکت می‌کنند و انواع موشک‌های بومی را به تولید انبوه می‌رسانند.

خرمشهر، موشکی به وسعت نام یک ملت

۳۱ شهریور ماه سال ۱۳۹۶ بود که سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران طی سخنانی در حاشیه برگزاری رژه نیرو‌های مسلح در تهران، درباره رونمایی از موشک خرمشهر گفت: این موشک، دستاورد جدیدی است که وزارت دفاع برای سپاه پاسداران ساخته است.

خرمشهر؛ مرگبارترین و دقیق‌ترین موشک جمهوری اسلامی ایران + فیلم و تصاویر

این موشک بومی را می‌توان دومین تجربه ایران در ساخت موشک بدون بالچه پس قیام دانست که به نیرو‌های مسلح اجازه می‌دهد تا آن را هم از روز لانچر متحرک و هم از سیلو‌های زیرسطحی پرتاب کرد، حال فرقی نمی‌کند سیلو روی زمین باشد یا از زیردریایی با توان پرتاب موشک بالستیک شلیک شود، این موشک ۲ هزار کیلومتری سوخت مایع از نوع زمین به زمین بوده و آن طول ۱۳متر و قطر ۱.۵ متر، در حدود ۲۰ تن وزن است که می‌تواند هر هدفی را با دقت بالا منهدم کند.

خرمشهر؛ مرگبارترین و دقیق‌ترین موشک جمهوری اسلامی ایران + فیلم و تصاویر

اولین نمونه موشک خرمشهر با کلاهک مخروطی ساده رونمایی و گفته شد که این موشک می‌تواند کلاهکی با وزن ۱ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم را حمل کند، اما با توجه به تغییراتی که نیرو‌های مسلح کشورمان در زمینه کلاهک‌ها به وجود آورد، می‌توان فهمید که خرمشهر در نمونه‌های ارتقاء یافته می‌تواند از کلاهک‌هایی چون کلاهک‌های بارشی استفاده کند.

کد ویدیو

اما نکته جالب در مورد خرمشهر این است که این موشک می‌تواند به جای یک کلاهک، چندین کلاهک را حمل کند، اما با همان کلاهک معمولی هم می‌توان حدس زد که موشک خرمشهر قادر به پرواز با سرعت بیش از ۱۵ ماخ است و این یعنی یک خطر جدی برای پایگاه‌های آمریکایی و تمامی مناطق رژیم صهیونیستی!

خرمشهر؛ مرگبارترین و دقیق‌ترین موشک جمهوری اسلامی ایران + فیلم و تصاویر

خرمشهر با وزن بالای سرجنگی خود در حال حاضر مرگ‌بارترین موشک جمهوری اسلامی ایران است، اما نکته مهم این است که موشک خرمشهر قادر است چندین کلاهک ۱ هزار و ۸۰۰ کیلوگرمی را حمل کند و این یعنی قدرت تخریب فوق‌العاده بالا؛ از طرف دیگر وزن بالای این موشک باعث می‌شود تا خرمشهر بتواند کلاهک‌های سنگین‌تری را با خود حمل کند که این بدان معنا است که یک فروند موشک خرمشهر با چندین کلاهک می‌تواند کار ۲ تا ۳ فروند موشک بالستیک را انجام دهد.

خرمشهر؛ مرگبارترین و دقیق‌ترین موشک جمهوری اسلامی ایران + فیلم و تصاویر

خرمشهر؛ مرگبارترین و دقیق‌ترین موشک جمهوری اسلامی ایران + فیلم و تصاویر

واکنش غربی‌ها به رونمایی از به موشک خرمشهر

تمامی ویژگی‌های خرمشهر باعث شده تا وقتی در مقابل چشمان صد‌ها خبرنگار داخلی و خارجی رونمایی شد، بسیاری از مقامات غربی از جمله رئیس جمهوری آمریکا را مجبور به واکنش کند.

خرمشهر؛ مرگبارترین و دقیق‌ترین موشک جمهوری اسلامی ایران + فیلم و تصاویر

در همان روز‌های نخست رونمایی از موشک خرمشهر مجله نیوزویک در تحلیل رونمایی ایران از موشک بالستیک خرمشهر، آن را سیلی کشورمان به صورت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و رژیم صهیونیستی توصیف کرد.

این رسانه در ادامه نیز پس از رونمایی از خرمشهر نوشت: ایران در اقدامی مغایر با تهدید‌های رئیس‌جمهور دونالد ترامپ، در جریان یک مراسم رژه از یک موشک بالستیک برد بلند خود که قابلیت هدف قرار دادن مواضعی در خاورمیانه از جمله اسرائیل را دارد، رونمایی کرد.

همچنین شبکه خبری سی ان ان درباره خبر الحاق موشک خرمشهر به یگان موشکی ایران گفت: این موشک (خرمشهر) با برد ۲ هزار کیلومتر به راحتی قادر است اسرائیل و عربستان سعودی را هدف قرار دهد.

دونالد ترامپ پس از اعلام آزمایش موشک خرمشهر در حساب توئیتری خود نوشت: ایران دست به آزمایش موشک بالستیک جدیدی زده که برد آن تا اسرائیل است. بدین ترتیب ایرانی‌ها با کره شمالی همکار می‌کنند. توافق زیاد میان ما وجود ندارد.

خرمشهر؛ مرگبارترین و دقیق‌ترین موشک جمهوری اسلامی ایران + فیلم و تصاویر

حتی طبق گزارش‌ها در همان روزِ رونمایی از موشک خرمشهر بنیامین نتانیاهو به دنبال آزمایش این موشک که برد آن به اراضی اشغالی می‌رسد، خواستار برگزاری نشست ویژه کابینه امنیتی شد.

خبرگزاری ایتارتاس نیز در گزارشی نوشت: تهران از موشک جدید بالستیکی خود که قادر به حمل چند کلاهک و برد پروازی دو هزار کیلومتر است، رونمایی کرد. در گزارش رسانه روسی آمده که در رژه نظامی در تهران، علاوه بر این مجموعه موشکی نوین، پیشرفته‌ترین تسلیحات ایرانی نیز نمایش داده شد.

خرمشهر؛ مرگبارترین و دقیق‌ترین موشک جمهوری اسلامی ایران + فیلم و تصاویر

شبکه لایف نیوز در بخش‌های خبری خود با نشان دادن صحنه‌هایی از رژه گرامیداشت سی وهفتمین سالگرد هفته دفاع مقدس در تهران، گفت: ایران موشک بالستیکی جدید خود را با برد دو هزار کیلومتر رونمایی کرد. از مشخصات مهم مجموعه موشکی خرمشهر، توانایی حمل چند کلاهک است.

خرمشهر؛ مرگبارترین و دقیق‌ترین موشک جمهوری اسلامی ایران + فیلم و تصاویر

روزنامه پرتیراژ ماسکوفسکی کامسامولتس هم در اخبار آنلاین خود نوشت: ایران یک موشک دیگر را به نام خرمشهر با توان حمل چند کلاهک در رژه تهران رونمایی کرد. روحانی رئیس جمهور ایران در این آیین تاکید کرد که هیچ کشوری نمی‌تواند مانع توسعه توانمندی موشکی تهران شود.

خبرگزاری روس بالت نیز با بازتاب خبر رونمایی مجموعه موشکی خرمشهر، نوشت: ایران موشک بالستیکی جدیدی را طراحی کرده است که دارای برد دو هزار کیلومتر و توان حمل چند کلاهک است.

نکته بسیار مهم درباره ذرات‌خانه موشکی کشورمان این است که خرمشهر فقط یک نمونه از صد‌ها نوع موشکی است که در حال حاضر توسط متخصصان جمهوری اسلامی ایران تولید و به چرخه دفاعی وارد شده و هنوز بخش اعظمی از این توانمندی پنهان است تا در موقع نیاز پاسخ محکم به دشمنان باشند.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.