جمعه 26 مهر 1398 - Friday, October 18, 2019
اعتراض فدراسیون فوتبال به فیفاتقویم برگزاری کنکور ۹۹رفتار دوگانه بی بی سی فارسی در انتشار خبر بازداشت روح الله زمدلایل مخالف شورای نگهبان با یک طرحهرگز نگفتم امضای کری سند است/ اگر می‌خواستم برند شخص خود را حفظ کنم، نوبل می‌بردمیک پیاده‌روی ساده اما مملو از عشقایران مغلوب بحرین شدتشریح ابعاد جدید از شکار سرشبکه آمد نیوز توسط سپاهتحقیر و تمسخر جدید پادشاه عربستان توسط ترامپخیز دلالان برای مُفت بردن زرشک/تدابیر هوشمندانه برای حمایت از کشاورزان در دستور کار قرار گیردتصویری جدید از سردار سلیمانی در محضر رهبر معظم انقلابعجیب‌ترین ویروس‌هاقابلیت نقطه‌زنی در توپخانه نزاجاتصاویر ناب از حرم امام حسین(ع)تصویر روزنامه‌های ورزشیترامپ از من خواست میان ایران و آمریکا میانجی باشمصفحه نخست روزنامه‌های امروزخارج شدن از یک توافق بین‌المللی ننگ برای یک کشور استطلسم شکنی ایران مقابل بحریندست بلند ایران در افزایش قدرت بازدارندگی
تاریخ :1398/07/01 8:37 AM
نمایش مفهوم آتش به اختیار
صف‌آرایی دشمنان در جبهه فرهنگ امروز نه در خارج مرزها که در داخل آن به وضوح خودنمایی می‌کند. امروز ندای هل من ناصر ینصرنی پیر فرزانه انقلاب طنین‌انداز است و درخت فرهنگ بیشتر از هر زمان نیازمند مراقبت.

مهدی قمی نوشت: چند روزیست در رسانه و شبکه‌های اجتماعی اخبار مربوط به حذف نام شهدا از تابلوهای شهری را می‌بینیم. در این میان جوانان انقلابی پیگیر علل حذف نام این بزرگواران بوده و با نصب عنوان شهید بر روی تابلوها، مفهوم آتش به اختیار را به معنای واقعی کلمه به نمایش گذاشتند.

حال این سؤال مطرح است که آیا این رویکرد شهرداری و شورای اسلامی شهر تهران، یک نگاه هدایت شده (با توجه به نفوذ فرهنگی در چند سال اخیر) است یا غرض ورزانه نبوده و سهواً انجام شده؟

نوع موضع‌گیری‌های مسئولین شهرداری نسبت به این اتفاق و وجود تناقض در این صحبت‌ها، این گمانه را قوت می‌بخشد که حذف عنوان شهدااز قبل برنامه ریزی و خط‌دهی شده است. وجود اتفاقاتی مشابه نظیر نام‌گذاری بعضی خیابان‌ها و معابر شهری به نام برخی هنرمندان مانند محمدرضا شجریان و یا موضع‌گیری نسبت به برگزاری برنامه 9دی و مواردی متعدد از این دست، بیانگر وجود یک خط فکری خاکستری رو به سیاه و هدفمند در این شورای به اصطلاح اسلامی می‌باشد.
در این میان اما از این نکته نمی توان گذشت که چگونه افرادی با این نگاه که خواستار و حامی چنین اقداماتی هستند، با حضور در انتخابات، عضو شورای شهر شده‌اند؟ آیا دستگاه امنیتی و اطلاعاتی فعالیت‌های این افراد را تحت نظر ندارند؟ چگونه افرادی با این تحرکات سیاه به‌راحتی در یک کشور اسلامی که در جنگ تحمیلی چند صد هزارشهید تقدیم مرز و بوم و اعتقاداتش نموده، می‌توانند بر عرصه فرهنگی آن تأثیر گذار باشند و از چشم نهادهای امنیتی مخفی بمانند!
خداوند در قرآن کریم می‌فرمایند: " انَّ اللَّهَ لا یغَیرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّی یغَیرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ" سرنوشت هیچ قوم (و ملّتی) را تغییر نمی کند مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند. این آیه به نوعی بیانگر تأثیر انتخاب‌های عجولانه، بی‌محتوا، سیاسی و لیستی ناصحیح بر سرنوشت یک جامعه است.
وقایعی اینچنینی حکایت از شکافی عمیق میان نگاه قشر اصلاح‌طلب با آرمان‌های متعالی انقلاب اسلامی دارد و رخنه فرهنگ منحط غربی را در بدنه شورا به روشنی نشان می دهد. طرحی که مقام معظم رهبری سال‌هاست تحت عنوان تهاجم فرهنگی و به هر بهانه‌ای آنرا گوشزد می‌نمایند. صف آرایی دشمنان در جبهه فرهنگ امروز نه در خارج مرزها که در داخل آن به وضوح خودنمایی می‌کند. امروز ندای هل من ناصر ینصرنی پیر فرزانه انقلاب در گوش جامعه طنین‌انداز است و درخت فرهنگ بیشتر از هر زمان نیازمند مراقبت.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.