يکشنبه 31 شهريور 1398 - Sunday, September 22, 2019
تاریخ :1398/06/20 7:41 AM
ویژگی های اصحاب سیدالشهدا (ع)
حجت الاسلام والمسلمین سید علی حسینی  گفت: عده ای به بهانه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، با نامحرمان ارتباط پیدا می کنند و اسم آن را دوست اجتماعی می گذارند. عزادار امام حسین (ع) در مسیر حرکت دسته سوگواران، حق ندارد با فریب خود و دیگران و با گذاشتن اسم "دوست اجتماعی" با نامحرم صحبت کند و بگوید و بخندد.


حجت الاسلام والمسلمین «سید علی حسینی» درباره ویژگی های اصحاب امام حسین (ع)، اظهار کرد: ویژگی های یاران حضرت اباعبدالله (ع) زیاد است ولی یکی از مهم ترین آنها، همت بلند است. به همین ترتیب، یکی از ویژگی های محبان امیرالمومنین علی (ع) و عزاداران شهادت حضرت اباعبدالله (ع)، بلند همتی است.

 این عضو دفتر ایران آیت الله العظمی سیستانی از مراجع معظم تقلید شیعه افزود: داستان ذوالقرنین در سوره کهف آمده است. در این سوره آمده است که وی وارد روستایی می شود و اهالی آن از ذوالقرنین می خواهند آنان را از شر قوم یَأجوج و مَأجوج نجات دهد. آنان به وی گفتند هرچه بخواهی به تو می دهیم تا ما را از دست این قوم نجات دهی. ذوالقرنین می گوید «نيازى به كمک مالى شما ندارم مرا با نيرو يارى كنيد تا سد نيرومند بين شما و آنها ايجاد كنم.» بنابراین ذوالقرنین با شکوفا کردن همت اهالی آن روستا، به آنان کمک کرد.

 
وی در ادامه با بیان اینکه حضرت علی(ع) می فرمایند «ای مردم! مانند زنبور عسل باشید» یادآور شد: کسی که همت بلند دارد مانند زنبور عسل بهترین کارها را انجام می دهد زیرا این حشره، از بهترین بخش از گل «شهد» تغذیه می کند.

 حجت الاسلام والمسلمین حسینی در ادامه با اشاره به شان نزول و تفسیر آیه نجوا و سوالاتی که حضرت علی (ع) از پبامبر اسلام (ص) پرسید «یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِذَا نَاجَیتُمُ الرَّ‌سُولَ فَقَدِّمُوا بَینَ یدَی نَجْوَاکمْ صَدَقَةً ۚ ذَٰلِک خَیرٌ‌ لَّکمْ وَأَطْهَرُ‌ ۚ فَإِن لَّمْ تَجِدُوا فَإِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ‌ رَّ‌حِیمٌ: ای کسانی که ایمان آورده‌ اید، هرگاه با پیامبر [خدا] گفتگوی محرمانه می‌ کنید، پیش از گفتگوی محرمانه خود صدقه‌ا ی تقدیم بدارید. این [کار] برای شما بهتر و پاکیزه‌ تر است؛ و اگر چیزی نیافتید بدانید که خدا آمرزنده مهربان است» گفت: خدای برخی از افراد، خانه، ماشین و ثروتشان است.‌ عده ای در عبادات کردن نیز برای خدا شریک قرار می دهند.
 

وی با بیان اینکه اسلام، قرآن و ولایت، مثلث حق و دین است، خاطرنشان کرد: ولایت است که روش و خط ما را روشن می کند. راه امام حسین (ع) راه ولایت و تداوم مسیر نبوت و امامت است. کسانی که ولایت امیرالمومنین علی (ع) و فرزندان آن حضرت را قبول دارند، در مسیر حق حرکت می کنند و فقط خدا را عبادت می کنند.
 

این عضو دفتر آیت الله العظمی سیستانی با بیان اینکه سوگوار حسین بن علی (ع) حق ندارد با تغییر عنوان گناه، به سمت گناه رود، بیان کرد: عده ای به بهانه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، با نامحرمان ارتباط پیدا می کنند و اسم آن را دوست اجتماعی می گذارند. عزادار امام حسین (ع) در مسیر حرکت دسته سوگواران، حق ندارد با فریب خود و دیگران و با گذاشتن اسم "دوست اجتماعی" با نامحرم صحبت کند و بگوید و بخندد.


حجت الاسلام والمسلمین حسینی در ادامه با بیان اینکه مبلغان مکتب نباید دین را برای مردم به ویژه نسل جوان سخت کنند، گفت: حق نداریم با سخت کردن شرایط دین داری، مردم را نسبت به اسلام بدبین کنیم. باوجود این نباید به بهانه آسان گرفتن، احکام شرع از جمله در زمینه روابط دختر و پسر را نادیده گرفت.

 
وی با بیان اینکه امام حسین (ع) حق را قبول داشتند، یادآور شد: حضرت سیدالشهدا (ع) فرمودند: «اِنَّ النّاسَ عَبيدُ الدُّنْيا وَ الدِّينُ لَعْقٌ عَلى اَلْسِنَتِهِمْ يَحوطونَهُ ما دَرَّتْ مَعائِشُهُمْ فَاِذا مُحِّصوا بِالْبَلاءِ قَلَّ الدَّيّانونَ: به راستى كه مردم بنده دنيا هستند و دين لقلقه زبان آنهاست، تا جايى كه دين وسيله زندگى آنهاست، دين دارند و چون در معرض امتحان قرار گيرند، دينداران كم مى‌ شوند.»

 
این مبلغ دینی با بیان اینکه عزاداران باید قدر تک تک لحظات حضور در مجلس روضه حسینی را بدانند، اضافه کرد: عداه ای سال گذشته در مساجد و حسینیه ها شرکت می کردند اما اکنون روی تخت بیمارستان بستری هستند.

 
این کارشناس حوزه دین و فرهنگ در پایان یکی از درس های عاشورا را همت بلند دانست و تاکید کرد: برای رسیدن به بلند همتی باید هزینه کرد و از جان گذشت‌‌. اصحاب حضرت اباعبدالله (ع) چون در مسیر بلند همتی از جان خود گذشتند، آنان را «اصحاب باوفای امام حسین (ع)» نامیدند.
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.