جمعه 2 اسفند 1398 - Friday, February 21, 2020
تاریخ :1398/06/20 7:40 AM
رفتار برخی از مسئولان برخلاف آموزه های نهضت امام حسین(ع) است
آیت الله سید رضا حسینی مازندرانی گفت: اخیرا دستگاه قضا عده ای از مدیران کشور را که ظاهر مومنانه داشتند بازداشت کرده است؛ کسانی که ایمانشان ضعیف است و عزادار واقعی امام حسین (ع) نیستند وقتی به سمتی تکیه می کنند، شروع به اختلاس و ثروت اندوزی می کنند.

 
آیت الله «سید رضا حسینی مازندرانی» فقیه مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، با بیان اینکه قرآن کریم، انفاق را یکی از ویژگی های مومنان نامیده است، اظهار کرد: انفاقی مورد قبول است که برای خدا باشد.

 
این نماینده ولی فقیه و مراجع تقلید در شهر ری با بیان اینکه عده ای نه تنها اهل انفاق نیستند، بلکه اهل دست درازی به بیت المال هستند و طبیعتا چنین افرادی، نسبت به حضرت حسین بن علی (ع) معرفت حقیقی ندارند، بیان کرد: اخیرا دستگاه قضا عده ای از مدیران کشور را که ظاهر مومنانه داشتند بازداشت کرده است؛ کسانی که ایمانشان ضعیف است و عزادار واقعی امام حسین (ع) نیستند وقتی به سمتی تکیه می کنند، شروع به اختلاس و ثروت اندوزی می کنند.

 
تولیت حوزه علمیه امام حسین (ع) شهر ری با بیان اینکه برخی تصور می کردند با افزایش تورم، میزان عزاداری ها و اطعام در مجالس حسینی کاهش می یابد، گفت: الحمدالله امسال مجالس حسینی، نسبت به سال های گذشته کاهش نیافته است. این انفاق و اخلاص ایرانیان، ترجمان عبارت «بأبی أنت و امی یا اباعبدالله» است.

 
وی در ادامه با اشاره به آیه ای از قرآن کریم درباره انفاق، بیان کرد: حضرت فاطمه (س) پیراهن شب عروسی خود را به فردی نیازمند تقدیم کرد «لَنْ تَنالُوا الْبِرَّ حَتَّى تُنْفِقُوا مِمَّا تُحِبُّونَ وَ ما تُنْفِقُوا مِنْ شَيْ‌ءٍ فَإِنَّ اللَّهَ بِهِ عَلِيمٌ‌». مردم ما بر همین اساس باوجود تمام مشکلات مالی، امسال نیز برای مجلس عزای حضرت امام حسین (ع) سنگ تمام گذاشتند.

 
آیت الله حسینی مازندرانی با اشاره به آیه ای از سوره انسان که شان نزول آن درباره امام علی، حضرت فاطمه و حسنین است، اضافه کرد: عزاداران در شهادت امام حسین (ع) و کسانی که برای مجلس سیدالشهدا (ع) اطعام می کنند، اگر این کارها را برای رضایت خدا انجام ندهند، عملشان باطل است.

 

 

وی در همین ارتباط خطاب به منبری ها و مداحان، تاکید کرد: این دو گروه باید خود را وقف حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) کنند و توقعی از مردم نداشته باشند. گاهی شنیده می شود برخی از منبری ها و مداحان، پول های کلان می گیرند درحالی که باید خود را وقف اهل بیت (ع) کنند. بنده هیچ گاه برای هیچ یک از منبرهایم، وجهی تعیین نکرده ام و خداوند تاکنون آبرویم را حفظ کرده است.

 

 

این استاد اخلاق حوزه علمیه اظهار کرد: در قیامت به عده ای که ظاهرا در دنیا عزاداران امام حسین (ع) را انفاق کردند گفته می شود، بروید و پاداش خود را از کسانی بگیرید که اطعام و انفاقتان را برای آنان انجام دهید.‌ همین وضعیت برای سخنران و مداحی که نگاه کاسبانه به دستگاه سیدالشهدا (ع) داشته باشد پیش خواهد آمدد.

 

 

وی در ادامه با انتقاد از عملکرد برخی از مسئولان کشور که از بیت المال برای زینت دادن به دفاتر کارشان و منازلشان استفاده می کنند، اظهار کرد: عده ای فکر می کنند دنیا به آنان وفا می کند و کار خود را برای خوش آمد دیگران انجام می دهند. شیعه واقعی امیرالمومنین علی (ع) و عزادار امام حسین (ع) کار خود را برای رضایت خداوند انجام می دهد.

 

 

تولیت حوزه علمیه امام حسین (ع) با اشاره به آیه "تُعِزُّ مَن تَشَاءُ وَتُذِلُّ مَن تَشَاءُ" ادامه داد: متاسفانه برخی از مسئولان با رسیدن به سمت و مقامی، خود را می بازند. همین وضعیت موجب بروز این همه مشکلات مالی مالی و آسیب های فرهنگی و اجتماعی در کشور ما شده است. از سوی دیگر مقام‌ معظم رهبری تمام زندگی خود را وقف قرآن و اهل بیت (ع) کرده است و خداوند چنان عزتی به ایشان بخشیده است که دشمنان واسطه می فرستند تا با معظم له مذاکره کنند. رهبر معظم انقلاب اسلامی که پیرو راستین حضرت حسین بن علی (ع) است تاکید کردند، دونالد تدامپ، رئیس جمهوری آمریکا را لایق مذاکره نمی دانند.

 

 

آیت الله حسینی مازندرانی در پایان، انفاق جان را بالاترین انفاق ها معرفی کرد و گفت: کسانی که ایمان نداشتند حضرت سیدالشهدا (ع) را در صحنه کربلا رها کردند. اگر ایمان انسان ها ضعیف باشد با ترس از دست دادن جانشان، امام زمان خود را نیز رها می کنند. بنابراین شیعه واقعی و عزادار راستین امام حسین (ع) جان و مال و فرزند خود را نیز نثار مسیر حضرت سیدالشهدا (ع) می کند.‌ شهدای مدافع حرم نمونه های برتر چنین افراد با ایمان و مخلصی هستند که جان خود را در راه خدا انفاق کردند.

 
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.