جمعه 2 اسفند 1398 - Friday, February 21, 2020
تاریخ :1398/06/11 8:49 AM
حمله موشکی حزب‌الله به فلسطین اشغالی
حزب‌الله لبنان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد در پاسخ تلافی‌جویانه خود به تجاوزگری رژیم صهیونیستی خودروی نظامی صهیونیست‌ها را با حمله موشکی منهدم کرده است.

به گزارش بصیرآنلاین به نقل از اسکای نیوز، شامگاه یکشنبه ارتش رژیم صهیونیستی از شلیک چندین موشک ضدتانک از خاک لبنان به سمت یک شهرک صهیونیست‌نشین در شمال فلسطین اشغالی خبر داد. در همین حال، منابع صهیونیستی اعلام کردند که صدای انفجار‌هایی در مرز بین لبنان و فلسطین اشغالی شنیده می‌شود و در پی این حملات، دود غلیظی در آسمان منطقه شکل گرفته است.

حمله موشکی حزب‌الله به فلسطین اشغالی/خودروی نظامی رژیم صهیونیستی منهدم شد+ فیلم

ارتش رژیم صهیونیستی به نظامیان خود در مرز‌های شمالی اعلام حالت آماده‌باش کامل داد. ارتش این رژیم  همچنین دستور داد که پناهگاه‌ها در مرز با لبنان باز شود و ساکنان این مناطق از خانه خارج نشوند. اسکای‌نیوز گزارش داد که این حمله موشکی  یکی از پایگاه‌های  نظامی اسرائیل را هدف قرار داده است.

دقایقی بعد حزب الله با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد این حمله موشکی یک خودروی نظامی صهیونیست‌ها را با دقت منهدم کرده و تمام سرنشینان آن به هلاکت رسیدند. بنا به اعلام حزب‌الله گروه شهدای حسن زبیب و یاسر ضاهر این عملیات را انجام دادند.

کد ویدیو

در بیانیه حزب‎الله تصریح شده است که «در ساعت چهارده و پانزده دقیقه امروز (یکشنبه) به وقت لبنان، گروه شهدای حسن زبیب و یاسر ظاهر اقدام به انهدام یک خودروی نظامی در مسیر پادگان افیفیم کردند. در این عملیات سرنشینان این خودروی نظامی کشته و زخمی شدند». به گفته ارتش رژیم صهیونیستی، موشک‌هایی که حزب الله لبنان به یک پایگاه این رژیم شلیک کرده از نوع کورنیت بوده است.

بنا به گزارش شبکه المنار، ارتش رژیم صهیونیستی به سرعت به رسانه‌های این رژیم دستور داد از انتشار هر گونه اخبار مربوط به تلفات و خسارات حمله موشکی حزب‌الله خودداری کنند، در حالی که همزمان چندین فروند بالگرد رژیم صهیونیستی در حال انتقال زخمی‌ها به بیمارستان زیف در منطقه صفد بودند.

از سوی دیگر رسانه‌های صهیونیستی مدعی شدند پس از این حمله موشکی حزب‌الله، توپخانه رژیم صهیونیستی اطراف شهرک مارون الراس در جنوب لبنان را هدف قرار داده است.

همچنین رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند در پی حمله موشکی حزب‌الله به سرزمین‌های اشغالی، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، دیدار خود با رئیس جمهور هندوراس را نیمه‌کاره رها کرده و راهی یک جلسه امنیتی شده است.

سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان، نیز در پی بالاگرفتن ناآرامی‌ها در مرز کشورش با فلسطین اشغالی خواستار ورود آمریکا، فرانسه و جامعه جهانی به این موضوع و توقف حملات رژیم صهیونیستی شد.

هلاکت فرمانده ارشد رژیم صهیونیستی

شبکه المنار در انتشار جزئیات بیشتر این حادثه اعلام کرد فرمانده لشکر ارتش رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی در عملیات حزب‌الله لبنان به هلاکت رسیده است.

حمله موشکی حزب‌الله به فلسطین اشغالی/خودروی نظامی رژیم صهیونیستی منهدم شد+ فیلم

شبکه اسکای‌نیوز نیز گزارش کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، در تماس‌هایی از آمریکا و فرانسه خواسته تا با اعمال فشار تنش کنونی را متوقف کنند. رژیم صهیونیستی تمام مسیرهای منتهی به مرز لبان را مسدود کرد. برخی از پایگاه‌های خبری اسرائیلی نیز گزارش دادند فرودگاه بن گورین در تل آویو در پی این حمله موشکی اعلام کرد مسیر پرواز‌های این فرودگاه را تغییر داده است.

دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به وزیران کابینه دستور داد تا از هرگونه مصاحبه درباره حمله حزب‌الله به یک پایگاه و خودروی صهیونیستی در مرز لبنان خودداری کنند.

توقف حملات توپخانه‌ای و هوایی رژیم صهیونیستی

پس از چند ساعت بنابر اعلام منابع خبری، حملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی متوقف شد و در حال حاضر جنگنده‌های این رژیم بر فراز منطقه حضور ندارند و نظامیان این رژیم نیز تحرک و فعالیتی ندارند.

ارتش لبنان نیز اعلام کرد  پس از عملیات تلافی‌جویانه مقاومت، ارتش صهیونیستی روستا‌های جنوب لبنان را با ۴۰ خمپاره هدف قرار داد. فرماندهی نیرو‌های حافظ صلح سازمان ملل متحد در مرز لبنان و فلسطین اشغالی (یونیفل) روز یکشنبه اعلام کرد در تلاش برای کاستن از تنش‌ها، با دو طرف در تماس است.

ادعای نتانیاهو و سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی درباره تلفات این حمله

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد حمله حزب‌الله به یک پایگاه و خودروی نظامی این رژیم تلفاتی به همراه نداشته است. سخنگوی ارتش این رژیم افزود: به نظر می‌رسد تخاصم کنونی با حزب الله لبنان تمام شده باشد، اما قوای مسلح اسرائیل همچنان در آماده باش هستند.

شبکه المنار پیش از این به نقل از منابع خود گزارش داده بود در پی این حمله ۴ نظامی صهیونیست زخمی شده‌اند. شبکه تلویزیونی الحدث نیز به نقل از منابع محلی از انتقال چهار زخمی صهیونیست به بیمارستان رامبام در حیفا خبر داد.

همچنین این ادعا در حالی مطرح می‌شود که رسانه‌ها ویدئویی از انتقال مجروحان رژیم صهیونیستی با بالگرد منتشر کردند و گزارش‌ها حاکی از به هلاکت رسیدن فرمانده لشکر ارتش رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی است.

کد ویدیو

 نتانیاهو نیز مدعی شد: در حمله‌ای که حزب‌الله انجام داد هیچکس زخمی نشده و بر اساس تحولات جدید، گام‌های بعدی را در مرز‌های لبنان برخواهیم داشت.

تمجید مقاومت فلسطین از پاسخ حزب‌الله

حازم قاسم، سخنگوی حماس، درباره پاسخ حزب‌الله به تجاوزگری رژیم صهیونیستی اعلام کرد: مقاومت لبنان به دفاع از ملت خود در مقابله با تجاوز دشمن پرداخته است. جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز از پاسخ دلاورانه مقاومت لبنان به دشمن صهیونیستی تقدیر کرد.

گردان‌های سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین، نیز عملیات قهرمانانه مقاومت اسلامی لبنان علیه دشمن صهیونیستی را تبریک گفت. در پیام تبریک این گردان‌ها آمده است پاسخ استثنایی امروز مقاومت لبنان به تجاوزگری‌های رژیم صهیونیستی نشان داد گزینه مقاومت، قویترین گزینه است.

کد ویدیو

لحظه شلیک موشک حزب‌الله که با عبور از پدافند صهیونیست‌ها خودروی نظامی آن‌ها را با دقت بالا منهدم کرد

برخی منابع صهیونیستی اعلام کردند خودرویی که امروز هدف حمله تلافی‌جویانه حزب‌الله قرار گرفته، خودروی زرهی زاو (گرگ) بود که قابلیت حمل ۱۲ نفر را دارد.

حمله موشکی حزب‌الله به فلسطین اشغالی/خودروی نظامی رژیم صهیونیستی منهدم شد+ فیلم

خبرنگار شبکه تلویزیونی المنار اعلام کرد در حال حاضر اوضاع در مرز‌های لبنان و فلسطین اشغالی آرام است و پهپاد‌های شناسایی هیچ حضوری در حریم هوایی منطقه ندارند.

کانال ۱۳ تلویزیونی رژیم صهیونیستی نیز اذعان کرد حزب الله با موشک‌های خود به سمت دو خودرو جیپ نظامی شلیک کرد که خودرو اولی موفق به فرار شد، ولی خودرو دومی به صورت مستقیم هدف قرار گرفت.

عملیات امروز حزب‌الله علیه صهیونیست‌ها «حسن زبیب و یاسر ضاهر» نام داشت. این دو عضو حزب‌الله در حمله موشکی رژیم صهیونیستی به سوریه در سوم شهریور به شهادت رسیدند. همچنین ساعاتی پس از این حمله موشکی، مبارزان حزب الله لبنان از سرنگونی ۲ پهپاد جاسوسی این رژیم در جنوب بیروت خبر دادند. بنا بر بیانیه حزب‌الله، این پهپادها حامل مواد منفجره بودند و به قصد ترور اعضای حزب‌الله روانه بیروت شده بودند. (اینجا)

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله، در سخنرانی شامگاه سوم شهریور و دیروز تأکید کرد که دوران تجاوز پرنده‌های رژیم صهیونیستی به حریم هوایی لبنان به سر آمده و رژیم صهیونیستی باید آماده پاسخ محکم حزب‌الله باشد.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2020 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.