جمعه 22 آذر 1398 - Friday, December 13, 2019
شیوه های نوین تهاتر، دستاورد جدید شهرداری/ بازگشت واسطه‌ها/ دلالی‌های رومیزیتوصیه مجری ضدانقلاب به افشارجای خالی رایزنان بازرگانی در قوت گرفتن صادرات ایراندیه مرد و زن برابر شدصدور کیفرخواست علیه دونالد ترامپپاسخ معاون دفتر نشر آثار رهبر انقلاب به یک ادعای دروغ درباره بودجه سایت KHAMENEI.IRآمریکا چگونه با تشکیل شبکه رسانه‌ای گسترده به اعتراضات عراق جهت می‌دهد؟بودجه وزارت علوم برای سال ۹۹تصویر روزنامه های ورزشیاتباع ایرانی از سفر به آمریکا بپرهیزندصفحه اول روزنامه های امروزتشویق واردات، سنگ اندازی در تولید/ حکایت این روزهای تولیدکنندگاندانشجو باید قدرت را نقد کند/ اگر مذاکره منجر به شکستن توطئه دشمن شود، ضروری استچگونگی رفتار با کودک بد دهانمدیرعامل تراکتور استعفا کردموسوی: پاسخ ایران به هرتجاوز و اقدام احمقانه، کوبنده و پشیمان‌کننده استزرینچه استعفا دادچهره‌‌های جدید انتخابات مجلس ۹۸تحقیر آل سعود به‌دست یانکی‌ها / چرا ملک سلمان در برابر دونالد ترامپ زانو زد؟آماده تبادل فراگیر زندانیان هستیم، توپ در زمین آمریکاست
تاریخ :1398/05/01 8:48 AM
احمدی‌نژاد و اهداف ریز و درشت جنجالی‌اش
احمدی‎نژادِ بدون یار حریف می‎طلبددر روزهایی که احمدی‌نژاد رویای مذاکره با آمریکا را با یک رسانه خارجی در میان می‌گذارد و در سویی دیگر برخی یاران او خبر از سکته مغزی بقایی در زندان می‌دهند که هنوز صحت و سقم آن تایید نشده است، دو لیست انتخاباتی منتسب به او با هدف حضور در انتخابات مجلس ۹۸ در فضای مجازی چرخید.

به گزارش بصیرآنلاین، در روز‌هایی که احمدی‌نژاد رویای مذاکره با آمریکا را با یک رسانه خارجی در میان می‌گذارد و در سویی دیگر برخی یاران او خبر از سکته مغزی بقایی در زندان می‌دهند که هنوز صحت و سقم آن تایید نشده است، دو لیست انتخاباتی منتسب به او با هدف حضور در انتخابات مجلس ۹۸ در فضای مجازی چرخید.

محمود احمدی‎نژاد همچنان در سودای قدرت است. حتی اگر اپوزیسیون‌ترین فرد در داخل کشور باشد باز هم فکر می‎کند که آن قدر حامی دارد که صلاح نیست از انتخابات دور بماند. یک روز انتخابات ریاست‌جمهوری و امروز انتخابات مجلس.

احمدی‌نژاد به بهارستان چشم دوخته است؟

در میان خوف و رجای اصلاح‌طلبان برای ورود به انتخابات و سرگردانی اصولگرایانی که هنوز نمی‌دانند این بار هم همای وحدت بر شانه‎هایشان می‏‌نشیند یا نه، محمود احمدی‎نژاد گاه و بیگاه سرکی در دنیای سیاست می‌کشد. البته نه بیانیه‎ای علیه قوه قضاییه صادر کرده و نه عکس و فیلمی از مراسم بدرقه دو یار زندانی‌‏اش نشر داده است. او این بار رسانه خارجی را محفل اظهار نظر دیده تا هم ترامپ را مرد عمل بنامد و هم از ضرورت مذاکره ایران و آمریکا بگوید.

اما این تنها خبر احمدی‌نژادی این روز‌ها نیست، اگر خبر عجیب سکته مغزی بقایی را هم که هنوز صحت و سقم آن مشخص نشده فاکتور بگیریم، روز گذشته انتشار یک لیست انتخاباتی در فضای مجازی باز هم احمدی‌نژاد را وارد فضای خبری کرد.

در فاصله ۸ ماه مانده تا انتخابات مجلس یازدهم دو لیست منتسب به احمدی‌نژاد منتشر و گفته شد یکی با عنوان «زنده‌باد بهار» به سرلیستی بهمن شریف‌زاده و دیگری با نام «مهر عدالت» به سرلیستی عبدالرضا شیخ‌الاسلام قرار است وارد رقابت‌های ۹۸ شوند.

هرچند این لیست‌ها که دیروز در فضای مجازی منتشر شده، بلافاصله از سوی بهمن شریف‌زاده یکی از اندک یاران باقیمانده‎ احمدی‌نژاد تکذیب شد، اما فراتر از تکذیب یار احمدی‌نژاد نمی‌توان از نظر دور داشت که احمدی‌نژاد و احمدی‌نژادی‌ها این روز‌ها نیم‌نگاهی به بهارستان و نیم‌نگاهی دیگر به فضای کلی جامعه دارند تا باز هم اگر فضا را برای عرض اندام انتخاباتی مناسب دیدند وارد گود رقابت شوند. اما اگر اظهارات شریف‌زاده را حمل بر صحت بگیریم که لیست منتشر شده مربوط به چند سال قبل است، سوال این است که آیا احمدی‌نژاد به اندازه همان چند سال قبل در اطرافش کسانی را دارد که نه یک لیست که با دو لیست وارد انتخابات شود؟

کدام یار؟ کدام لیست؟

با رد صلاحیت احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۶، حملاتش به ارکان نظام هم تشدید شد. این حملات که بیشتر ناشی از داغی بود که از بازداشت دو یار غارش یعنی بقایی و مشایی بر دلش مانده بود، برخی دیگر از شیفتگان و همراهانش را که تا آن روز در کنارش بودند، هم راند و دورش خلوت‌تر از قبل شد. چه آن که پیشتر هم ۴۳ نفر از دولتمردانی که روزی خط قرمز محمود احمدی‌نژاد بودند و کسی قادر به نازک‎تر از گل گفتن به آنان نبود، وقتی رفتار‌های او را دیدند در بیانیه‎ای از رییس خود تبری جستند و هر یک دنباله کار خود گرفته بودند.

بخش عمده‎ای از آن همراهان روز‌های دور احمدی‌نژاد علم یکتا و بعد هم جمنا (جبهه مردمی نیرو‌های انقلاب) را بالا بردند و به تنها چیزی که فکر نمی‎کرده و نمی‎کنند، همراهی و حمایت محمود احمدی‌نژاد است.

عده‌ای دیگر نیز ترجیح می‌دهند زیر علم حزب و تشکیلات خود سینه بزنند تا این که گرد فردی حلقه بزنند که محال است مانند گذشته تز پوپولیستی او پاسخگو باشد. مهم‌تر از همه این که از میان اعضای جبهه پایداری هم که روزی عاشق سینه‌چاک محمود احمدی‌نژاد بودند، کسی دیگر دل به او نبسته یا علنا ابراز حمایت از او نمی‌کنند. هر چند تک و توک هستند کسانی در جمع پایداری‌ها که هنوز احمدی‌نژاد این روز‌ها را احمدی‌نژاد آن‌روز‌ها می‌دانند.

حال محمود احمدی‌نژاد اگر به‌مانند انتخابات مجلس قبل قصد و عزم ورود به انتخابات مجلس را هم کرده باشد با کدام عِده و عُده قرار است لیستی را بسته و پای آن را امضا کند؟ به فرض تصمیم او به ماندن در خارج از گود و همراهی و حمایت از نزدیکان خود برای ورود به مجلس، او چه کسی را دارد که نماینده خود در پارلمان کند؟ پُر کردن دو یا حتی یک لیست، یعنی این که محمود احمدی‌نژاد همین حالا باید ۳۰ تا ۶۰ نفر را در چنته و کنار خود داشته باشد. این در حالی است که به راحتی می‎توان اصحاب او را با کمک انگشتان دو دست شمرد.

بقایی و مشایی که تنها باقیماندگان از دسته عاشقان و مشتاقان احمدی‌نژاد محسوب می‎شوند، هر دو در زندان هستند و به فرض آزادی هم با کدام صلاحیت خواهند توانست از شورای نگهبان مُهر تایید بگیرند؟ عبدالرضا شیخ‌الاسلام که زمانی وزیر کار محمود احمدی‌نژاد بود و تا مدت‌ها پس از پایان ریاست‌جمهوری او نیز جز حلقه نزدیکان او به حساب می‎آمد، همچون بسیاری دیگر از دولتمردان کابینه دهم، او نیز مدتی است از نظر‌ها پنهان شد؛ آنچنان که دیگر چندان خبری از الهام و ثمره هاشمی و حتی تمدن هم در اطراف احمدی‌نژاد نیست.

بهمن شریف‌زاده هم که سرلیست دیگر فهرست انتخاباتی منتسب به او بود، چقدر شانس عبور از شورای نگهبان و چقدر شانس رای‌آوری دارد؟ تقریبا هیچ. جوانفکر و داوری هم که از مریدان این روز‌های او هستند آیا با پرونده‌های قضایی که دارند قادر به گرفتن تایید صلاحیت از شورای نگهبان هستند؟ حتی اگر این چند یار همیشه همراه را کنار بگذاریم آیا احمدی‌نژاد که نه تشکیلات حزبی و سیاسی دارد و نه تشکیلات حزبی و سیاسی حاضر است از او حمایت کند توان بستن لیستی چهره‌محور برای انتخابات ۹۸ را دارد؟

تنها یک راه باقی می‎ماند و آن این که محمود احمدی‎نژاد با چهره‌های ناشناخته‌ای که بیشتر حامیان مردمی او هستند وارد رقابت شود. چهره‎های ناشناخته‌ای که تنها بتوانند لیست‌پرکن باشند، چه عایدی برای رییس دولت‌های نهم و دهم دارد. آیا چیزی غیر از باخت را نصیب او خواهد کرد؟

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.