يکشنبه 28 مهر 1398 - Sunday, October 20, 2019
تاریخ :1398/04/04 7:44 AM
سازمان تبلیغات اسلامی نیازمند پوست اندازی
حجت‌الاسلام والمسلمین دقیقی شاهرودی گفت: سازمان تبلیغات اسلامی که مجموعه ای انقلابی است و خدمات بسیاری نیز برای کشور داشته است، باید با درک شرایط فرهنگی کشور پوست اندازی کند.

 حجت‌الاسلام والمسلمین «حسین دقیقی شاهرودی» در همایش «تبیین شیوه های نوین تبلیغ در عصر انقلاب اسلامی» که با حضور جمعی از ائمه جماعات مساجد و استادان و طلاب حوزه های علمیه در مسجد روح الله منطقه افسریه تهران برگزار شد با بیان اینکه انقلاب اسلامی موجب گسترش تبلیغات دینی در کشور شد، اظهار کرد: بعضی می گویند چرا با وجود گسترش دستگاه ها و نهادهای تبلیغی و فرهنگی در کشور، شاهد افول برخی از محاسن اخلاقی و در مقابل افزایش برخی از مظاهر فساد در جامعه هستیم، پاسخ این است که برخی از این دستگاه ها روش های تبلیغی خود را به روز نکرده اند.

 این عضو جامعه وعاظ افزود: تعدد دستگاه های تبلیغی و فرهنگی و نبود مرکز  فرماندهی مشخص در این حوزه، یکی از مشکلات مهم است که باید مسئولان مربوطه تدبیری برای این موضوع که ضربات مهلکی نیز بر فرهنگ سازی در کشور وارد آورده، اتخاذ کنند. وحدت رویه در هر حوزه ای به ویژه حوزه فرهنگ که برداشت های مختلف درباره آن وجود دارد، ضروری است.

 
این کارشناس حوزه فرهنگ و سیاست بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی که مجموعه ای انقلابی است و خدمات بسیاری نیز برای کشور داشته است، باید با درک شرایط فرهنگی کشور پوست اندازی کند و این موضوع نباید به تغییرات مدیریت محدود شود بلکه باید ساختارها و روش ها نیز متحول شوند.

 دقیقی شاهرودی گفت: الحمدالله حجت‌الاسلام والمسلمین قمی، روحانی متدین، انقلابی، باسواد و کار بلدی هستند که طی مدت حضور در سازمان تبلیغات اسلامی، تحولات و تغییرات سازنده ای ایجاد کرده اند و انشالله این موضوع موجب پویایی بیشتر در میان مبلغان کشور و به تبع آن، اقبال بیشتر مردم به دستاوردهای فرهنگی و تبلیغی نظام جمهوری اسلامی شود.

 امام جماعت مسجد روح الله ادامه داد: انقلاب اسلامی برآمده از مساجد، حوزه های علمیه و هیات های مذهبی است بنابراین دستگاه های متولی و پشتیبان در مدیریت این مراکز دینی، علمی و فرهنگی باید مقتضیات زمان را در اداره آنها لحاظ کنند. برای نمونه وقتی فضای مجازی وارد تک تک خانه های ایران شده و از پیر و جوان از طریق آن با همدیگر ارتباط پیدا می کنند، نمی توان به روش های سنتی تبلیغ که البته در جای خود بسیار ارزشمند و مفید هستند، بسنده کرد.

 این کارشناس در حوزه دین و فرهنگ با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، توجه ویژه ای به نسل جوان نشان داده اند، اضافه کرد: سازمان تبلیغات اسلامی و سایر مراکز مشابه باید در برنامه ریزی های خود بیشترین توجه را به جذب بیشتر این گروه سنی و ایجاد تربیت دینی در آنان کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دقیقی شاهرودی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری درباره محور بودن مساجد در اجرای برنامه های قرآنی، افزود: سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه، دفتر تبلیغات اسلامی و سایر مراکز دینی، فرهنگی و تبلیغی کشور باید زمینه اجرای برنامه های مختلف در مساجد و تحت مدیریت و نظارت ائمه جماعات را فراهم کنند.


نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.