يکشنبه 28 مهر 1398 - Sunday, October 20, 2019
تاریخ :1398/03/26 7:26 AM
زشت و زیبای اقدام راننده آمر به معروف
آیت‌الله مجد هاشمی گفت: تا زمانی که فرهنگ سازی درباره روش های صحیح امر به معروف و نهی از منکر از سوی رسانه ها و دستگاه های مربوطه انجام نگرفته است اجرای این فریضه الهی با حواشی زیادی همراه می شود.


آیت‌الله «سیدمحمود مجد هاشمی» در گفت و گویی درباره اقدام «سعید عابد» راننده اسنپ در مقابله با بی حجابی یک مسافر زن، اظهار کرد: توصیه قرآن این است که برای امر به معروف و نهی از ابتدا باید شرایط موثر بودن این کار مهیا شود و سپس، فرد آمر یا ناهی باید آموزش های لازم را کسب کرده و خودش نیز انسان صالحی باشد.

 این عضو موسس کمیته انقلاب اسلامی افزود: وقتی این کمیته در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به منظور مقابله با مظاهر فساد و اقدمات خرابکارانه و منافی عفت عمومی تشکیل شد، دقت زیادی در انتخاب افراد عضو این مجموعه داشتیم.


تولیت حوزه علمیه باقرالعلوم(ع) گفت: تا زمانی که فرهنگ سازی درباره روش های صحیح امر به معروف و نهی از منکر از سوی رسانه ها و دستگاه های مربوطه انجام نگرفته است اجرای این فریضه الهی با حواشی زیادی همراه می شود، موضوعی که درباره اقدام راننده اسنپ که با بی حجابی فردی مقابله کرده بود، دیده شد.

 

آیت‌الله مجد گفت: شخصا ار مرحوم آیت الله العظمی مرعشی نجفی از مراجع معظم تقلید جهان تشیع شنیدم که فرمودند دستگاه ها تبلیغاتی و رسانه ای رضاخان پیش از انجام اقدام ضد دینی و ضد انسانی کشف حجاب و برداشتن عمامه از سر روحانیون، مجموعه ای از اقدامات را انجام داد. ایشان فرمودند زمانی که متوجه گریه های همه روزه یکی از مامومینم شدم. از وی دلیل این موضوع را پرسیدم، گفت: کاری کرده ام که امیدوارم خدا مرا ببخشد. گفتم، خدا بخشنده است و همه را می بخشد، گفت: در دوران رضاخان به تعدادی از افسران ارتش از جمله بنده دستور دادند حدود چهل روز محاسن خود را نتراشیم. بعد از آن مامور شدیم لباس روحانیت را بپوشم و کارهای زشت، زننده و خلاف احکام شرع و عفت عمومی انجام دهیم.

ما چند ماه این کار را کردیم تا اینکه موضوع برداشتن عمامه از سر روحانیون مطرح شد. چون برخی از مردم، آن رفتارهای زشت را از ما که در واقع روحانی نما بودیم، مشاهده کرده بودند، خیلی با این اقدام رضاخان مقابله نکردند.

 

این نماینده ولی فقیه و مراجع معظم تقلید اظهار کرد: برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر ابتدا باید فرهنگ سازی صورت گیرد و بیش از همه زشتی احکام خلاف شرع بیان شود. به یاد دارم زمانی برای تبلیغ به منطقه ای در دماوند رفتم و در آنجا با نوجوانانی روبرو شدم که با هزار و یک رودربایستی از من می خواستند که برای خواستگاری از دختری برای آنان، پیشقدم شوم. این موضوع به این دلیل بود که به دلیل وضعیت جغرافیایی این منطقه، میزان ارتباط آنان با تهرانی و شهرنشین ها بسیار کم بود. این درحالی بود که اهالی منطقه دیگری از دماوند که دسترسی خوبی به جاده تهران شمال داشت و تعدادی از پایتخت نشینان در آنجا صاحب منزل و ویلا بودند، از این موضوع نزد من گلایه می کردند که بعضی از جوانان آنها حاضر به ازدواج با دختران آن منطقه نیستند. علت را که پرسیدم، گفتند، مشاهده دختران شهرنشینان باعث تغییر ذائقه پسران جوانشان شده است.

 

امام جماعت مسجد باقرالعلوم(ع) گفت: دوباره تاکید می کنیم برای انجام هر کار خیری یا مقابله با هر کار زشت و پستی، ابتدا باید رسانه ها و دستگاه ها فرهنگ سازی کنند تا حواشی پیش نیاید و اصل کار مخدوش نشود.

 

این عضو موسس مرکز رسیدگی به امور مساجد اضافه کرد: مردم ذاتا و فطرتا خداجو هستند و به زیبایی تمایل دارند، بنابراین اگر زیبایی را ببینند امکان دارد دل به وضع موجود نبندند. فردی چند سال است به خواستگاری می رود اما هر بار بهانه می آورد و ازدواج نمی کند. زمانی از او در این پرسیدم، گفت: مشاهده برخی از خانم ها در کوچه ها و خیابان ها باعث شده، در انتخابم بسیار سخت گیر شوم.

 
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.