دوشنبه 20 آبان 1398 - Monday, November 11, 2019
تاریخ :1398/03/18 8:29 AM
برد سخت برزیل مقابل ایران
تیم‌های ملی والیبال ایران و برزیل از ساعت ۱۱ و ۱۰ دقیقه به مصاف یکدیگر رفتند.

به گزارش بصیرآنلاین،تیمهای ملی والیبال  ایران و برزیل امروز در نخستین دیدارشان در هفته دوم رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال از ساعت ۱۱ و ۱۰ دقیقه به وقت تهران به مصاف یکدیگر رفتند. این بازی در حالی آغاز شد که هر دو تیم در هفته نخست این رقابت‌ها که در چین برگزار شد هر ۳ دیدار خود را پیروز شده بودند و ۹ امتیاز کسب کرده بودند.

ایران و برزیل پیش از این سابقه ۱۳ رویارویی را داشتند که حاصل آن ۱۰ پیروزی برای برزیلی‌ها و ۳ پیروزی برای ایران بوده است.

ایران ۰ - برزیل ۰ / گزارش لحظه به لحظه

تاریخچه دیدار دو تیم 

جام جهانی ۱۹۹۱: ایران صفر – برزیل ۳
جام قهرمانان بزرگ جهان ۲۰۰۹: ایران یک – برزیل ۳
جام جهانی ۲۰۱۱: ایران صفر – برزیل ۳
جام قهرمانان بزرگ جهان ۲۰۱۳: ایران یک – برزیل ۳
لیگ جهانی ۲۰۱۴: ایران ۲ – برزیل ۳
لیگ جهانی ۲۰۱۴: ایران ۳ – برزیل صفر
لیگ جهانی ۲۰۱۴: ایران ۳ – برزیل ۲
لیگ جهانی ۲۰۱۴: ایران ۲ – برزیل ۳
لیگ جهانی ۲۰۱۴: ایران ۳ – برزیل یک
لیگ جهانی ۲۰۱۶: ایران یک – برزیل ۳
لیگ جهانی ۲۰۱۶: ایران صفر – برزیل ۳
لیگ جهانی ۲۰۱۷: برزیل ۳ – ایران یک
لیگ جهانی ۲۰۱۸: برزیل ۳ - ایران ۲

ایران ۰ - برزیل ۰ / گزارش لحظه به لحظه

ست اول / ایران ۲۵ - برزیل ۲۳ 

دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران و برزیل همان طور که پیش بینی می‌شد بسیار جذاب آغاز شد. برزیلی‌ها نخستین امتیاز را به دست آوردند، اما شاگردان کولاکوویچ خیلی خوب از همان ابتدا بازی را کنترل کردند و اجازه ندادند تا فاصله شان با حریف قدرتمندشان یعنی برزیل زیاد شود.  

دو تیم بازی کاملا پایاپای و زیبایی را تا امتیاز ۸ که برای برزیل به دست آمد به نمایش گذاشتند، اما سرویس‌های خوب امیر غفور و ضربات محک او باعث شد تا نمایش ایران بهتر از حریف باشد. دسوزا هم در طرف مقابل حرکات خوبی را انجام می‌داد و در این ست حداقل ۳ رالی جذاب و دیدنی رقم خورد.  

تیم ملی والیبال ایران اولین تیمی بود که به امتیاز ۱۶ رسید. پاس‌های خوب و کوتاه سعید معروف و همکاری خوب و تیمی بازیکنان باعث شد که تا پایان همان اختلاف ۲ امتیاز حفظ شود و ایرانی با نتیجه ۲۵ - ۲۳ برنده ست نخست باشد.  

ایران ۱ - برزیل ۱ / گزارش لحظه به لحظه

ست دوم / ایران ۱۶ - برزیل ۲۵ 

تیم ملی برزیل در ست دوم با یک تغییر به راحتی توانست جریان بازی را عوض کند. سلسائو در این ست خیلی خوب بازی را آغاز کرد و آن‌ها با سرویس‌های خوب و دقیق و همچنین دریافت‌های مناسب خیلی سریع جریان بازی را در دست گرفتند و توانستند از همان ابتدا اختلاف را زیاد کنند.  

برزیلی‌ها در این ست خیلی زود به امتیاز‌های ۸ و ۱۶ رسیدند و در پاره‌های از زمان‌های این بازی اختلاف دو تیم به ۱۰ امتیاز هم رسید. ملی پوشان کشورمان در این ست در دریافت و ضربه‌های آخر خیلی خوب نبودند و در نهایت با نتیجه ۲۵ - ۱۶ باختند.

ایران ۱ - برزیل ۱ / گزارش لحظه به لحظه

ست سوم / ایران ۲۵ - برزیل ۲۱ 

شاگردان کولاکوویچ در ست سوم مسابقه بر خلاف ست دوم آن بازی زیبایی را به نمایش گذاشتند. آن‌ها از بازی قدرتی رو به بازی سرعتی آوردند و برزیلی‌هایی که در ست دوم کاملا بازی را در دست داشتند در این ست رفته رفته کنترل بازی را از دست دادند.  

دو تیم در ابتدا بازی نزدیکی را به نمایش گذاشتند، اما این برزیلی‌ها بودند که با یک امتیاز از ملی پوشان پیش بودند البته این روند تا همان میانه‌های بازی بیشتر ادامه دار نبود و در ادامه این سرو قامتان بودند که با ضربات نهایی خود و دریافت‌های مناسب توانستند در پایان این ست ۲۵ - ۲۱ برنده باشند.  

ایران ۲ - برزیل ۲ / گزارش لحظه به لحظه

ست چهارم / ایران ۳۱ - برزیل ۳۳ 

بازی در ست چهارم بسیار نفسگیر و جذاب دنبال شد و شاگردان کولاکوویچ در این ست هم با قدرت به میدان آمدند. دو تیم بازی نزدیکی را ارائه دادند، اما این برزیلی‌ها بودند که با اختلاف یک امتیاز از ایران جلو بودند و به امتیاز ۸ رسیدند البته این برتی آن‌ها شکننده بود و در ادامه کار سر قامتان ایرانی خیلی خوب جریان بازی را در کنترل گرفتند و موفق شدند از حریف صاحب نامشان پیش بگیرند.  

شاگردان کولاکوویچ در حالی به امتیاز ۲۱ رسیدند که برزیلی‌ها از آن‌ها ۳ امتیاز عقب بودند، اما بازیکنان قدرتمند برزیل کار را به تساوی کشاندند و دو تیم بازی نفسگیری  را به نمایش گذاشتند البته برزیلی‌ها در این ست و در حالی که امتیاز‌ها پایاپای پیش می‌رفت در یک صحنه هم با خوش شانسی در داوری رو به رو شدند تا بازی را واگذار نکنند در ادامه حساسیت امتیاز‌های پایانی باعث شد تا سرمربیان هر دو تیم درخواست بازبینی‌های زیادی داشته باشند با این حال در پایان برزیل موفق شد با نتیجه ۳۳ - ۳۱ برنده این ست باشد.  

ایران ۲ - برزیل ۲ / گزارش لحظه به لحظه

ست پنجم / ایران ۱۰ - برزیل ۱۵  

تیم ملی والیبال کشورمان در ست پنجم دیگر تمرکز ست‌های قبلی را نداشتو بسیار بی دقت بود، اما برزیلی‌ها همان کیفیت ابتدای کارشان را حفظ کردند و با ضربه‌های دقیق و دریافت‌های مناسب توانستند کنترل بازی را در دست بگیرند و به راحتی امتیاز بگیرند در نهایت برزیل موفق شد با نتیجه  ۱۵ - ۱۰ مقابل تیم ملی والیبال کشورمان به برتری برسد.  

شاگردان کولاکوویچ هم با این نتیجه یک امتیاز گرفتند و ۱۰ امتیازی شدند تا پس از برزیل ۱۱ امتیازه در جایگاه دوم جدول بایستند.

ایران ۲ - برزیل ۳ / تیم اول جهان به سختی از سد شاگردان کولاکوویچ گذشت


بیشتر بخوانید:

غفور امتیاز آورترین بازیکن دیدار ایران و ایتالیا

تیم ملی ایران ۳ – ایتالیا ۲ / غول کشی در اولین روز از جام بزرگان جهان در ناگویا

ایران - ایتالیا / بازی نه چندان آسان در گام نخست/ آسمان خراشان و کولاکوویچ در اندیشه هفتمین برد مقابل لاجوردی پوشان

ایران - برزیل / جدال برای تثبیت صدرنشینی در توکیو


انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.