شنبه 26 مرداد 1398 - Saturday, August 17, 2019
علت به تعویق افتادن تشکیل بازار متشکل ارزیحقوق‌های نجومی به نام بازنشستگان به کام مدیرانکُشنده‌ترین بیماری‌ها را بشناسیدفرار مالیاتی ترامپ با بزچرانی!صفحه نخست روزنامه‌های امروزخرید زمین با پول دارو در دانشگاه‌های علوم پزشکی را نمی‌توانم رد کنم/ باید بودجه دارویی به حسابی جدا ریخته شودماجرای حساب اجاره‌ای برای باربران بازار‌هاخط‌‌ و‌ نشان «FBI» برای مدعوین کنفرانس «افق نو»هشت تیم لیگ برتر با البسه خارجیمقابله با فساد باید جهادگونه باشد/ در بخش‌های مختلف دفاعی حرکت جهشی به سمت قله داریمصحبت‌های مقام عراقی از نقش سردار سلیمانی در مقابله با داعشافزایش سطح کیفیت در حوزه دریانوردیفرار کشتی گیر ایرانی از قرعه نحستحقق قانون فارغ از مطبوعات آزاد ناممکن استهمکاری‌های نفتی و بانکی اصلی‌ترین حقوق اقتصادی ایران در برجام استوزیر خارجه نماینده کل ملت ایران است، نه جناح‌ها و گروه‌هامجوز واردات برنج صادر شدپنجمین مزه موجود در دنیاگاف جدید ترامپگاف بزرگ بی‌بی‌سی
تاریخ :1398/02/18 8:51 AM
گمراهی، بی راهه از مسیر عاشقی در رمضان
کار‌هایی هستند که انسان را از مسیر بندگی دور و به بیراهه می‌کشانند.

به گزارش بصیرآنلاین، یکی از دغدغه‌های اصلی در ماه مبارک رمضان برای روزه داران، دور شدن از گناه و هر آن چیزی است که انسان را از عبادت دور می‌کند. حالا این اعمال گمراه کننده کدام اعمال هستند؟

حجت الاسلام و المسلمین محمد صادق کفیل کارشناس مذهبی و پژوهشگر دینی در این باره، گفت: دوست نداریم گمراه شویم. گاهی هم دست به دعا بر می‌داریم و می‌گوییم خدایا ما را جزو گمراهان قرار نده. در نماز که همیشه می‌گوییم خدایا نکند من جزو مغضوبین و گمراهان از راه تو باشم. آیا دعا می‌کنیم به سمت پروردگار حرکت کنیم یا نه؟ وقتی می‌گوییم خدایا من را جزو گمراهان قرار نده، باید بدانیم، چه چیز من را گمراه می‌کند. چند گمراه کننده داریم؛ یک رفیقِ بد. در محشر بعضی‌ها غصه می‌خورند و می‌گویند یا وَیْلَتی لَیْتَنی لَمْ أَتَّخِذْ فُلاناً خَلیلاً خدایا کاش با فلانی رفیق نشده بودم. با فلانی رفیق شدی؛ مگر چه شد؟ این من را گمراهم کرد. این رفیق من را از خدا دور کرد.

گمراهی، بی راهه از مسیر عاشقی در رمضان

وی افزود: یکی دیگر از موارد گمراه کننده، هوا و هوس است. یعنی هر چه دلم خواست، انجام دهم. خدا در قرآن می‌گوید وَلَا تَتَّبِعِ الْهَوَىٰ. تبعیت از هوای نفس نکن. چه ضرری دارد؟ تو را از راه خدا گمراه می‌کند. هوا و هوس در وجود آدم است. هوای نفس می‌گوید این کار را بکن و آن کار را بکن. هر چه می‌گوید، می‌گوییم چشم؛ می‌خواهیم دلش نشکند. سومین گمراه کننده، رهبران گمراه هستند. خدا در سوره طا‌ها می‌گوید، فرعون قومش را گمراه کرد. آدم از رهبر گمراه تبعیت کند، گمراه می‌شود. شیطان هم رهبر گمراه و دشمن آشکار است. نقشه شیطان این است که ما را بیچاره کند. شیطان کار‌هایی را برای ما خوب جلوه می‌کند که ما را گمراه کند.

در ادامه می‌توانید ویدیو کامل این گفتگو را مشاهده کنید.

دانلود

00:00 02:54

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.