شنبه 26 مرداد 1398 - Saturday, August 17, 2019
علت به تعویق افتادن تشکیل بازار متشکل ارزیحقوق‌های نجومی به نام بازنشستگان به کام مدیرانکُشنده‌ترین بیماری‌ها را بشناسیدفرار مالیاتی ترامپ با بزچرانی!صفحه نخست روزنامه‌های امروزخرید زمین با پول دارو در دانشگاه‌های علوم پزشکی را نمی‌توانم رد کنم/ باید بودجه دارویی به حسابی جدا ریخته شودماجرای حساب اجاره‌ای برای باربران بازار‌هاخط‌‌ و‌ نشان «FBI» برای مدعوین کنفرانس «افق نو»هشت تیم لیگ برتر با البسه خارجیمقابله با فساد باید جهادگونه باشد/ در بخش‌های مختلف دفاعی حرکت جهشی به سمت قله داریمصحبت‌های مقام عراقی از نقش سردار سلیمانی در مقابله با داعشافزایش سطح کیفیت در حوزه دریانوردیفرار کشتی گیر ایرانی از قرعه نحستحقق قانون فارغ از مطبوعات آزاد ناممکن استهمکاری‌های نفتی و بانکی اصلی‌ترین حقوق اقتصادی ایران در برجام استوزیر خارجه نماینده کل ملت ایران است، نه جناح‌ها و گروه‌هامجوز واردات برنج صادر شدپنجمین مزه موجود در دنیاگاف جدید ترامپگاف بزرگ بی‌بی‌سی
تاریخ :1398/02/18 8:49 AM
حمایت از تئاتر‌های لاکچری ادامه دارد
فروش بلیت‌های گرانقیمت تئاتر ابهاماتی چون بی‌توجهی به دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را در پی داشت.

به گزارش بصیرآنلاین، در سال‌های اخیر شاهد نمایش‌هایی با قیمت‌های گزاف بوده ایم و البته بسیاری از اهالی تئاتر اجرای این نمایش‌ها را لطمه به اصل تئاتر و سبب ایجاد طبقه فقیر و غنی در تئاتر می‌دانند. نمایش‌های به اصطلاح لاکچری که در سال‌های اخیر جریان ساز شده و کارگردانان با استفاده از هنرمندان سینما این نمایش‌ها را در گران‌ترین سالن‌ها روی صحنه می‌برند و هزینه‌های زیادی برای نمایشی که حتی بار‌ها و بار‌ها در سالن‌های کوچک و بزرگ تئاتر، با هنرمندان نو پا و پیشکسوت اجرا رفته، می‌کنند.

شاید بتوان حسین پارسایی را سلطان تئاتر لاکچری دانست، زیرا هر زمان صحبت از این گونه تئاتر‌ها و به روی صحنه رفتن آن‌ها می‌شود، ناخودآگاه همه ذهن‌ها به سمت حسین پارسایی می‌رود. شاید آقای پارسایی با این کار قصد داشت سبک جدیدی را در تئاتر پایه گذاری کند که البته به حال دانشجویان تئاتری فکری نکرده است.

این سوال ذهن همه را درگیر خود می‌کند که وزارت ارشاد تا چه اندازه از تئاتر‌های لاکچری حمایت می‌کند؟


آیا تئاترهای لاکچری پایان پذیر است؟

مهر سال ۹۷ بود که سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توئیتی درباره تئاتر لاکچری زد و آن را تیری خلاص به هنر مردمی دانست. این توتیت خیال بسیاری از هنرمندان پیشکسوت تئاتر را راحت کرد، اما بعد از آن نیز شاهد اجرای نمایشی لاکچری بودیم که دوباره تیری به بدنه تئاتر اصیل این سرزمین زد و شاید با وعده‌ای که مسئولان داده بودند، فکر می‌کردیم سال ۹۸ سالی کم رنگ برای تئاتر‌هایی با اجرای سلبریتی‌ها است، اما هنوز که ۲ ماهی از سال ۱۳۹۸ نگذشته، شاهد اجرای نمایشی دیگر در یکی از هتل‌های تهران هستیم. این در حالی است که هنرمندان تئاتری انتظار حمایتی از سوی مسئولان برای نمایش‌های خود را دارند و البته بسیاری از آن‌ها با مشکلاتی متعدد نمایش‌ها را روی صحنه می‌برند.

آیا تئاترهای لاکچری پایان پذیر است؟

منظور وزیر ارشاد این بود که فقط تئاتر منحصر به تئاتر‌های لاکچری نباشد

شهرام کرمی مدیر مرکز هنر‌های نمایشی در گفتگو با خبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص اجرای پرهزینه نمایش «عروس مردگان» و اجرای تئاتر‌های لاکچری از این دست گفت: نمایش «عروس مردگان» یک کار تلفیقی از تئاتر و موسیقی است و در واقع منظور از صحبت سال گذشته آقای صالحی وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی مطرح کردند، این بود که فقط تئاتر منحصر به تئاتر‌های تحت عنوان لاکچری نباشد تا تئاتر مجبور به قشر بندی نشود و فقط یک گروه خاصی را ببینیم، صحبت‌های وزیر در راستای حمایت بیشتر از تئاتر‌های مردم پسند بود که ما هم در حال حاضر این کار را انجام می‌دهیم.

وی افزود: به هر حال یک سری نمایش‌هایی داریم که نمایش‌های هزینه بری هستند و در بخش خصوصی تولید می‌شوند، هزینه اجاره سالن بالاتری دارند و کار‌هایی ترکیبی یا تلفیق موسیقی و نمایش هستند و ما نیز سعی کردیم در تعیین هزینه‌ها و نوع مخاطب به یک شکلی این فضا را داشته باشیم.

کرمی در خصوص اینکه در سال ۹۸ نیز شاهد تئاتر‌های لاکچری و بلیط‌هایی با قیمت بسیار بالا هستیم، بیان کرد: در حال حاضر قیمت بلیط کنسرت موسیقی ۲۵۰ هزار تومان است و زمانی که کار تلفیقی می‌شود، طبیعی است که هزینه‌ها بالاتر رود و باید نسبت به نرخ تورم و قیمت‌های بلیط، اجاره سالن، هزینه گروه را بسنجید.

با تامل در صحبت‌های مدیر کل مرکز هنر‌های نمایشی متوجه می‌شویم که اجرای این نمایش‌ها بی پایان نیست و کارگردانان با هزینه‌های گزافی که انجام می‌دهند، برگشت و سود هزینه‌های خود را از مردم می‌خواهند، زیرا اگر چنین نبود همان نمایش‌ها را با همان بازیگران، ولی با قیمت‌های مناسب‌تر در سالن‌های مخصوص اهالی تئاتر به اجرا می‌بردند تا مخاطبان بسیاری از قشر‌های مختلف با هزینه کمتر به تماشای آن نمایش بنشینند.

انتهای پیام/

 

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.