شنبه 26 مرداد 1398 - Saturday, August 17, 2019
علت به تعویق افتادن تشکیل بازار متشکل ارزیحقوق‌های نجومی به نام بازنشستگان به کام مدیرانکُشنده‌ترین بیماری‌ها را بشناسیدفرار مالیاتی ترامپ با بزچرانی!صفحه نخست روزنامه‌های امروزخرید زمین با پول دارو در دانشگاه‌های علوم پزشکی را نمی‌توانم رد کنم/ باید بودجه دارویی به حسابی جدا ریخته شودماجرای حساب اجاره‌ای برای باربران بازار‌هاخط‌‌ و‌ نشان «FBI» برای مدعوین کنفرانس «افق نو»هشت تیم لیگ برتر با البسه خارجیمقابله با فساد باید جهادگونه باشد/ در بخش‌های مختلف دفاعی حرکت جهشی به سمت قله داریمصحبت‌های مقام عراقی از نقش سردار سلیمانی در مقابله با داعشافزایش سطح کیفیت در حوزه دریانوردیفرار کشتی گیر ایرانی از قرعه نحستحقق قانون فارغ از مطبوعات آزاد ناممکن استهمکاری‌های نفتی و بانکی اصلی‌ترین حقوق اقتصادی ایران در برجام استوزیر خارجه نماینده کل ملت ایران است، نه جناح‌ها و گروه‌هامجوز واردات برنج صادر شدپنجمین مزه موجود در دنیاگاف جدید ترامپگاف بزرگ بی‌بی‌سی
تاریخ :1398/02/15 8:04 AM
توییتر دروغگویی را رواج می‌دهد!
تحقیقات جدید نشان داده است که شبکه اجتماعی توییتر باعث تقویت و ترویج دروغ گویی در فضای مجازی شده است.

توییتر دروغ گویی را ترویج می‌کندبه گزارش بصیرآنلاین، تحقیقات جدید کارشناسان فناوری نشان داده است که شبکه اجتماعی توییتر سبب انتشار اسناد غیرواقعی و ترویج دروغ گویی در فضای مجازی می‌شود. در جریان این تحقیقات یکی از کاربران توییتر که به طور ویژه مورد بررسی قرار گرفته دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا است. پس از بررسی توییت‌های دونالد ترامپ مشخص شد بیش از یک سوم توییت‌های او شامل اطلاعات دروغین هستند.

«توییتر طوفانی را با توییت‌های جعلی ترامپ در دنیا ایجاد کرده است.» این جمله‌ای است که کاربران منتقد توییت‌های جعلی و انتشار اسناد نامعتبر در توییتر برای توصیف توییت‌های جنجالی رییس جمهور آمریکا به کار می‌برند. نتایج گرفته شده از تحقیقات جدید در فضای شبکه اجتماعی بیانگر دروغ بودن بیش از ۳۰ درصد پیام‌های فرستاده شده روی این رسانه اجتماعی است. اما آنچه در این تحقیقات بیش از هر چیز مورد توجه قرار گرفته است، استفاده گسترده دونالد ترامپ از اطلاعات دروغ در توییت‌های خود است.

در این تحقیقات بیش از ۲۰۰۰ توییت پست شده در فاصله زمانی بین ۶ بهمن تا ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ مورد تحلیل و ارزیابی قرار گرفته است. در همین بازه زمانی دونالد ترامپ حدود ۴۰۰ کلمه نامفهوم و اشتباه را در توییت‌های خود استفاده کرده است. وسعت دروغ گویی در توییت‌های عالی‌ترین مقام ایالات متحده آمریکا نشانه‌ای هرچند کوچک، ولی قابل استناد در موضوع قابل اعتماد نبودن سیاست‌های دولتمردان آمریکا است.

توییتر دروغ گویی را ترویج می‌کند

تحلیل گران سیاسی معتقدند این نوع از نوشتار و استفاده از منابع غیرواقعی تنها به ترامپ محدود نمی‌شود و بسیاری دیگر از رسانه‌ها و سیاست‌مداران آمریکایی برای تشویش اذهان عمومی و ایجاد نوسان در بازار‌های جهان، توییت‌هایی با محتوای دروغین را ارسال می‌کنند. سیاست مداران آمریکایی با درک قدرت نفوذ شبکه‌های اجتماعی در بین مردم در سراسر جهان به شکلی نادرست و غیراخلاقی از آن استفاده می‌کنند.


بیشتر بخوانید: تاثیرات مخرب فیسبوک بر سایر پیام‌رسان‌ها


انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.