يکشنبه 27 مرداد 1398 - Sunday, August 18, 2019
علت به تعویق افتادن تشکیل بازار متشکل ارزیحقوق‌های نجومی به نام بازنشستگان به کام مدیرانکُشنده‌ترین بیماری‌ها را بشناسیدفرار مالیاتی ترامپ با بزچرانی!صفحه نخست روزنامه‌های امروزخرید زمین با پول دارو در دانشگاه‌های علوم پزشکی را نمی‌توانم رد کنم/ باید بودجه دارویی به حسابی جدا ریخته شودماجرای حساب اجاره‌ای برای باربران بازار‌هاخط‌‌ و‌ نشان «FBI» برای مدعوین کنفرانس «افق نو»هشت تیم لیگ برتر با البسه خارجیمقابله با فساد باید جهادگونه باشد/ در بخش‌های مختلف دفاعی حرکت جهشی به سمت قله داریمصحبت‌های مقام عراقی از نقش سردار سلیمانی در مقابله با داعشافزایش سطح کیفیت در حوزه دریانوردیفرار کشتی گیر ایرانی از قرعه نحستحقق قانون فارغ از مطبوعات آزاد ناممکن استهمکاری‌های نفتی و بانکی اصلی‌ترین حقوق اقتصادی ایران در برجام استوزیر خارجه نماینده کل ملت ایران است، نه جناح‌ها و گروه‌هامجوز واردات برنج صادر شدپنجمین مزه موجود در دنیاگاف جدید ترامپگاف بزرگ بی‌بی‌سی
تاریخ :1398/02/05 4:25 PM
واقعه طبس، مقدمه ای برای احساس اقتدار ملی در برابر تهدیدات پوشالی استکبار جهانی است
عضو هیات علمی دانشگاه گفت: طبس به ما اعتماد به نفس می دهد و یادآور جنگ بدر و مقدمه ای برای احساس اقتدار ملی در برابر تهدیدات پوشالی استکبار جهانی است....
عضو هیات علمی دانشگاه در سالروز شکست امریکا در طبس در یادداشتی به ابعاد مختلف دشمنی امریکای جنایتکار در قبال جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

به گزارش بصیرآنلاین، دکتر  صادقعلی رنجبر در یادداشت  خود آورده است: 

یا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ يَنْصُرْکُمْ وَ يُثَبِّتْ أَقْدامَکُمْ 
تلقی می شود و نشان می دهد که ما اگر یه خدا اعتماد داشته و بر اساس دین الهی رفتار کنیم، قطعا” خداوند به وعده خود که یاری یاری کنندگان خداست، عمل خواهد کرد.

از سویی دیگر این واقعه نشان از پوشالی بودن قدرت نظامی و بالاتر از آن قدرت روانی ارتشی است که مجهز به پیشرفته ترین سلاحهای جهان بوده و هست!

واقعه طبس اگر چه در گذشته اتفاق افتاده، اما به عنوان یک آینه عبرت می تواند چشم اندازی برای ترسیم سیاست های ما در آینده باشد.

اما باید پذیرفت دشمنی که سابقه حماقت دارد، علیرغم همه محاسبات کارشناسی، باز هم محتمل است که در چرخه تکرار تهدیدها و بخاطر دریافت اطلاعات غلط از عوامل غلط انداز و برخورداری از غلط ترین تحلیلها، این حماقت را تکرار کند!

بنابر این وظیفه ما در چنین شرایط “نه جنگ و نه صلح” و موسوم به “جنگ سرد”، کاملا” روشن است و در رأس همه این تکلیفها، رساندن توان دفاعی کشور به اوج آمادگی است!

در تعریف توان دفاعی کشور باید بر دو مؤلفه تأکید مؤکد کنیم که قطعا” یکی از آنها تجهیز نیروهای دفاعی به کارآمدترین و بازدارنده ترین سلاحهای مدرن است و اما دیگری و مهمتر از آن، توجیه درست افکار عمومی به منظور بالا بردن حس مشارکت عمومی و لازمه مقاومت همه جانبه ملی در برابر دشمن است که البته یکی از اولویت های اصلی اش، تقویت روحی نیروهای عملیاتی است.

پس واقعه طبس، هم بیانگر محتمل بودن تکرار حماقت نظام سلطه جهانی است و هم نشانگر لزوم بیداری همه جانبه ماست!

به هر حال باید بپذیریم که اگر در جنگ اقتصادی امروز، تمام راهها به روی ما بسته شود، قطعا” یا دشمن به فکر ضربه نهایی از طریق یک عملیات غافلگیرکننده نظامی به ماست و یا اینکه ما باید به یک عملیات پیش دستانه برای برون رفت از بن بست ها و شکست محاصره ها و پشیمان کردن و الزام دشمن به عقب نشینی مبادرت ورزیم.

طبس به ما اعتماد به نفس می دهد و یادآور جنگ بدر و مقدمه ای برای احساس اقتدار ملی در برابر تهدیدات پوشالی استکبار جهانی است.

جا دارد در شرایط امروز، قلم های مسموم که قصدشان خالی کردن دلهای مردم و ایجاد باورهای پیروزی کاذب در دشمن است، از فضاهای خودی طرد شده و کنار گذاشته شوند و قلم های انقلابی و متعهد و البته نه برای کوبیدن بر طبل های جنگ، بلکه برای ایجاد آمادگی دفاعی در مردم، میدان و فرمان رسانه ها و فضای مجازی را به دست گیرند.

در پایان تأکید می کنم که اولا” روند تحریم ها قطعا” بر اساس آرزوها و امیال دشمنان پیش نخواهد رفت و ایران راه دورزدن تحریمها را بلد است و ثانیا” ما هم باید با ابتکارات خاص خویش، از حجم وابستگی های اقتصادی خود کاسته و با تکیه بر منشور اقتصاد مقاومتی، از طریق رونق تولید، زمینه های ناکامی دشمن در جنگ اقتصادی را تقویت کنیم.


نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.