شنبه 26 مرداد 1398 - Saturday, August 17, 2019
علت به تعویق افتادن تشکیل بازار متشکل ارزیحقوق‌های نجومی به نام بازنشستگان به کام مدیرانکُشنده‌ترین بیماری‌ها را بشناسیدفرار مالیاتی ترامپ با بزچرانی!صفحه نخست روزنامه‌های امروزخرید زمین با پول دارو در دانشگاه‌های علوم پزشکی را نمی‌توانم رد کنم/ باید بودجه دارویی به حسابی جدا ریخته شودماجرای حساب اجاره‌ای برای باربران بازار‌هاخط‌‌ و‌ نشان «FBI» برای مدعوین کنفرانس «افق نو»هشت تیم لیگ برتر با البسه خارجیمقابله با فساد باید جهادگونه باشد/ در بخش‌های مختلف دفاعی حرکت جهشی به سمت قله داریمصحبت‌های مقام عراقی از نقش سردار سلیمانی در مقابله با داعشافزایش سطح کیفیت در حوزه دریانوردیفرار کشتی گیر ایرانی از قرعه نحستحقق قانون فارغ از مطبوعات آزاد ناممکن استهمکاری‌های نفتی و بانکی اصلی‌ترین حقوق اقتصادی ایران در برجام استوزیر خارجه نماینده کل ملت ایران است، نه جناح‌ها و گروه‌هامجوز واردات برنج صادر شدپنجمین مزه موجود در دنیاگاف جدید ترامپگاف بزرگ بی‌بی‌سی
تاریخ :1398/02/04 8:14 AM
چرا به زانو درد مبتلا می‌شویم؟
یک فیزیوتراپ گفت: بهتر است اگر قصد بالا رفتن یا پایین آمدن از پله‌ها را دارید از حرکت سریع روی پله‌ها و پریدن از روی آنها اجتناب کنید.

پرهام پارسانژاد فیزیوتراپیست، درباره اختلالات زانو  و راهکارهای پیشگیری از اعمال فشار به این عضو اظهار کرد: زانوها اندام‌های مهمی هستند که وظیفه تحمل وزن و فشار را بر عهده دارند بنابراین بیش از سایر اندام‌ها در معرض آسیب دیدگی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: در برخی موارد مانند بالا رفتن از پله، تمام وزن بدن به طور ناگهانی به روی یکی از زانوهاست و اندازه‌گیری‌ها نشان می‌دهد زانوها به طور متوسط چیزی حدود ۴ برابر وزن بدن را به دوش می‌کشند به عبارتی دیگر هر یک کیلوگرم کاهش وزن ۴ کیلو بار از روی زانو برمی‌دارد.

پارسانژاد تشریح کرد: وزن بدن ما روی خط صافی در مرکز بدن قرار می‌گیرد اما گاهی در وضعیت‌های نامناسب مثل حرکت در سطوح شیب دار یا  بالا رفتن از پله‌ها این وزن یا فشار روی یکی از پاها و در نتیجه روی یکی از زانوها می‌افتد.


راهکار‌هایی برای کاهش فشار وارده بر زانو‌ها/ وقتی پله‌ها به جان زانو‌هایتان می‌افتند

این فیزیوتراپیست گفت: زانوها از شایع‌ترین محل‌های ابتلا به آرتروز هستند و بیش از سایر مفاصل در معرض آسیب قرار دارند، برخی اعتقاد دارند که دویدن باعث ایجاد آسیب در زانوها می‌شود؛ در حالی که در این حرکت شتاب دار فشار چندانی به زانوها وارد نمی‌شود و اغلب فشار را عضلات تحمل می‌کنند اما حرکت در سطوح ناهموار، سربالایی و سرپایینی بیشترین فشار را به زانوها وارد می‌کند.                                                                

وی تاکید کرد: مهمترین و اصلی ترین راهکار برای کاهش فشار وارده بر روی زانوها کاهش وزن است؛ همچنین تقویت عضلات چهار سر فشار وارده بر زانوها را کنترل می‌کند و تحمل وزن را بیشتر می‌کند.

تمرینات لازم برای تقویت عضلات اطراف زانو

پارسانژاد ادامه داد: برای تقویت این عضله پیشنهاد می‌کنیم عضلات اطراف زانوی خود را ۱۰ مرتبه و هر مرتبه ۶ ثانیه منقبض کنید تا به مرور  عضلات چهار سر زانو تقویت شود، کشیدن عضلات پشت ران و عضلات بلند خارجی ران هم می‌تواند باعث کاهش فشار وارده بر زانو شود. عضلات بلند خارجی اغلب در هنگام بالا رفتن از پله و سر بالایی وارد عمل می‌شوند.

راهکار‌هایی برای کاهش فشار وارده بر زانو‌ها/ وقتی پله‌ها به جان زانو‌هایتان می‌افتند

این فیزیوتراپیست درباره راهکارهای کنترل فشار وارده بر زانو تصریح کرد: بهتر است اگر قصد بالا رفتن یا پایین آمدن از پله‌ها را دارید از حرکت سریع روی پله‌ها و پریدن از روی آنها اجتناب کنبد، چرا که منجر به اعمال فشار مضاعف بر آن می‌شود؛ همچنین می‌توانید با استفاده از تمرینات فیزیوتراپی و ورزش عضلات خود را برای حمایت از زانوها تقویت کنید.

وی بیان کرد: در صورتی که در زانو احساس درد می‌کنید یا وضعیت شغلی شما ایجاب می‌کند که روزانه چندین بار طبقات مختلف را طی کنید بهتر است توسط ابزارهایی که با آتل زانوهای شما را حمایت می‌کند، از اعمال فشار و آسیب دیدگی جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.