پنجشنبه 6 تير 1398 - Thursday, June 27, 2019
تاریخ :1398/01/26 10:02 AM
مجبور شدم استعفا بدهم!/ ورزش مازندران جولانگاهی برای عرض اندام سیاسیون
اخیرا اتفاقی در هیات بوکس ساری رخ داد که منجر به استعفای این چهره خوش‌نام ورزش مازندران شد. اتفاقی که در آن ردپای ...
اسماعیل مختارپور مربی بین‌المللی بوکس و داور فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران از سال  ۸۶ به‌عنوان رییس هیات بوکس ساری و سپس از سال ۹۳ دوباره به درخواست جامعه بوکس به‌عنوان رییس هیات مشغول به کار شد. ضمن اینکه او عضو مجمع بوکس مازندران نیز هست.

اخیرا اما اتفاقی رخ داد که منجر به استعفای این چهره خوش‌نام ورزش مازندران شد. اتفاقی که در آن ردپای برخی مسئولان سیاسی نیز مشاهده می‌شود.

به این بهانه اسماعیل مختارپور با روزنامه خبرشمال مصاحبه‌ای انجام داده است که باهم میخوانیم؛ با این امید که روزی از راه برسد تا سیاست دست از سر ورزش مازندران بردارد و هوا تازه شود!

*درباره جایگاه ورزش بوکس در مازندران و ساری و میزان استقبال جوانان از این رشته بگویید.
بوکس یک ورزش مهیج و پر طرفدار است که در حال حاضر ۴۰۰ ورزشکار سازمان یافته طبق آمار هیات پزشکی ورزشی استان مازندران در آن فعالیت می‌کنند و این آمار ۳۰ درصد از کل ورزشکاران استان را شامل می‌شود.
متاسفانه در گذشته جایگاه سخت افزاری و نرم افزاری بوکس مرکز استان وضعیت خوبی نداشت اما در حال حاضر ساری دارای خانه بوکس اختصاصی و دفتر هیات مستقل است که همواره از این دو مهم در گذشته محروم بوده است.

*استعفای اخیر شما حرف و حدیث‌های زیادی به وجود آورد. چقدر از این استعفا سیاسی بود و چقدرش به خاطر شرایط ورزشی؟

متعاقب اتفاقاتی که در مجمع هیات بوکس استان در سال گذشته رخ داد و منجر برکناری رییس هیات استان شد به سبب تسویه حساب‌های شخصی و فشار سیاسی پشتیبان رییس هیات معذول (به واسطه رییس اداره شهرسان ساری و وابسته به همان مقام سیاسی) مجبور به استعفا شدم.
اصولا هم اگر با نگاه دقیق به سوابق هیات‌های ورزشی و عزل و نصب‌ها از سال گذشته تاکنون مراجعه کنید متوجه گرایشات سیاسی و طیف خاص منتسب به مقام‌های سیاسی خواهید شد.

*اصولا به نظر می‌رسد در مازندران و مخصوصا ساری اغلب عزل و نصب‌ها با نگاه سیاسی انجام می‌شود. درباره این ادعا چه نظری دارید؟
متاسفانه همین‌طور است و ورزش تبدیل به جولانگاه برای عرض اندام سیاسیون شده و در این عرصه کمتر به ذات و ارتقای ورزش توجه می‌شود. همین عزل و نصب‌های سلیقه‌ای در ورزش مازندران و ساری هم باعث افول برخی رشته‌های ورزشی شده است که اگر وضعیت به همین شکل ادامه پیدا کند، اوضاع ورزش مازندران و ساری، بدتر خواهد شد.


*وضعیت ورزش ساری را اگر در زمان رییس سابق ورزش ساری و رییس فعلی مقایسه کنیم، چه فراز و فرودهایی وجود داشته؟
در دوره گذشته، ورزش شهرستان ساری از مدیری توانمند با جوهر پهلوانی و جوانمردی بهره‌مند بود و نگاه ایشان به ورزش ساری نگاه ورزشی و کارشناسی بوده است. به طوری که سلایق سیاسی و شخصی را وارد حوزه مدیریتی خود نمی‌کرد. اظهار نظر در خصوص شرایط فعلی را هم به جامعه ورزش شهرستان ساری واگذار می‌کنم چرا که از وضعیت رشته‌های دیگر اطلاع دقیقی ندارم و البته برای ریاست فعلی اداره ورزش شهرستان ساری آرزوی موفقیت دارم.
*فکر می‌کنید با چنین نگاهی که به ورزش در مازندران وجود دارد و با ایجاد تغییراتی که بیشتر براساس روابط شکل می‌گیرد تا شایستگی‌ها، می‌شود به بهبود وضعیت ورزش ساری و استان امیدوار بود؟
همانطور که مستحضرید ورزش مازندران گل سر سبد ورزش ایران است. با تدبیری هم که در مدیریت اداره‌کل ورزش و جوانان استان؛ آقای حسین‌زادگان، سراغ دارم، ورود ایشان به این موضوعات قطعا می‌تواند از وقوع این دست تغییرات که براساس روابط و نه با رویکرد ورزشی انجام می‌شوند جلوگیری کند. دراین‌صورت است که می‌توان به بازگشت ورزش مازندران به روزهای اوج امیدوار بود.
 
ورزش مازندران و ساری تبدیل به جولانگاه برای عرض اندام سیاسیون شده و در این عرصه کمتر به ذات و ارتقای ورزش توجه می‌شود
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.