پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398 - Thursday, April 25, 2019
تاریخ :1398/01/21 8:33 AM
احتمال نخست‌وزیر ماندن نتانیاهو
شمارش اولیه آراء انتخابات رژیم صهیونیستی از پیشتازی حزب نتانیاهو و احتمال نخست‌وزیر شدن مجدد او حکایت دارد.

احتمال نخست‌وزیر ماندن نتانیاهو قوت گرفت | رقابت تنگاتنگ لیکود با ائتلاف آبی و سفید در انتخابات سراسری رژیم صهیونیستیبه گزارش بصیرآنلاین، به نقل از هاآرتص، شمارش اولیه بیش از نیمی از آرا در انتخابات فلسطین اشغالی از پیشتازی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی حکایت داشته و او احتمالاً برای پنجمین دوره در سمتش باقی خواهد ماند.

این در حالیست که نتایج برخی نظرسنجی‌هایی که شب گذشته همزمان با برگزاری انتخابات در داخل شعب رای انجام می‌شد حاکی از پیروزی ائتلاف آبی و سفید به رهبری «بنی گانتز» رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی بود.

طبق گزارش هاآرتص، بر اساس آخرین نتایج شمارش آرا انتظار می‌رود حزب لیکود به رهبری نتانیاهو ۳۷ کرسی کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) را تصاحب کند. ائتلاف آبی و سفید به رهبری «بنی گانتز» نیز تا این لحظه با کسب ۳۶ کرسی در جایگاه دوم قرار دارد.

با این حال، هنوز نتیجه انتخابات قطعی نیست و احتمال تغییر در آن وجود دارد. افزون بر این، نتانیاهو یا گانتز به احتمال قریب به یقین در صورت پیروزی در انتخابات از آرای کافی برای تشکیل کابینه بدون ائتلاف با دیگر احزاب برخوردار نخواهند بود.

شب گذشته، نتانیاهو و گانتز هر دو پس از اطلاع از نتایج نظرسنجی‌های انجام‌شده در شعب اخذ رأی اعلام پیروزی کردند.

در حالیکه روزنامه هاآرتص از برتری جزئی حزب نتانیاهو بر رقیب اصلی خود خبر داده است، برخی منابع دیگر در جدیدترین گزارش خود از نتایج انتخابات سراسری رژیم صهیونیستی، تعداد کرسی‌های حزب لیکود و ائتلاف آبی و سفید را تا این لحظه برابر (۳۵ عدد) اعلام کرده‌اند.

احتمال نخست‌وزیر ماندن نتانیاهو قوت گرفت | رقابت تنگاتنگ لیکود با ائتلاف آبی و سفید در انتخابات رژیم صهیونیستی

پارلمان رژیم صهیونیستی دارای ۱۲۰ کرسی است و حزبی که بتواند بیش از نیمی از کرسی‌ها (حداقل ۶۱ کرسی) را به دست آورد به تنهایی می‌تواند کابینه تشکیل دهد؛ در غیر اینصورت ناگزیر است با احزاب دیگر برای تشکیل کابینه ائتلاف کند.

طبق قانون، رئیس رژیم صهیونیستی پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات، این اختیار را دارد که رئیس هر یک از احزاب راه‌یافته به پارلمان را به عنوان نخست‌وزیر، مامور تشکیل کابینه کند اما معمولا رئیس حزب پیروز (حزبی که حائز بیشترین تعداد کرسی شده) را به عنوان نخست‌وزیر معرفی می‌کند.

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.