چهارشنبه 1 خرداد 1398 - Wednesday, May 22, 2019
تاریخ :1397/12/22 7:21 AM
«بیانیه گام دوم انقلاب» منشور نظام اسلامی
آیت‌الله العظمی امین خراسانی گفت: اکنون زمان حرکت برای تشکیل تمدن اسلامی بر اساس آموزه های قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است و بیانیه گام دوم انقلاب، منشور حرکت در این مسیر است.

 
آیت‌الله العظمی «سیدمحمد امین خراسانی» استاد درس خارج فقه و اصول با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، نگاهی دقیق به گذشته، حال و آینده انقلاب و نظام جمهوری اسلامی داشته اند، گفت: این بیانیه که از محتوای آن کاملا روشن است که در پی کار دقیق، علمی، مدبرانه و کارشناسی تنظیم شده است، منشور انقلاب اسلامی است.

 

این مرجع تقلید جهان تشیع افزود: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب تذکرات درست و آینده نگری درباره حوزه های فرهنگی، علمی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی مطرح کردند که در این میان، موضوعات دینی و فرهنگی بسیار پررنگ هستند و همین واقعیت، نقش مساجد و نهاد روحانیت را در اجرایی شدن محورهای این بیانیه بنیادین مهم تر می کند.

 

این استاد درس خارج فقه و اصول خاطرنشان کرد: تاکید حضرت آیت الله العظمی خامنه ای بر مفاهیمی چون اخلاق، نماز، معنویت، سبک زندگی و عدالت در بیانیه گام دوم انقلاب، نشان دهنده ماهیت فرهنگی و معنوی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است و اتفاقا مساجد، حوزه های علمیه و ائمه جماعات و جمعه، در اجرایی شدن این محورهای مهم بسیار اساسی و اثرگذار است.

 

نقش مهم نسل جوان در تحقق مطالبات رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب

آیت‌الله العظمی امین خراسانی با اشاره به تاکید چندین باره مقام معظم رهبری درباره استفاده از نسل جوان و گروه های خودش جوش فرهنگی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی، اظهار کرد: مساجد و دستگاه ها و مسئولان کشور باید از ظرفیت نسل جوان برای عملیاتی شدن مطالبات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب استفاده حداکثری کنند.

 

این فقیه مکتب اهل بیت(ع) در ادامه با بیان اینکه ما اکنون از مرحله پیروزی انقلاب، تشکیل نظام اسلامی و تاسیس ساختارهای مورد نیاز برای چنین نظامی گذشته ایم، گفت: اکنون زمان حرکت برای تشکیل تمدن اسلامی بر اساس آموزه های قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است.

 

این مرجع تقلید افزود: همه باید برای تحقق کلیه محورهای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تلاش کنند و با توجه به خاستگاه مسجدی و حوزوی انقلاب اسلامی و نظام ما، مساجد و روحانیون، نقشی بی بدیل و اثرگذار در این زمینه دارند.

 

نظام جمهوری اسلامی، الگوی آزادگان جهان است

آیت‌الله العظمی امین خراسانی با اشاره به خنثی شدن نقشه های دشمنان در انتقال ارزش های انقلاب اسلامی به آن سوی مرزها، خاطرنشان کرد: دشمنان ما به ویژه استکبار جهانی دریافته است که نظام جمهوری اسلامی به الگویی برای سایر کشورها و همه آزادگان جهان تبدیل شده، از اینرو جنگ سنگینی در عرصه های اقتصای و فرهنگی برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی، آغاز کرده است.

 

امام جماعت مسجد خاتم الانبیا(ص) تهرانپارس ادامه داد: بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه و منشور ادامه مسیر نظام جمهوری اسلامی است و امیدواریم برخورد علمی و دقیق با تک تک محورهای این بیانیه انجام گیرد؛ زیرا همانطور که حضرت آیت الله العظمی خامنه ای فرمودند متاسفانه گاهی با برخی از شعارهای سال و مطالبات ایشان، برخورد سطحی می شود و پس از مدتی، به دست فراموشی سپرده می شود.
نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.