جمعه 3 خرداد 1398 - Friday, May 24, 2019
حدیث رسول اکرم(ص) درباره خطاکاراناگزما رو چگونه درمان کنیم؟دیپلمات ایرانی از تلاش‌های پنهانی آمریکا برای گفتگو با تهران پرده برداشتریزش نرخ تمامی ارز‌ها در بازارایران هیچگاه تحت فشار مذاکره نمی‌کند/ آمریکا دست به بازی بسیار خطرناکی زده استهشدار پلیس فتا به دانش‌آموزان و دانشجویانعربستان علیه اماکن مقدس اسلامی توطئه می‌کندتقویت برندسازی یکی از اصلی‌ترین قدم‌ها در رونق تولید استتیغ حماس و متحدانش آماده ریشه‌کن کردن غده سرطانی منطقهمروری بر بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویانشهرک‌های صنعتی مشترک فرصت ویژه اقتصادی برای روزهای تحریمتوضیحات وزیر علوم درباره وضعیت استاد ایرانی دستگیر شده در آمریکاروزنامه‌های ورزشی امروزخاطرات عروس ایرانی بن‌لادن‌هاصفحه نخست روزنامه‌های امروزوزیر احمدی‌نژاد کجا شلاق می‌خورد؟سایه سنگین اموال مازاد بانک‌ها بر سر اقتصاد کشورنگاهی بر نمایش شاد و موزیکال «زخم زبون»دنبال جنگ نیستیم اما اگر تحمیل شود، قاطعانه دفاع می‌کنیمحدیث امام علی(ع) درباره تقوا
تاریخ :1397/12/14 7:11 AM
برنامه‌های نوروزی صداو سیمای مازندارن
  صدا و سیمای مازندران در ایام نوروز 98، با توجه به اوقات فراغت هموطنان استانی در این ایام و برای ایجاد روحیه‌‌ای شاد و معنوی و نیز تعامل سازنده با خانواده‌ها و پرهیز از تنش در این ایام، درجهت جذب حداکثری مخاطبان، برنامه‌های جذاب و متنوعی را تدارک دیده است.

صدا:

     برهمین اساس صدای استانی این شبکه با پخش برنامه‌های شاد، جذاب و همچنین پخش برخی برنامه‌های محلی سعی دارد لحظات مفرحی برای مخاطبان استانی در کنار خانواده‌ها و همچنین مسافران نوروزی در داخل اتومبیل‌ها ایجاد کند.

     «هفت سین» ویژه برنامه لحظات تحویل سال 98 است که از ساعت 22 روز 29 اسفند تا ساعت 2 بامداد  اول فرودین به تهیه‌کنندگی مهدی اوشیب‌نتاج و نویسندگی لطف‌ا... سعیدی‌فر روی آنتن صدای مرکز مازندران خواهد رفت. ارتباط زنده با حرم مطهر حضرت امام رضا(ع)، پخش پیام مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری، ارتباط با راهیان نور، حضور در امام‌زاده‌گان و بقاع متبرکه، گفتگو با خانواده معظم شهداء دل گویه‌های مردمی، نوروز در آئینه فرهنگ و ادب و ترانه‌های و موسیقی دلنشین و شاد از آیتم‌های این برنامه هست.

      ویژه برنامه صبحگاهی «بهارون» از ساعت 9 صبح الی 10:30 از 28 اسفند 97 آغاز و تا 16 فروردین 98 با محور اطلاع‌رسانی به تهیه‌کنندگی رمضان کریمی‌نیا و گویندگی محمد محمدخانی و معصومه همتی از صدای مازندران پخش خواهد شد. این برنامه با آیتم‌هایی چون: توصیه‌های بهداشتی، گفتگو با مسافران و گردشگران، پخش ترانه‌های شاد ملی و محلی فضای شادی را برای مخاطبان و مسافران نوروزی به ارمغان خواهد آورد.

       برنامه «بهارماه» ویژه برنامه عصرگاهی نوروز 98 از ساعت 17:30 الی 19 هرروز در ایام نوروز برای مخاطبین رادیو و مسافران نورزوی با رویکرد تفریحی سرگرمی واطلاع رسانی در ساختار ترکیبی نمایشی پخش خواهد شد.

این برنامه از 28 اسفند97 لغایت 16 فروردین 98 ادامه خواهد داشت و در آن به سراغ مسافران نوروزی، هم استانی‌های عزیز، اماکن دیدنی و گردشگری در استان، ارتباط با مراکز استان‌ها نمایش‌های زنده و ضبطی، حفظ محیط‌زیست ومنابع طبیعی و... خواهیم رفت. تهیه کننده این برنامه بهمن یدالهی و گویندگان  مجید محمدی و الهه جباری و نویسنده لطف‌ا... سعیدی‌فر خواهد بود.

برنامه «مله گردشی»: عنوان برنامه ایست که به معرفی روستاهای نمونه گردشگری استان می پردازد. در هر برنامه با حضور درروستای مورد نظر گزارش‌هایی از قابلیت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری آن روستا در گفتگوبا اهالی، دهیار و اعضای شورای آن روستا می پردازد. مدت برنامه 30 دقیقه و تهیه‌کننده و گزارشگر آن محمد امینی است. تعداد برنامه 16 برنامه از اول فروردین تا 16 فرودین پخش خواهد شد.

«بهارشو»  ویژه برنامه شبانگاهی رادیو مازندران از اول فروردین تا 16 فروردین هرشب از ساعت 22الی23:30 با رویکرد فرهنگی و اطلاع رسانی به صورت زنده پخش خواهد شد. تهیه کنندگان این برنامه آقایان محمد محمدخانی و مجیدمحمدی و گوینده سیدجماالدین موسوی و نویسنده مجید محمدی خواهند بود. ارتباط با راهیان نورو مراکزاستانها، نوروز در شعر و ادب فارسی،گزارش هایی ازمسافران و گردشگران استان، پخش تصنیف و آوازهای ماندگار، گفتگو با شاعران و نوازندگان و خوانندگان استانی وملی از جمله بخش‌های این برنامه خواهد بود.

«با راهیان نور»  عنوان برنامه ایست به مدت 30دقیقه هرروز عصر با ارتباط با گزارشگران و کاروانهای راهیان نور و پخش سرودها و آهنگ‌های مناسب ازاول فروردین 98 تا 16فروردین 98  از پخش رادیو مازندران برای مخاطبان رادیو پخش می شود.

«طراوت بهاری»  پخش آهنگ‌ها و ترانه‌های ویژه نوروزی و شاد به درخواست مخاطبین رادیو مازندران هرروز به مدت 60 دقیقه به صورت زنده از پخش رادیو مازندران تقدیم شنوندگان خواهد شد. تهیه‌کنندگان این برنامه همکاران پخش (معصومه همتی و گویندگان آن هم گویندگان پخش (معصومه افضلی) خواهند بود. گفتگو با ترانه‌سرایان و خوانندگان و نقل حکایت‌های مناسب از دیگر آیتم‌های این برنامه خواهد بود.

جهت پرشدن اوقات فراغت و شاد کردن فضای نوروزی مجموعه نمایش‌های «طنز نوروزی» در 15 قسمت 30 دقیقه ای ساعت 23:30 هرشب پخش خواهد شد. در هر قسمت از این نمایش حکایت و داستانی اتفاقی می افتد.

نویسندگان نمایش گروه نویسندگان واحد نمایش رادیو و تهیه کننده نمایش معاونت صدا خواهند بود.

 

سیما:

     سیمای مازندران نیز در این ایام باستانی با نوآوری‌ها و پیش‌بینی برنامه‌های تولیدی و پخش از آنتن شبکه استانی سهم عمده‌ای دراطلاع‌رسانی و پرکردن اوقات فراغت مخاطبان دارد.

      «عیدانه» ویژه برنامه صبحگاهی نوروز 98 هست که در 15 برنامه 75 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی محسن بزرگی به صورت زنده از 29 اسفند تا 13 فروردین روی آنتن سیما خواهد رفت.

معرفی آیین ها و مراسم نوروزی در مازندران، معرفی شهرها و  جاذبه های گردشگری استان، معرفی فرهنگ و تاریخ غنی مازندران به مسافران، رقم زدن لحظات شاد و مفرح و سرگرم کننده برای مخاطبان، پیام‍های زیست‌محیطی، اطلاع‌رسانی آب و هوا، ترافیک و امکانات اقامتی و گردشگری، اطلاع‌رسانی در بخش سلامت و بهداشت از اهداف این برنامه هست.

       تهیه گزارش از مردم در سطح شهر و روستا با حال و هوای عید از روزهای قبل از عید، مثل خانه تکانی و خرید نوروزی تا روزهای عید و دید و بازدید، موسیقی زنده (نوروزخوانی و امیرخوانی )، شعر و آداب و رسوم، مسابقه پیامکی، بازیهای محلی، جاذبه های گردشگری و...از آیتم هایاین برنامه هست.

        برنامه «بهارون » ویژه نوروز سال 98 هست که به تعداد 15 برنامه 90 دقیقه‌ای با موضوع  سرگرمی و تفریحی و اجتماعی به تهيه‌كنندگی مهدی  وحیدی و كارگردانی مهدی بوی‌افراز هر شب از آنتن سیمای مازندران به خانه‌های مخاطبان مازنی خواهد رفت. این برنامه سعی دارد با به تصویر کشیدن آئین و آداب و سنن و بهره‌گیری از موسیقی فاخر مازنی ایام پرشکوه و خاطر انگیزی را به یادگار بگذارد. الگوسازی شایسته از نیروی محلی، تقویت آداب رسوم محلی و مقابله با آداب و رسوم غیر صحیح و تهاجم فرهنگی، زمینه سازی برای استفاده  مناسب از امکانات استان از اهداف این برنامه  می باشد.

         «مادرمه» ویژه برنامه تحویل سال 98هست که به مدت420 دقیقه با ساختار ترکیبی نمایشی با موضوع سرگرمی تفریحی واجتماعی به تهیه‌کنندگی مهدی وحیدی در لحظات شروع سال تحویل با حضور مهمانان لحظات شاد و مفرحی را برای بینندگان سیمای مازندران به ارمغان می آورد.  این برنامه از 30/21 شروع تا یک ساعت بعداز لحظات سال تحویل ادامه دارد.

        همچنین مسابقه (خانواده)کاکرون، مسابقه (روستا)بوردکا، برنامه‌های خانواده، ذره بین در قالب گزارش، سفر بخیر، مستند گزارشی روستا (مله گردش)،کلید طلایی، حالا ترانه، افق روشن، مستند گزارشی راهیان نور،کلیپ مجریان در قالب گزارش، ورزش مازندران، تی تی (کودک )، گشت و گذار، دیدار، تبسم و  نمایش ماجراهای میرزا فرنوش و قدم شاد سخنرانی‌های مذهبی در برنامه ستاره‌های جمعه، بر شانه های باران (روز پدر)، گزارش‌های  ارتباط با مناطق عملیاتی غرب و جنوب و  ارتباط با مشهد مقدس و نجف و کربلا از دیگر برنامه های پیشنهادی تولید سیمای مازندران برای ایام نوروز 98 هست.

 

        پخش سیما نیز به سهم خود در ایام باستانی نوروز ، برنامه‌های تأمینی چون: سریال همه خانواده من (ویژه نوروز) در 13 قسمت 50 دقیقه‌ای، مستند «نگارستان»(ویژه بهار) در 20 کلاکت 30 دقیقه‌ای، مستند «ایرانگرد» در 13 قسمت 60 دقیقه‌ای، مستند «از سرزمین شمالی» در 13 قسمت 45 دقیقه‌ای (معرفی شهرهای استان مازندران)، مستند مسابقه تیپ مخصوص در 7 قسمت 30 دقیقه‌ای، مستند اقلیم ایران (معرفی مناطق دیدنی ایران اسلامی) در 20 قسمت 30 دقیقه‌ای، میان برنامه‌های قاصد بهار در 30 قسمت 10 دقیقه‌ای (ویژه نوروز در معرفی استان‌ها و نقاط دیدنی ایران و بیان آداب و رسوم استان ها)، 100 کلاکت میان برنامه و کلیپ و نماهنگ ویژه ایام نورزوز هرکلاکت به مدت 4 دقیقه، آوشکه معرفی برنامه‌های تولیدی سال‌های گذشته مرکز در27 کلاکت 30 دقیقه‌ای، 13 انیمیشن سینمایی40 دقیقه‌ای، 10 برنامه کودک و نوجوان با نام «شاپرک» به مدت40 دقیقه، میان برنامه نشاط و سرگرمی و دوربین مخفی با نام «نمکدون» در 20 برنامه 15 دقیقه‌ای، سریال آرشیوی «سوزگلام» تولید مرکز مازندران، 16 فیلم سینمای خارجی و ایرانی در قالب طنز هر فیلم به مدت 90 دقیقه و استفاده از برنامه آرشیوی سال‌های گذشته و جانمایی درکنداکتور هفتگی مرکز در 15 قسمت 35 دقیقه‌ای را در برنامه‌های پیشنهادی خود برای جذب مخاطبان، میهمانان و مسافران نوروزی دارد.

اطلاعات و اخبار:

       ارائه گزارش‌های درختکاری و حفظ منابع طبیعی، ویژه ولادت امام محمدباقر(ع) و آغاز ماه رجب ، ویژه راهیان نور، نمایشگاه بهاره/ ایرانی، ایرانی بخر، ذخیره‌سازی میوه برای شب عید، بازار خرید و فروش شب عید، معرفی بازارهای سنتی، خرید پوشاک داخلی، قطار گردشگری (سوادکوه-ساری)، بوم گردی (سوادکوه)، نوروزخوانی در مازندران، بوم‌گردی (تنکابن)، تولید ترشی و مربا (معرفی سوغات مازندران)، ملودی‌های نوروزخوانی، سوغات شیرینی و شکلات در مازندران، معرفی جاذبه‌های گردشگری (عباس آباد بهشهر-جواهرده رامسر-کندلوس)، معرفی صنایع دستی مازندران، هشدارهای لازم درخصوص چهارشنبه سوری، هشدارهای پلیس برای امنیت منازل، آرامش بهاری ( ویژه معرفی امامزادگان)، تلخ و شیرینی سالی که گذشت، آمادگی برای اعتکاف، ویژه ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر، صله رحم و دید و بازدید، دستگیری از نیازمندان، ویژه شعار سال، ویژه روز طبیعت، ویژه مبعث حضرت رسول اکرم(ص)، برقراری ارتباط زنده با پلیس راه و راهداری، جمعیت هلال احمر، ستاد تسهیلات سفر، هواشناسی و... در هر مجموعه خبری در طول ایام از جمله پیش‌بینی گزارش‌های تولیدی معاونت خبر ویژه 15اسفند تا 16 فروردین 98 خواهد بود.

معاونت فضای مجازی:

      نماهنگ محلی شاد، نماهنگ پاپ شاد، دوربین مخفی، سکانس طنز فیلم، کلیپ گردشگری مازندران، کلیپ گردشگری سایر استان‌ها، صحنه‌های خنده‌دار ورزشی، کلیپ بهترین گل های فوتبالی، موسیقی لایت بیکلام، وله نوروزی، عکسنوشت نوروزی با موضوع بهار و سال نو، آیتم های برنامه های تولیدی آرشیوی در ایام نوروز آیتم های شاد، آداب و رسوم نوروز، طنز اجتماعی انیمیشن نوروزی، دوربین مخفی( طنز استان)، فیلم کوتاه سر چهار راه با موضوع آسیب‌های اجتماعی، پوستر و اینفوگرافی از جمله جدول تأمین برنامه‌های نوروزی فضای مجازی مازندران نوروز 98 می‌باشد.

 

نرم‌افزار اندرویدی مودم‌یار - ModemYar
مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل
محک، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان
شرکت دانش بنیان ابررایانه طبرستان abarsoft.ir
محل تبلیغات شما
نظرات شما
+ نظردهید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بصیرآنلاین می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2019 BasirOnline website.
All rights reserved. Reproduction is permitted by referring to the source.